Skocz do zawartości

DV 2024 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, paweltbu said:

Spieszę z nietypowym pytaniem. Planuje złożyć wniosek o zielona kartę . Mam żonę i dziecko. 
W przypadku wygranej planuje sam poleciec do USA ( żona z dzieckiem na razie nie będzie emigrować) . Czy obligatoryjne są w takim przypadku ich dane i zdjęcia? Czy mogę ewentualnie w późniejszym czasie wystąpić o możliwość ich legalnego pobytu w USA?

Tak obligatoryjne, bez wzgledu na to czy sa zainteresowani imigracja czy nie. Podanie zlego stanu cywilnego, badz pominiecie dziecka w zgloszeniu eDV to pewna dyskwalifikacja potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xarthisius napisał:

To co napisales nie ma sensu. Albo Corka ma teraz 21lat 11miesiecy i 2 tygodnie i ma za 2 tygodnie 22 urodziny, albo ma nadal nieskonczone 21 lat (czyli 20lat 11mo 2w) i bedzie miala 21 urodziny. W tym pierwszym wypadku nie jest juz "under 21". Dla ustalenia uwagi, jezeli jest rocznik 2000 to juz jest dawno "po ptokach", jezeli jest 2001 to musisz ja jeszcze dopisac jako "dziecko". Nic to co prawda jej nie da, bo CSPA odejmie jej najwyzej 213d od daty urodzin w dniu kiedy bylibyscie current. Dokladnymi wyliczeniami zajmiemy sie jak juz Was wylosuja i rzeczywiscie bedziesz mial ten problem...

Mogla to robic od dawna (gdzies od ~3 klasy liceum).

Córka  urodziła  się  18.10.2001 a więc za 2 tygodnie  skończy pełne 21 lat (nadal  panna) i rozpocznie  "realizację" 22-go roku życia. Tak to rozumiem że na ten moment  nie ma ukończonych  21 lat  z powodu  brakujących  jeszcze  tych  dwóch  tygodni. 

Ok. Czyli mogę ją  dopisać  do wniosku  jak zawsze i jednocześnie  ona również  może złożyć  swój  odrębny  wniosek bez  dyskwalifikacji ?

Xarthisius wielkie  dzięki  za szybką  reakcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pawex1972 said:

Córka  urodziła  się  18.10.2001 a więc za 2 tygodnie  skończy pełne 21 lat (nadal  panna) i rozpocznie  "realizację" 22-go roku życia. Tak to rozumiem że na ten moment  nie ma ukończonych  21 lat  z powodu  brakujących  jeszcze  tych  dwóch  tygodni. 

Ok. Czyli mogę ją  dopisać  do wniosku  jak zawsze i jednocześnie  ona również  może złożyć  swój  odrębny  wniosek bez  dyskwalifikacji ?

Tak i nie tyle mozesz, co musisz ja dopisac, bo inaczej Cie potem zdyskwalifikuja. Tak, Ona moze tez zlozyc osobny wniosek. Razem zusammen do kupy skladacie 3: Ty, Zona i Corka.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

Bralem udział w losowaniu zielonej karty 2014 i zostałem wylosowany byłem w USA, ale przyjechałem do Polski i byłem dłużej niż rok w Polsce. Czy mogę wziąć udział w loterii 2024 i liczyć na to ze szczęście uśmiechnie się do mnie ponownie, czy moja zielona karta którą utraciłem dyskwalifikuje mnie z loterii 2024?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, karusek said:

Bralem udział w losowaniu zielonej karty 2014 i zostałem wylosowany byłem w USA, ale przyjechałem do Polski i byłem dłużej niż rok w Polsce. Czy mogę wziąć udział w loterii 2024 i liczyć na to ze szczęście uśmiechnie się do mnie ponownie, czy moja zielona karta którą utraciłem dyskwalifikuje mnie z loterii 2024?

