Skocz do zawartości

DV 2024 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Roelka v.2 said:

Nie mozesz leciec do US i spedzisz troche czasu zeby chociac wyrobic reentry permit? 

W ogole nie rozumiem twojego toku myslenia. Lepiej jest brac udzial w loterii z bardzo mala szansa na wygranie niz normalnie probowac leciec do USA i wyrobic sobie reentry permit? Do tego nie wiem czy w ogole moglbys brac udzial w loterii majac teoretycznie wazna zielona karte... 

nie mogę teraz opuścić Polski z kilku powodów. Czy ewentualnie Jesli nie wylosuje GC ponownie, będę mógł się po tak długim czasie starać o „powracającego rezydenta”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, karusek said:

nie mogę teraz opuścić Polski z kilku powodów. Czy ewentualnie Jesli nie wylosuje GC ponownie, będę mógł się po tak długim czasie starać o „powracającego rezydenta”?

Do SB1 powody musza byc konkretne i scrutiny jest duzo wieksze niz przy przekraczaniu granicy. Duza lepsze szanse daje Ci to co proponuje @Roelka v.2: przyjazd do US jak najszybciej i wyrobienie re-entry permit.

Loterii na wszelki wypadek unikaj w tym roku, bo beda widziec ze wypelniles i to sila rzeczy moze byc potraktowane na korzysc porzucenia rezydentury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 15:53, Aplikant1984 napisał:

Teraz będzie moje 11 zgłoszenie z rzędu. Od 2014 roku się staram i do tej pory nic.

Też myślałem, że będzie łatwiej.

A w ostatniej edycji wiedziałem, że nie mam szans bo przez pomyłkę wysłałem zdjęcie z poprzedniej edycji. 

więc Never give up and good luck.

Zapewniam Cie, ze nie przez zdjęcie,
Na moim przykładzie,
Pierwsze zgłoszenie do loterii wysłałem chyba w 1993 a potem kolejne i kolejne i kolejne,
Of course z pominięciem lat kiedy Polska bylo wylaczona z losowania,
I tam minelo jakies 100 lat, i pod koniec, chyba trzy edycje pod rząd - wkur...wiony -  wysyłałem te same zdjęcia zrobione komórką na tle ściany w mieszkaniu,
I co ?
I wylosowali mnie w edycji DV-2015…, i dostałem zielona karte a od 3 sierpnia 2022 jestem US Citizen :)
Pozdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 19 lat jestem w ostatniej klasie technikum chcę wysłać zgłoszenie  ja jestem zdecydowany na tą chwilę,rodzice jeszcze się zastanawiają czy jak by też się zdecydowali to mogę złożyć wniosek jako pierwszy czy rodzice muszą pierwsi a dopiero potem ja.W momencie wylosowania będę spełniał wszystkie wymogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Inver napisał:

Witam mam 19 lat jestem w ostatniej klasie technikum chcę wysłać zgłoszenie  ja jestem zdecydowany na tą chwilę,rodzice jeszcze się zastanawiają czy jak by też się zdecydowali to mogę złożyć wniosek jako pierwszy czy rodzice muszą pierwsi a dopiero potem ja.W momencie wylosowania będę spełniał wszystkie wymogi

Wszyscy składacie (łącznie 3 wnioski) nieważne w jakiej kolejności, poszukaj w tym wątku był podobny przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna taki przypadek: zielona karta uzyskana w 2014 roku (kategoria rodzinna), później z rożnych  przyczyn nie zdecydowaliśmy się na emigrację. W tym roku dojrzeliśmy do tego tematu od kiedy blisko Polski prowadzone są działania wojenne. Niestety nie udało się uzyskać wizy powrotnej SB-1. Z tego co rozumiem to zielona karta jest nieważna i nie ma zakazu udziału w loterii dla takich osób. Z drugiej strony takie osoby są w stanie wjechać do USA, więc nie do końca jest to jasne czy ta karta jest nieważna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...