Skocz do zawartości

DV 2025 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

26 minutes ago, Ernolas said:

W takim razie która część jest częścią która ludzie się chwalą? Pierwszy raz miałem okazje się zgłaszać. :)

Wylosowani otrzymuja tzw. numer sprawy (case number), ktory w 2025 bedzie wygladal tak: 2025EU00012345

Confirmation number ktory otrzymales po zgloszeniu jest prywatny. Nie nalezy nim sie nikomu chwalic. Potem jest potrzebny, zeby sprawdzic czy sie wygralo oraz do zalogowania sie do ds260.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Xarthisius napisał:

Wylosowani otrzymuja tzw. numer sprawy (case number), ktory w 2025 bedzie wygladal tak: 2025EU00012345

Confirmation number ktory otrzymales po zgloszeniu jest prywatny. Nie nalezy nim sie nikomu chwalic. Potem jest potrzebny, zeby sprawdzic czy sie wygralo oraz do zalogowania sie do ds260.

Super, dziękuje bardzo za wytłumaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 07:16, ciucma102 napisał:

To ze zostaniesz wylosowany nie jest gwarantem otrzymania wizy wiec te 500 osob ktore odpadnie w dalszych krokach wcale miejsca nie zabieralo nikomu

Jako wylosowana osoba, cieszyłabym się z każdego potencjalnego wylosowanego niezainteresowanego. @Xarthisius tu chyba chodziło o fakt, że gdyby samotne wilki dupek2 i dupek4 (uselesy wylosowani a wiec otrzymujacy mozliwosc a nie procesujacy sie) cytujac kolegę @whysoserious3 nie wzieli udziału w loterii , ich numery ktore okazały się "szczesliwymi", teoretycznie moglyby zostac przypisane Mirkowi  i innemu Stefanowi, ktorzy chetnie by wyjechali i dopelnili formalnosci, co czysto technicznie wyplyneloby na to, ze Mirek obecnie wskakujacy na miejsce np  numeru 2, ale jadacy z zona i dwojka dzieci jedzie, to kolejne osoby, z numerem 3 i 5 nie jada i Ania zostaje na lodzie :) bo Mirek zabrał o 2 wizy więcej z puli, a to już były ostatnie :)

Ale to oczywiscie tylko hipoteza. @Xarthisius chetnie pomaga i  brawa za to. Ludzie jak zadajemy pytanie nie czujmy sie obrazeni ze ktos odpowiada w tonie jakbys nie znal odpowiedzi, a nie w stylu, ej przepraszam, ze ja to wiem, a to nie, wybacz mi ze Cie poprawiam bo gadasz bzdety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Frytka1234 said:

Hej, co zrobić jeżeli ma się dziecko poniżej 21 roku życia i trzeba je uwzględnić w zgłoszeniu, ale nie ma się kontaktu z dzieckiem i nie jest możliwe zrobienie zdjęcia?

Nie brac udzialu w loterii.

Update: Ja to pisalem zupelnie powaznie, bez zlosliwosci. Nie ma innej opcji niz niewziecie udzialu. Podanie nieprawdziwych danych, ktore maja wplyw na immigration benefit of derivatives to chyba jedyny kardynalny (oraz niewybaczalny) blad jaki mozna popelnic przy zgloszeniu eDV. Zarowno pominiecie dziecka, lub w druga strone utrzymywanie ze jakies dziecko jest Twoje, to prosta droga do przekreslenia sobie wyjazdu do USA na zawsze.

Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 16:45, Frytka1234 napisał:

Hej, co zrobić jeżeli ma się dziecko poniżej 21 roku życia i trzeba je uwzględnić w zgłoszeniu, ale nie ma się kontaktu z dzieckiem i nie jest możliwe zrobienie zdjęcia?

Hej ja miałam taką sytuację - jako to dziecko. Tato pojechał do USA na dozwolone 6 miesiecy, to byly wczesne lata 90, później wypracował szansę na visa EB3 i zaczeły się schody. Moja mama robiła wszystko aby to utrudnić - byli w trakcie rozwodu. Tato wynajął adwokata, który wynegocjował z nią fotkę. Z ojciem gadać nie chciała, z prawnikiem się udało, warunek był taki, że później jak dostalismy papiery, to niestety nie mogłam skorzystać z braku pełnoletności.

Edytowane przez Valaya
stylistyka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...