Skocz do zawartości

Koszta życia przez pierwsze 3 miesiące


xyz_1

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, xyz_1 said:

Jeśli chodzi o mieszkanie - stąd zadałem pytanie, aby sprawdzić czy moje koszta które wyliczyłem mają podkrycie w rzeczywistości. Czy można wynająć mieszkanie już umeblowane w tej cenie? 

Gdzie? Kluczowe pytanie! 

 

4 minutes ago, xyz_1 said:

miałbym prośbę @katlia o wypisanie Twoich podstawowych wydatków jesli to nie problem. 

Nie ma sensu. Jestes mlodszy od moich dzieci i nasze koszta nie beda podobne do waszych. Dom, samochody splacone, ja juz nie pracuje, mieszkam w low-tax state ale stosunkowo drogim miescie, po pandemii maz przeniosl firme do domu wiec odliczamy sobie czesc kosztow na internet i ogrzewanie od podatkow jako business expense; nasze najwieksze wydatki to podrozowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xarthisius napisał:

Ja sie moge podzielic. Kategoryzacja wedle mojego banku, to sa 12 miesieczne srednie, no i najwazniejsze mieszkam na wsi wiec YMMV w upstate NY. W CC payments, 3k to mortgage.

 

Auto/Transportation       $140.53
Bills/Utilities       $453.09
Business/Office       $86.25
Cash/ATM       $0.00
Children       $1,653.72
Entertainment       $125.10
Food/Drink       $2,060.99
Health       $111.10
Home       $206.97
Insurance/Financial       $101.15
Miscellaneous       $135.41
Personal Care       $8.94
Pets       $0.00
Shopping       $440.09
Taxes       $0.00
Travel       $7.18
Uncategorized Payments       $45.85
Spending Subtotal *       $5,576.37
Credit Card/Loan Payments       $4,148.12
       

Rozumiem, że to są wydatki liczone na rodzinę? Biorąc pod uwagę 2000USD na jedzenie i 1650USD na dzieci to zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, xyz_1 said:

Rozumiem, że to są wydatki liczone na rodzinę? Biorąc pod uwagę 2000USD na jedzenie i 1650USD na dzieci to zakładam.

Yup. 2 + 2. Ale nie powiem, zeby akurat zarcie wychodzilo jakos duzo wiecej. Zywia sie glownie u sasiadow :D .  Z tego co pamietam, bazowo w tej kategorii, ale w duzym miescie mielismy $1400 wiele lat temu i bez dzieci. W to wchodza wydatki w sklepach typu Walmart wiec to nie koniecznie jest jedzenie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katlia napisał:

Gdzie? Kluczowe pytanie! 

 

Nie ma sensu. Jestes mlodszy od moich dzieci i nasze koszta nie beda podobne do waszych. Dom, samochody splacone, ja juz nie pracuje, mieszkam w low-tax state ale stosunkowo drogim miescie, po pandemii maz przeniosl firme do domu wiec odliczamy sobie czesc kosztow na internet i ogrzewanie od podatkow jako business expense; nasze najwieksze wydatki to podrozowanie. 

Na start zamierzamy być blisko rodziny. Małe miasto w stanie New Jersey około 60km od Nowego Jorku. Wiadomo, że przez pierwsze miesiące będziemy pracować w pracach które zatrudniają bez wielkich wymagań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, xyz_1 said:

 szukamy odpowiedzi w temacie zarobków w pracach które podejmują imigranci na starcie. 

Imigranic podejmuja najrozniejsze prace - od inzynierskich/kierowniczych/akademicko-naukowych do pracowania w sklepie za $12/godzine.
Masz fach, wiec szukaj ile zarabiaja ludzie przecietnie w twojej branzy (na ktorej sie nie znam, wiec sie nie wypowiadam) - takie info jest w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xarthisius napisał:

Yup. 2 + 2. Ale nie powiem, zeby akurat zarcie wychodzilo jakos duzo wiecej. Zywia sie glownie u sasiadow :D .  Z tego co pamietam, bazowo w tej kategorii, ale w duzym miescie mielismy $1400 wiele lat temu i bez dzieci. W to wchodza wydatki w sklepach typu Walmart wiec to nie koniecznie jest jedzenie.

@Xarthisius Czy budżet około 12000USD wystarczy, aby przeżyć pierwsze 3 miesiące w stanie New Jersey? Mówię tu o życiu bez szaleństw, podstawowe potrzeby. I z własnego doświadczenia jeśli mieszkasz w stanie NY - na jakie tu pensję "na rękę" mogą liczyć ludzie na start w prostych zawodach:)

Edytowane przez xyz_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, xyz_1 said:

@Xarthisius Czy budżet około 12000USD wystarczy, aby przeżyć pierwsze 3 miesiące w stanie New Jersey? Mówię tu o życiu bez szaleństw, podstawowe potrzeby. I z własnego doświadczenia jeśli mieszkasz NY na jakie tu pensję "na rękę" mogą liczyć ludzie na start w prostych zawodach:)

Nie mieszkam w NJ, wiec nie mam pojecia. Mieszkamy w central IL. Nie wiem tez na ile mozesz liczyc na start w pierwszej pracy. Poczatek na pewno bedzie ciezki, ale bralbym pod uwage to, ze wiele wydatkow na tym poczatku jest jednorazowych. Przez pierwszy miesiac mielismy w wynajetym mieszkaniu tylko materac z Ikea, biurko za $50 i najtansza kanape z Amazona. Dalismy rade. Jezeli znajdziesz prace to potem jest tylko lepiej.

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Xarthisius said:

Zywia sie glownie u sasiadow :D 

Bardzo mine to ubawilo. Notabene, kiedy moja corka byla mala miala wlasna szuflade w domu sasiadow gdzie trzymali dla niej cukierki bo ich dzieci (dziwolagi) nie lubily slodyczy, i ktos musial zjesc te wszystkie pseudo-czekoladowe swinstwa z Halloween lub Easter ;) My daughter stepped up. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, katlia said:

Bardzo mine to ubawilo. Notabene, kiedy moja corka byla mala miala wlasna szuflade w domu sasiadow gdzie trzymali dla niej cukierki bo ich dzieci (dziwolagi) nie lubily slodyczy, i ktos musial zjesc te wszystkie pseudo-czekoladowe swinstwa z Halloween lub Easter ;) My daughter stepped up. 

Na poczatku to, az nam glupio bylo. W domu nasze nic nie jedza, ale jak sasiadka probuje swoje nakarmic (nota bene tez ma ten problem, ze nic nie chca jesc) to nasze wisza jak sepy. Ale tak jak mowie, przy pierwszym bylo wstyd, przy drugim juz sie przestalismy przejmowac :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, katlia napisał:

Bardzo mine to ubawilo.

Nasz syn jest o pół głowy wyższy od 8mcy starszego syna sąsiadów (i generalnie wysoki jak na swój wiek). Za każdym razem jak sąsiadka wzdycha, że jak to jest, że nasze dziecko tak szybko rośnie odpowiadam, że fakt, że wpada do nich znienacka i zżera obiad ich dzieci może mieć coś z tym wspólnego... ;)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...