Skocz do zawartości

US Citizens Will Need Visa To Travel To Europe in 2024


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.yahoo.com/lifestyle/us-citizens-visa-travel-europe-154500534.html

 

Tytul troche clickbajtowy bo nie chodzi o wize tylko system podobny do ESTA. Amerykanie beda musieli zaplacic $8 i wypelnic pre authorization form online. Ciekawa jestem kto bedzie dostawal odmowy - osoby z criminal record? Amerykanie ktorzy przesiedzieli pobyt w EU poza 90 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Roelka v.2 said:

https://www.yahoo.com/lifestyle/us-citizens-visa-travel-europe-154500534.html

 

Tytul troche clickbajtowy bo nie chodzi o wize tylko system podobny do ESTA. Amerykanie beda musieli zaplacic $8 i wypelnic pre authorization form online. Ciekawa jestem kto bedzie dostawal odmowy - osoby z criminal record? Amerykanie ktorzy przesiedzieli pobyt w EU poza 90 dni?

Nie tylko Amerykanie... ale obywatele Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Meksyku.... plus 50+ innych krajow. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, andyopole said:

No i tutaj, jako UE Citizens wygrywamy. $8 zostaje w kieszeni.:D

U niektórych, bardziej oszczędnych wzrośnie zainteresowanie odnowieniem polskiego paszportu. 

Ja bym zaplacila $8 co 3 lata zeby NIE miec zabawy z polska biurokracja! (Amerykanska wystarcza.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/22/2023 at 2:46 PM, andyopole said:

No i tutaj, jako UE Citizens wygrywamy. $8 zostaje w kieszeni.

:D

U niektórych, bardziej oszczędnych wzrośnie zainteresowanie odnowieniem polskiego paszportu. 

Hmmm, ale teraz jak sie zastanawiam - bilety zawsze kupuje na paszport US. Jak lece do Polski z przesiadka to zawsze w pierwszym Europejskim lotnisku uzywam paszportu US. W Polsce nie pokazuje nic. Jak wracam to US to musze uzyc paszport US, wiec wydaje mi sie, ze trzeba bedzie miec ta 'europejska ESTE', pomimo tego ze mamy Polski paszport. No chyba ze leci sie bezposrednio do Polski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, ilon said:

Hmmm, ale teraz jak sie zastanawiam - bilety zawsze kupuje na paszport US. Jak lece do Polski z przesiadka to zawsze w pierwszym Europejskim lotnisku uzywam paszportu US. W Polsce nie pokazuje nic. Jak wracam to US to musze uzyc paszport US, wiec wydaje mi sie, ze trzeba bedzie miec ta 'europejska ESTE', pomimo tego ze mamy Polski paszport. No chyba ze leci sie bezposrednio do Polski? 

Nie. Mozesz do EU wleciec z ROW i pokazac polski paszport. Nie wazne na co masz bilet, wazne czym machniesz przed oczami pogranicznikowi.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Xarthisius said:

Nie. Mozesz do EU wleciec z ROW i pokazac polski paszport. Nie wazne na co masz bilet, wazne czym machniesz przed oczami pogranicznikowi.

A nie bedzie pozniej problemu z wylotem z Polski? Jak lece spowrotem do USA to przy odprawie musze pokazac paszport US - nie bedzie problemu jak okaze sie ze 'nie ma mnie w systemie'? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...