Skocz do zawartości

Czajnik elektryczny


kkaro094

Rekomendowane odpowiedzi

W hotelu z dużym prawdopodobieństwem będzie mikrofalówka. Robimy więc tak:

1) nalewamy wody do większego kubka szklanego

2) wstawiamy do mikrofalówki

3) grzejemy aż się zagotuje

4) zalewamy herbatkę, kawę w kubeczku nr 2 o mniejszej pojemności (czy tam inne parówki).

Nie trzeba dziękować :D

Edytowane przez mola
  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że parówki najlepiej umieścić w głębokiej misce, wstawić do mikrofalówki na ok. 2,5 minuty i gotowe. Czas zależy od ilości wody i parówek. 

Można dziękować! 

Kiedyś w UK przyszło mi mieszkać prawie dwa tygodnie w motelu. Nawet jajecznicę robiliśmy w mikrofali. Polak potrafi. A na początku lat 90-tych wiekszosc weekendow mieszkalem w hotelach niemieckich. Kőln, Műnchen, Manheim, Bremen. Tam to dopiero cuda sie gotowalo za pomoca zwyklej szklankowej grzałki. Ale wtedy jeszcze był szalony przelicznik, który usprawiedliwiał takie kombinacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mola said:

W hotelu z dużym prawdopodobieństwem będzie mikrofalówka. Robimy więc tak:

1) nalewamy wody do większego kubka szklanego

2) wstawiamy do mikrofalówki

3) grzejemy aż się zagotuje

4) zalewamy herbatkę, kawę w kubeczku nr 2 o mniejszej pojemności (czy tam inne parówki).

Nie trzeba dziękować :D

E, no bez jaj. Herbata z wody gotowanej w mikrofalowce jest marna strasznie. 

Pierwsze urzadzenie jakie kupilem po przyjezdzie do US to byl czajnik - Breville - dziala do dzisiaj (12 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, mola said:

Lepsza niż hotelowe warm brew z jednej torebki na galon wody:)

Lepszy rydz niz nic, ale z wody "ugotowanej" mikrofalowka dobra herbate zaparzyc jest trudno - smakuje inaczej. Tesciom sprezentowalem czajnik zebym nie musial gotowac wody w mikrofalowce, nie zeby oni go kiedykolwiek sami uzyli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kzielu napisał:

Lepszy rydz niz nic, ale z wody "ugotowanej" mikrofalowka dobra herbate zaparzyc jest trudno - smakuje inaczej. Tesciom sprezentowalem czajnik zebym nie musial gotowac wody w mikrofalowce, nie zeby oni go kiedykolwiek sami uzyli...

 

Na amazonie kiedyś szukałam foldable electric kettle. Ktoś próbował? Jakoś tak gotowanie w silikonie budzi moje wątpliwości. Tak czy siak, podróż była krótka, więc wziął górę mój minimalizm i pragmatyzm. Innymi słowy - herbata była mikrofalówkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...