Skocz do zawartości

DV 2024 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, roszu napisał:

Okazało się że problem był ze zdjęciem - musiałem odznaczyć wszystkie opcje przy nadpisywaniu pliku w programie IrfanView (właściwie usunąć wszystkie meta dane zdjęcia), zanim to zrobiłem nie mogłem przejść nawet na drugą stronę podczas wypełniania wniosku. Dodaje zrzut ekranu dla potomnych :) 

Zrzut ekranu 2022-10-05 212146.png

ale chyba nie ustawiłeś rozmiaru jako 40 kB? musi być minimum 54 kB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów i administratorów po dłuższej  przerwie :)

Mam takie pytanie.  Składamy z żoną   w tym roku ponowne  zgłoszenie  do loterii.  Nie wiem  co zrobić  z córką która za dwa tygodnie  będzie miała 22 urodziny. Póki  co nadal  ma nieskończone  21 lat i zgodnie  z wytycznymi ma prawo  być dopisana do wniosków  obojga  rodziców jako dziecko , gdyż liczy się  stan  prawny  na dzień  złożenia  wniosku a nie wydania wizy. (Ustawa  o ochronie  dzieci).

Pytanie  jest czy córka  może  oprócz  tego że będzie  dopisana  do np. mojego  zgłoszenia  złożyć  swój odrębny  wniosek ponieważ  jest pełnoletnia i spełnia  wymagania  wizowe? Czy może  powinna  być  tylko dopisana  do zgłoszeń rodziców? 

Wielkie  dzięki  za  podpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Spieszę z nietypowym pytaniem. Planuje złożyć wniosek o zielona kartę . Mam żonę i dziecko. 
W przypadku wygranej planuje sam poleciec do USA ( żona z dzieckiem na razie nie będzie emigrować) . Czy obligatoryjne są w takim przypadku ich dane i zdjęcia? Czy mogę ewentualnie w późniejszym czasie wystąpić o możliwość ich legalnego pobytu w USA?

dziękuje za odpowiedz i przepraszam za kłopot z góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, paweltbu said:

Witajcie, 

Spieszę z nietypowym pytaniem. Planuje złożyć wniosek o zielona kartę . Mam żonę i dziecko. 
W przypadku wygranej planuje sam poleciec do USA ( żona z dzieckiem na razie nie będzie emigrować) . Czy obligatoryjne są w takim przypadku ich dane i zdjęcia? Czy mogę ewentualnie w późniejszym czasie wystąpić o możliwość ich legalnego pobytu w USA?

dziękuje za odpowiedz i przepraszam za kłopot z góry. 

Tylko zdajesz sobie sprawe ze "pozniej" proces sciagania rodziny do US bedzie trwal okolo 2 lat? Tak tylko wspominam bo potem ludzie narzekaja za rozlaka ciezka  :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Pawex1972 said:

co zrobić  z córką która za dwa tygodnie  będzie miała 22 urodziny. Póki  co nadal  ma nieskończone  21 lat

To co napisales nie ma sensu. Albo Corka ma teraz 21lat 11miesiecy i 2 tygodnie i ma za 2 tygodnie 22 urodziny, albo ma nadal nieskonczone 21 lat (czyli 20lat 11mo 2w) i bedzie miala 21 urodziny. W tym pierwszym wypadku nie jest juz "under 21". Dla ustalenia uwagi, jezeli jest rocznik 2000 to juz jest dawno "po ptokach", jezeli jest 2001 to musisz ja jeszcze dopisac jako "dziecko". Nic to co prawda jej nie da, bo CSPA odejmie jej najwyzej 213d od daty urodzin w dniu kiedy bylibyscie current. Dokladnymi wyliczeniami zajmiemy sie jak juz Was wylosuja i rzeczywiscie bedziesz mial ten problem...

4 hours ago, Pawex1972 said:

Pytanie  jest czy córka  może  oprócz  tego że będzie  dopisana  do np. mojego  zgłoszenia  złożyć  swój odrębny  wniosek ponieważ  jest pełnoletnia i spełnia  wymagania  wizowe? Czy może  powinna  być  tylko dopisana  do zgłoszeń rodziców? 

Mogla to robic od dawna (gdzies od ~3 klasy liceum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...