Skocz do zawartości

Odmowa wizy J1 (przy aplikowaniu na staż/intern)


Rekomendowane odpowiedzi

38 minutes ago, Klara12 said:

Mam dokładnie takie samo podejście. Nikt nie zapłaci mi za to czego się nauczyłam na tych studiach, a prowadząc własną restaurację która jest moja pasją mogę sporo zarobić.

O ile rozumiem podejscie, to wplywu na J1 za bardzo to nie ma. To co napisali przedmowcy still stands.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Klara12 said:

Mam dokładnie takie samo podejście. Nikt nie zapłaci mi za to czego się nauczyłam na tych studiach, a prowadząc własną restaurację która jest moja pasją mogę sporo zarobić.

I US to jedyne miejsce gdzie zdobedziesz ta wiedze ? Przeciez to nie ma zadnego sensu (i nas w zasadzie to niewiele obchodzi - bo jak wyzej napisalismy - to konsula masz przekonac a nie nasz - bottom line - jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz).

Btw - gastro w US to jedna z najbardziej patologicznych czesci gospodarki (ze swoimi tipped minimum wage employees) wiec mam szczera nadzieje ze do EU to nie dotrze a przyjamniej nie jakos szybko. Jedyne co powinno zostac zaimplementowane to free refills.

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 03:02, ilya_ napisał:

nie dostaniesz tej wizy. 

Poswiecilas 5 lat swojego zycia na zdobycie inz na politechnice - matemayka, analiza, calki, algebra, fizyka, chemia, elektryka, laborki, programowanie, autocad, rysunki, przekroje, rzuty, metody numeryczne, elektrodynamika, obwody, mikroprocesory, mechanika, mechatronika, wysokie napiecia, zarwane noce, examy, kolokwia, ustne, projekty - i to wszystko dla gastronomii ? 

Dostałam wizę. Dzięki wszystkim na forum za podrzucenie tematów do przemyślenia przed rozmową z konsulem. Powiedziałam to co wam i jakoś jednak podzielił mój tok myślenia. 

 

Pozdrawiam,

Klara

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Klara12 said:

Dostałam wizę. Dzięki wszystkim na forum za podrzucenie tematów do przemyślenia przed rozmową z konsulem. Powiedziałam to co wam i jakoś jednak podzielił mój tok myślenia. 

 

Pozdrawiam,

Klara

Dzięki, że wróciłaś na forum i poinformowałaś jak to się skończyło. To nie zdarza się za często. Szacunek

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 21:50, Xarthisius napisał:

Seriously? Jak bym mial pewnosc, ze moje wyroby miesne z grilla i innych wedzarni zapewnia mi taki sam standard zycia, to nawet i 11 lat by mi nie bylo szkoda... Dodajmy, ze za znajomosc calek Lebesgue'a tez mi jeszcze nikt nie zaplacil.

to cos nie halo w Twoim przypadku - mi zaplacili i za Lebega i za calego Riemianna - i to tak zaplacili, ze nawet mi gastro nie w glowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Klara12 napisał:

Dostałam wizę. Dzięki wszystkim na forum za podrzucenie tematów do przemyślenia przed rozmową z konsulem. Powiedziałam to co wam i jakoś jednak podzielił mój tok myślenia. 

 

Pozdrawiam,

Klara

Cieszymy sie. 

Zycze powodzenia w pracy na J1 i podziel sie pozniej jakie doswiadczenie zdobylas w hotelu podczas 4 miesiecznego pobytu na J1, ktore pomoze Ci od otworzenia wymarzonej restauracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, ilya_ said:

to cos nie halo w Twoim przypadku - mi zaplacili i za Lebega i za calego Riemianna - i to tak zaplacili, ze nawet mi gastro nie w glowie. 

No, ale za kare kazali mieszkac w niujorku :P  Ja strasznie nie narzekam na swoja robote. Tylko czasami mam takie dni, ze chodzi mi po glowie zostanie drugim Aaronem Franklinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ilya_ napisał:

to cos nie halo w Twoim przypadku - mi zaplacili i za Lebega i za calego Riemianna - i to tak zaplacili, ze nawet mi gastro nie w glowie. 

To podaj gdzie masz takie warunki, może się zainteresuję pracą jako inżynier bo ja w Poznaniu nic takiego nie znalazłam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, ilya_ said:

Cieszymy sie. 

Zycze powodzenia w pracy na J1 i podziel sie pozniej jakie doswiadczenie zdobylas w hotelu podczas 4 miesiecznego pobytu na J1, ktore pomoze Ci od otworzenia wymarzonej restauracji. 

Intership to nie w&t tak btw, najczesciej to poltoraroczny program z bardzo szczegolowym planem.    Ja przechodzilam podobna droge i tez za pierwszym razem nie dostalam wizy bo konsul stwierdzil ze nic wiecej sie nie naucze... Jednak udalo sie,  przyjechalismy na J1 i kupilismy business w ktorym mielismy praktyki. Skonczona ekonomia, biznes kateringowo-restauracyjny :rolleyes: i do tej pory 15 lat pozniej dalej w tym siedzimy ;) 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...