Skocz do zawartości

Sprowadzenie leku


malyjoe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Rozmawiałem dziś z kobieta mieszkającą w Polsce która powiedziała mi że jej znajomi mieszkający na stałe w USA i posiadający tam ubezpieczenie zdrowotne wysłali jej lek normalnie kosztujący około $2000 za symboliczne $10. Czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi pomóc w ten sam sposób? Oczywiście za fatygę zapłacę ile trzeba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, malyjoe said:

Rozmawiałem dziś z kobieta mieszkającą w Polsce która powiedziała mi że jej znajomi mieszkający na stałe w USA i posiadający tam ubezpieczenie zdrowotne wysłali jej lek normalnie kosztujący około $2000 za symboliczne $10. Czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi pomóc w ten sam sposób? Oczywiście za fatygę zapłacę ile trzeba. Pozdrawiam

Raz, nie kazde ubezpieczenie (a jest tu mase roznych) pokryje lek kosztujacy $2000. Dwa, trzeba miec recepte od lekarza. Trzy, trudno jest wysylac poczta leki do Polski. A sporo kurierow w ogole nie bierze.

 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, katlia napisał:

Raz, nie kazde ubezpieczenie (a jest tu mase roznych) pokryje lek kosztujacy $2000. Dwa, trzeba miec recepte od lekarza. Trzy, trudno jest wysylac poczta leki do Polski. A sporo kurierow w ogole nie bierze.

 

 

Domyślam się że nie jest to takie proste w innym przypadku każdy by tak sobie wysyłał. Niemniej wiem że jest to możliwe dlatego pytam, szukam tutaj. Może akurat jest ktoś kto to już robił, sam jest lekarzem, zna osobiście lekarza czy coś takiego jest masa możliwości ułatwiających sprawę i mógłby pomóc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, malyjoe said:

Może akurat jest ktoś kto to już robił, sam jest lekarzem, zna osobiście lekarza czy coś takiego jest masa możliwości ułatwiających sprawę i mógłby pomóc. Pozdrawiam 

Ale ta "sprawa" przewaznie NIE jest legalna, wiec troche glupio pytac znajomego lekarza zeby lamal prawo. A pozatym, firma ubezpieczeniowa moze sie domagac wiecej udowodnien ze akurat ja potrzebuje taki lek, i to za $2000, i dlaczego nie tanszy generic? (To sie zdarza bardzo, bardzo czesto.) To nie jest tak ze ot, idziesz i kupujesz i firma placi. Amerykanskie ubezpieczenie tak nie dziala, przynajmniej u mnie. A mieszkam tu doslownie dziesiatki lat. 

Osobiscie nigdy nie wysylalam lekow, ale dwa razy wyslalam jod do Polski w przeciagu ostatnich 3 lat. Za pierwszym razem paczka utknela w poczcie w Polsce chyba, i nigdy nie dojechala. Nastepnym razem namowilam FedEx ze jod nie jest lekarstwem a supplement, i wyslali, z tym ze powiedzieli ze ja zaplace za zwrot jezeli przesylka bedzie przez kogos wstrzymana. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malyjoe napisał:

Rozmawiałem dziś z kobieta mieszkającą w Polsce która powiedziała mi że jej znajomi mieszkający na stałe w USA i posiadający tam ubezpieczenie zdrowotne wysłali jej lek normalnie kosztujący około $2000 za symboliczne $10. Czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi pomóc w ten sam sposób? Oczywiście za fatygę zapłacę ile trzeba. Pozdrawiam

Może poproś tę kobietę o kontakt do jej znajomych, skoro mają tę procedurę przećwiczoną, a nie pytasz losowych ludzi, jak ci znajomi to załatwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mola napisał:

Może poproś tę kobietę o kontakt do jej znajomych, skoro mają tę procedurę przećwiczoną, a nie pytasz losowych ludzi, jak ci znajomi to załatwili.

Czy to o co pytam / proszę jest zabronione na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, malyjoe said:

Czy to o co pytam / proszę jest zabronione na tym forum?

Nie. Ale nie typowe bo nie bardzo legalne. (Moze o tym nie wiedziales.) No i skomplikowane ze wzgledu jak wyglada ubezpieczenie/opieka lekarska w tym kraju.

Moj maz walczy z firma ubezpieczeniowa bo lek ktory potrzebuje - zastrzyk raz na miesiac, przez 12 miesiecy - kosztuje $60,000. Nie chca zaplacic, chca zeby maz uzywal tanszy, mniej efektywny lek. Firma i lekarz/szpital kloca sie na ten temat od pol roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, malyjoe said:

Czy to o co pytam / proszę jest zabronione na tym forum?

Troche - bo nikt zdrowy na glowe takiej rzeczy dla kompletnie losowej obcej osoby z forum nie bedzie zalatwial z powodow podanych juz kilka razy wyzej. Wiec, tak, troche jest. Poza tym leki w PL - jezeli sa dostepne - sa znacznie tansze niz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, katlia napisał:

Nie. Ale nie typowe bo nie bardzo legalne. (Moze o tym nie wiedziales.) No i skomplikowane ze wzgledu jak wyglada ubezpieczenie/opieka lekarska w tym kraju.

Moj maz walczy z firma ubezpieczeniowa bo lek ktory potrzebuje - zastrzyk raz na miesiac, przez 12 miesiecy - kosztuje $60,000. Nie chca zaplacic, chca zeby maz uzywal tanszy, mniej efektywny lek. Firma i lekarz/szpital kloca sie na ten temat od pol roku. 

W takim razie skoro nie jest to zabronione to pozwól @mola że będę pytał "losowych ludzi", ciężko żeby na forum byli inni. 

@katlia Oczywiście moim zamiarem nie było szukanie kogoś kto miałby łamać prawo w jakikolwiek sposób. Teoretycznie mógłbym zapytać tej kobiety jak to zrobili jej znajomi i jeśli mi powie to i tak dalej będę potrzebował kogoś kto dla mnie pomoże. 

@kzielu W tym sęk że nie ma go w PL ani EU póki co. 

Edytowane przez malyjoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...