Mozesz, w szczegolnosci jezeli sie zrzekles rezydentury. Sam wyjazd Cie niedyskwalifikuje.

Having said that, to ze byles/jestes w Polsce dluzej niz rok tez nie musi skutkowac 100% utrata rezydentury. Mozesz sprobowac wjechac na obecnej zielonej karcie. Tylko rozlicz podatki zalegle jezeli takie posiadasz. Kiedy wyjechales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Xarthisius said:

Mozesz, w szczegolnosci jezeli sie zrzekles rezydentury. Sam wyjazd Cie niedyskwalifikuje.

Having said that, to ze byles/jestes w Polsce dluzej niz rok tez nie musi skutkowac 100% utrata rezydentury. Mozesz sprobowac wjechac na obecnej zielonej karcie. Tylko rozlicz podatki zalegle jezeli takie posiadasz. Kiedy wyjechales?

Nie bardzo rozumiem co piszesz, gdybys mógł wyjaśnić. Wyjechałem w sierpniu 2021 do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, karusek said:

Nie bardzo rozumiem co piszesz, gdybys mógł wyjaśnić. Wyjechałem w sierpniu 2021 do Polski.

Czyli jestes poza US tylko 1 rok? Jest spora szansa ze twoja zielona karta jest ciagle wazna... powinienes sprobowac wjechac do US i sie przekonac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, karusek said:

Nie bardzo rozumiem co piszesz, gdybys mógł wyjaśnić. Wyjechałem w sierpniu 2021 do Polski.

Jezeli formalnie sie tej karty nie zrzekles (poprzez zlozenie formularza I-407), to technicznie dalej jestes rezydentem. Mozesz probowac przyleciec do US na karcie ktora masz. Jest szansa, ze Cie odesla do domu, ale jest tez szansa ze Cie wpuszcza. Rozliczony podatek, adres zamieszkania, wszystko co w jakis sposob wiaze Cie z US bedzie pomocne. Jezeli przyleciales do Polski z jakiegos konretnego powodu (np. smierc kogos z rodziny, albo pobyt w szpitalu) to takie rzeczy jak akt zgonu / dokumenty ze szpitala na potwierdzenie Twojej wersji wydarzen tez moga byc przydatne. IO na granicy moze tez po prostu o nic nie pytac i Cie wpuscic bez slowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Xarthisius said:

Jezeli formalnie sie tej karty nie zrzekles (poprzez zlozenie formularza I-407), to technicznie dalej jestes rezydentem. Mozesz probowac przyleciec do US na karcie ktora masz. Jest szansa, ze Cie odesla do domu, ale jest tez szansa ze Cie wpuszcza. Rozliczony podatek, adres zamieszkania, wszystko co w jakis sposob wiaze Cie z US bedzie pomocne. Jezeli przyleciales do Polski z jakiegos konretnego powodu (np. smierc kogos z rodziny, albo pobyt w szpitalu) to takie rzeczy jak akt zgonu / dokumenty ze szpitala na potwierdzenie Twojej wersji wydarzen tez moga byc przydatne. IO na granicy moze tez po prostu o nic nie pytac i Cie wpuscic bez slowa...

Ale jeszcze przez co najmniej rok musze być w Polsce. Podejrzewam ze ponad 2 lata pbytu po za US mnie zdyskwalifikuje jako rezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, karusek said:

Ale jeszcze przez co najmniej rok musze być w Polsce. Podejrzewam ze ponad 2 lata pbytu po za US mnie zdyskwalifikuje 

Nie mozesz leciec do US i spedzisz troche czasu zeby chociac wyrobic reentry permit? 

W ogole nie rozumiem twojego toku myslenia. Lepiej jest brac udzial w loterii z bardzo mala szansa na wygranie niz normalnie probowac leciec do USA i wyrobic sobie reentry permit? Do tego nie wiem czy w ogole moglbys brac udzial w loterii majac teoretycznie wazna zielona karte... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...