Skocz do zawartości

Tampa - aktualne koszty życia


mmmf

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Przymierzamy się do wyjazdu na wizie L1 z mojej firmy do Tampy na okres 2 lat. Ja, żona + dwójka dzieci 4,5 lat.

 

Mniej więcej jestem w stanie na podstawie informacji znalezionych w necie określić minimum potrzebne by się utrzymać na średnim poziomie ale chciałbym zweryfikować czy jest to ok.

 

Wynajem Apartament/Dom 2bd/3bd w średnich okolicach: 2200-2800$ miesiecznie (utilities wliczone) w zależności od standardu i lokalizacji (polecacie jakieś osiedla?)

 

Samochód (leasing 2lata) + ubezpieczenie i paliwo: 800$ miesięcznie

 

Wyżywienie, jakieś jedzenie na wynos czy w knajpie czasem + drogeria/chemia domowa: 1500-2000$ miesięcznie

 

Aktywności dla dzieci pozaszkolne, rodzinne wyjścia muzeum, zoo itp (zakładając że pójdą do szkoły publicznej) 500-1000$ miesiecznie

 

Ubezpieczenie i medical zapewnia firma

 

Czyli wychodzi 5000-6600$ miesiecznie. Czy to jest realne? Wydaje się dużo ale wole też przeszacować niż niedoszacować.

 

Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmmf napisał:

 

Hej

 

Przymierzamy się do wyjazdu na wizie L1 z mojej firmy do Tampy na okres 2 lat. Ja, żona + dwójka dzieci 4,5 lat.

 

Mniej więcej jestem w stanie na podstawie informacji znalezionych w necie określić minimum potrzebne by się utrzymać na średnim poziomie ale chciałbym zweryfikować czy jest to ok.

 

Wynajem Apartament/Dom 2bd/3bd w średnich okolicach: 2200-2800$ miesiecznie (utilities wliczone) w zależności od standardu i lokalizacji (polecacie jakieś osiedla?)

 

Samochód (leasing 2lata) + ubezpieczenie i paliwo: 800$ miesięcznie

 

Wyżywienie, jakieś jedzenie na wynos czy w knajpie czasem + drogeria/chemia domowa: 1500-2000$ miesięcznie

 

Aktywności dla dzieci pozaszkolne, rodzinne wyjścia muzeum, zoo itp (zakładając że pójdą do szkoły publicznej) 500-1000$ miesiecznie

 

Ubezpieczenie i medical zapewnia firma

 

Czyli wychodzi 5000-6600$ miesiecznie. Czy to jest realne? Wydaje się dużo ale wole też przeszacować niż niedoszacować.

 

Z góry dzięki!!!

 

Chyba to zalezy od standardu jakiego oczekujesz, w lepszych dzielnicach Tampa to moze cena mieszkania byc lekko niedoszacowana, niedawno prznieslismy sie w okolice Tampa, jak szukasz kogos zeby dowiedziec sie mniej wiecej ile cena mieszkania w przyzwoitej okolicy to napisz na priv to wysle ci namiar na konkretna osobe bardzo w temacie rozeznana.

co do innych wydatkow, to wydaje mi sie ze to jest ciezko tak oszacowac, teoretycznie zakladasz realnie, ale z mojego doswiadczenia to zawsze sa jakies extra koszty, ktorych sie do listy budzetu nie dopisuje, zwlaszcza kiedy w gre wchodza dzieciaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod w leasingu + ubezpieczenie i paliwo za $800 miesiecznie - a policzyles "money down" ktore to wiekszosc reklamowych lease deals ma (zwykle $3-5k - doslowne wyrzucenie pieniedzy w bloto) ? Przecietne tankowanie to $50, 4 razy w miesiacu to 1/4 tego to same paliwo....

W utilities wliczony masz miesieczny koszt internetu ? Abonament na telefon dla Ciebie / zony ?

Poza tym zwykle jak ludzie przyjezdzaja to uderzaja na zakupy - ciuchy, gadzety, cokolwiek.  To troche te ekstra koszty o ktorych Justyna pisze wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mmmf napisał:

Wyżywienie, jakieś jedzenie na wynos czy w knajpie czasem + drogeria/chemia domowa: 1500-2000$ miesięcznie

tez jestem w okolicy od miesiaca i sprawdzilem z ciekawosci swoj poprzedni miesiac na karcie..

na same zakupy bezgotowkowe - jedzenie, chemia, knajpy, paliwo, jakies lokalne atrakcje (nie wliczajac wyjazdow typu Universal, Disney czy Kennedy) wydalem ponad $4100 w modelu 2+1, i to bylo tak bez specjalnego ograniczania sie ale i tez bez rozpusty. 

moje wyliczenia wskazuja, ze startujac tu od zera, potrzebuje (na rodzine) min. 8-9k na reke dochodu zeby taki wyjazd mial sens. 

 

Edytowane przez danielwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Tak przyjmuje że na start potrzebuje takiej gotówki na wydanie typu meble, downpayment na samochód jakieś ciuchy czy atrakcje żeby się zaaklimatyzować

Internet w utilities wliczałem jeden telefon będę miał z firmy drugi dla żony musiałbym doliczyć - dzięki nie pomyślałem o tym!

Pewnie to wszystko zależy od stylu życia ile się wydaje miesięcznie ale zależało mi tak z grubsza oszacować bo co mi z wiedzy ile będę zarabiał jak nie wiem ile będę wydawał.

Wiadomo że w gre wchodzą też przedmieścia, w dużej mierze praca z domu tylko wyjazdy czasem dlatego dobrze by było z nie tak daleko od lotniska.

Dzieki bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katlia napisał:

A wliczyles ile bedziesz wydawal na ubezpieczenie medyczne? Bo czasami Polacy mysla ze jezeli pracodawca oferuje ubezpieczenie, to ze nie beda placic co miesiac + idac do lekarza... 

No chyba że trafi jak ja. Moja firma płaci całość składki.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, katlia said:

A wliczyles ile bedziesz wydawal na ubezpieczenie medyczne? Bo czasami Polacy mysla ze jezeli pracodawca oferuje ubezpieczenie, to ze nie beda placic co miesiac + idac do lekarza... 

A to sluszna uwaga. Ja place $500 miesiecznie za trzy osoby w najtanszej dostepnej opcji (z najwyzszym deductible i max out of pocket).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andyopole said:

No chyba że trafi jak ja. Moja firma płaci całość składki.  :D

Bo płacisz za siebie tylko. Jakbyś chciał dołożyć rodzinę byłaby pewnie dopłata. Przynajmniej tak jest w moim korpo. Za mnie mi firma płaci - członków rodziny dopłacam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...