Jump to content

Wyjazd na Kubę a wjazd do usa


FOGO

Recommended Posts

Hej pilnie potrzebuje pomocy osób, które są w temacie.. planuje wylot na Kubę na ferie zimowe. Czy w jakiś sposób może to wpłynąć na mój wjazd późniejszy do USA? Słyszałem ze będę wykluczony z ruchu bezwizowego (ktoś wie na jak długo? Nie sugerując się Anna mucha ;-)) czy mogę mieć problemy z wyrobienie później wizy turystycznej? I ostatnie pytanie.. jestem teraz w loterii zielona karta wiem ze to byłby cud gdybym się załapał ale czy ten wyjazd może spowodować ze wypadne z GC jeżeli zostanę wylosowany? Np dostanę odmowę ? 3 pytanie jest trochę wróżeniem z fusów ale dwa pierwsze to dla mnie realny problem. 
 

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Z tą Kubą to niezły bałagan jest. PDT na tydzień przed opuszczeniem Białego Domu wpisał ją na listę krajów wspierających terroryzm, aczkolwiek zabrakło rozporządzeń wykonawczych aby uaktualnić pytania na ESTA (tak więc tam nikt się o Kubę nie pyta). Ale jak wylądujesz na granicy USA ze stempelkiem z Kuby w paszporcie i autoryzacją ESTA zostaniesz zawrócony. Jednakże jak zmienisz paszport to zapewne nikt cię nie zapyta czy aby w przeszłości byłeś na Kubie. Oczywiście ktoś w administracji może pójść po rozum do głowy i dopisać Kubę w pytaniu gdzie wymienia się "Iraq, Syria, Iran, Sudan, Libya, Somalia or Yemen" wówczas kłamstwo może mieć dużo większe reperkusje.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mcpear said:

Ale jak wylądujesz na granicy USA ze stempelkiem z Kuby w paszporcie i autoryzacją ESTA zostaniesz zawrócony. 

Dla mnie jest smieszne ze do kadencji PDT, Amerykanie mieli dwie opcje na wycieczki na Kube - legalnie (rzekomo w ramach edukacyjnych) i  pseudo-legalnie, przez Meksyk, gdzie na odprawie nikt nie stemplowal paszportu. Oczywiscie, rzad amerykanski dokladnie wiedzial kto tam leci, ale nie bylo zadnej woli "karac" tych ludzi. Wiec Amerykanie bardziej powaznie traktuja cudzoziemcow ktorzy legalnie leca na Kube niz wlasnych ludzi ktorzy to robia wlasciwie nielegalnie. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 27.01.2023 o 08:19, margherita_s napisał:

Wyjazd na Kubę uniemożliwia zdobycie ESTY, nie wizy turystycznej. Będziesz zatem musiał ubiegać się o wizę, nie ESTA. Nie powinno być problemu, chyba że nie będziesz umiał wykazać wystarczająco mocnych związkow z krajem. 

Jest duza szansa ze moj "kochany" szwagier nadal do mnie nie przyjedzie. BYL NA KUBIE!  :D

Kiedys zapowiedzial ze dopoki obowiazuja wizy do USA to jego noga tu nie stanie poniewaz on w swoim majestacie nie pojedzie po prosbie do konsulatu. Jesli sie na ESTA sie nie zalapie, sprawa zalatwiona.  ;)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Podbijam pytanie i mam prośbę o pomoc bo nie wiem co zaznaczyć.

Byłem na Kubie po 2011 czyli w 2015 roku. W ESTA jest napisane "czy byłeś po 2011 w krajach Kuba,Syria, Jemen itd " co automatycznie zaznaczenie TAK dyskwalifikuje do uzyskania ESTA. Natomiast w odniesieniu jest napisane, że osoby będące przed 2021 na Kubie mogą się ubiegać o ESTA. Więc co zaznaczyć, że "TAK" a po zaznaczeniu jest rozwinięcie od do kiedy byłem?? czy zaznaczyć NIE po prostu, mam inny paszport obecnie. A podobno ESTA TO AUTOMAT..

Link to comment
Share on other sites

Nie wypełniałem ostatnio ESTY dla nikogo z mojej rodziny. Ale wg google pytanie na ESTA brzmi tak:

Have you traveled to, or been present in Iraq, Syria, Iran, Sudan, Libya, Somalia or Yemen on or after March 1, 2011? Also, have you traveled to or stayed in Cuba since January 12, 2021?

Z nim nie powienieneś mieć kłopotu

Aczkolwiek google może się mylić - dostałeś pytanie z Kubą i 2011?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...