Skocz do zawartości

DV 2024 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

Just now, agula30 said:

Może ktoś zna taki przypadek: zielona karta uzyskana w 2014 roku (kategoria rodzinna), później z rożnych  przyczyn nie zdecydowaliśmy się na emigrację. W tym roku dojrzeliśmy do tego tematu od kiedy blisko Polski prowadzone są działania wojenne. Niestety nie udało się uzyskać wizy powrotnej SB-1. Z tego co rozumiem to zielona karta jest nieważna i nie ma zakazu udziału w loterii dla takich osób. Z drugiej strony takie osoby są w stanie wjechać do USA, więc nie do końca jest to jasne czy ta karta jest nieważna. 

 Wedlug mnie odmowa SB1 oznacza dosc jasno ze ta stara zielona karta to juz jest dawno tylko wspomnienie. SB1 mialby szanse gdybyscie sie o nie ubiegali pare lat od uzyskania zielonej karty... nie prawie 8 lat. Widocznie USCIS nie wierzylo ze mieliscie dobry powod na pozostanie tak dlugo w PL i nie utrzymywaliscie zwiazkow z US. 

Mozecie brac udzial w loterii bez problemu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ja rowniez mam takie dosc nietypowe pytanie a mianowicie chce aplikowac o DV lottery 2024 ale napotkalem drobna przeszkode otoz jestem po rozwodzie od 2018 roku i z poprzedniego malzenstwa mam dwojke dzieci z ktorymi nie mieszkam i dzieci maja mniej niz 21 lat czy musze dolaczac zdjecia dzieci z poprzedniego malzenstwa ? zaznaczam ze dzieci nie beda emigrowac ze mna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Marcins86 said:

Witam serdecznie ja rowniez mam takie dosc nietypowe pytanie a mianowicie chce aplikowac o DV lottery 2024 ale napotkalem drobna przeszkode otoz jestem po rozwodzie od 2018 roku i z poprzedniego malzenstwa mam dwojke dzieci z ktorymi nie mieszkam i dzieci maja mniej niz 21 lat czy musze dolaczac zdjecia dzieci z poprzedniego malzenstwa ? zaznaczam ze dzieci nie beda emigrowac ze mna 

Musisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 17:24, lyzwad napisał:

Cześć, próbuję dzisiaj wypełnić wniosek, ale po kliknięciu dalej wywala URL error. Róże komputery/Internety sprawdzałem. Też tak macie? 

Rozpykałem temat. Chodzi o zdjęcie. Trzeba użyć photo crop tool na ich stronie i wtedy przechodzi. Link do narzędzia: https://tsg.phototool.state.gov/ Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) dzisiaj jadę robić nowe zdjęcia i znów wielkie wypełnianie wniosków. W tym roku planuję najpierw siebie zgłosić następnie pod koniec terminu wyslac zgłoszenie żony. Zawsze robiłem to jedno po drugim. - zmieniam strategie :D i teraz się uda. Hehe pozdrawiam wszystkich wytrwałych. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi zdjęciami byłem u jednego fotografa to zapewniał mnie ze zrobi mi odpowiednie a wręczył mi zwykle do dowodu(xd)i pozniej dostałem zwrot gdy zwróciłem uwagę mu to powiedział ze nie mówiłem ze do wzniosku na zielona karte chociaz mu pokazywalem nawet wymogi dzis byłem u drugiego w innym miescie i zdjecie nie ma 600x600 pikseli a takie jest wymagane.Już sam nie wiem czy fotografowie zle coś robią czy ja tego nie rozumiem

ak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...