Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

Hej... jaka szkoda ze nie zagladnalem na to forum wczesniej ;)  no coz... lepiej pozno niz wcale...

Mieszkam w USA od prawie roku i przekonalem sie na wlasnej skorze co oznacza rozpoczac historie kredytowa w USA... nie dostane karty kredytowej bo nie mam historii, nie mam historii bo nie mam karty... kolega w koncu powiedzial mi o secured credit card (mam ja na $500) i uzywam jej od ponad 6 miesiecy w Bank of America... niestety w tym czasie staralem sie o jakies karty ale zawsze: denied i tak z 5 czy 6 razy... teraz wiem ze moj score poszedl na leb na szyje... jakby tego bylo malo raz przez przypadek wykorzystalem chyba o 75 centow (sic!) wiecej niz mam ktredytu... a moj trzeci glowny grzech: nie mialem pojacia ze powinno sie uzywac tak kolo 30% swojego kredytu a nie wiecej bo to tez zaniza mi score... a niech to...

nie sprawdzalem jeszcze w zadnej firmie swojego score'u a mysle ze najwyzszy czas to zrobic chociaz az sie boje... gdzie radzicie aby to sprawdzic najlepiej i najbadziej wiarygodnie na poczatek? jakies free score? jak czesto powinno sie kontrolowac score?  

dzieki za wszelkie info i pozdrawiam! :P  :)

Jak masz kase, to splac wszystko, score powiekszy sie szybko :) Oczywiscie jak duzo masz inquiries na raporcie, to score polecial juz i musisz czekac 2 lata na usuniecie ich calkowicie. Nie dawaj sprawdzac sobie raportu przez nikogo przez najblizszy czas! Nikomu! Tzn przy otwieraniu gdzies konta nie zgadzaj na "would you like to be considered for our free visa credit card?", itp.

Nie ma darmowych score. Trzeba kupic, koszt okolo 6$ od kazdej agencji.

Konktrolowac mozesz score co miesiac, bo co tyle informuja agencje kredytodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Covadonga

Zbyt czeste wnioski o karte kredytowa tez negatywnie wplywaja na score, wiec poczekaj i za pare misiecy zloz ponownie a w miedzyczsie plac regularnie.

Darmowy raport kredytowy daja ustatowo raz w roku w kazdej agencji.

O darmowy score trudniej ale np citibank ma teraz credit monitoring i piersze 30 dni jest za darmo, wystarczy by sprawdzic score a potem trzeba jedynie zadzwonic by odwolac. Podaja ci score i analize tzn co  jak wplywa na twoj score.

ja mam secured card od prawie roku i kredyt na outko od niedawna i jestem na poziomie fair credit, wiec tak sobie, ale powoli i do przodu...

Kredyt na samochod nie napedza Ci tego score. Moze 1-2/pkt na miesiac. Otworz ze 2 karty secured jeszcze, najlepiej 2000$ na kazdej. Za pare miesiecy (co najmniej) bedziesz miec good credit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki!

Ale czy nie mozna tego score'u sprawdzic w jakis sposob elektronicznie? Przez jakas stronke?

Mozna. Wejdz na www.transunion.com, www.equifax.com, www.experian.com.

Sprawdz score u wszystkich 3 agencji online. W agencji http://www.innovis.com/ mozna tylko poprzez snail mail. Ta agencja jest bardzo uwazana ostatnio, a malo kto o niej wie z osob, a banki na ich scorze podejmuja dezycje w sprawie wiekszych kredytow (sprawdzaja tez w innych), ale ta jest najwazniejsza. W Chase tylko na tej podstawie sprawdzane jest, czy ktos dostanie hipoteczny.

Mozesz tez sprawdzic (raz w roku za darmo) w chexsystem raporty SCAN i Chexsystem- ttps://www.consumerdebit.com/consumerinfo/us/en/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz score u wszystkich 3 agencji online. W agencji http://www.innovis.com/ mozna tylko poprzez snail mail. Ta agencja jest bardzo uwazana ostatnio' date=' a malo kto o niej wie z osob, a banki na ich scorze podejmuja dezycje w sprawie wiekszych kredytow (sprawdzaja tez w innych), ale ta jest najwazniejsza. W Chase tylko na tej podstawie sprawdzane jest, czy ktos dostanie hipoteczny.

Mozesz tez sprawdzic (raz w roku za darmo) w chexsystem raporty SCAN i Chexsystem- ttps://www.consumerdebit.com/consumerinfo/us/en/index.htm[/quote']

Wielkie dzieki Kubakj za fachowe rady! Jeszcze 2 pytanka:

w jakim banku najlepiej byloby zalozyc te powiedzmy 2, jak radzisz, secured cc? mam juz jedna w Bank of America (Visa) wiec nie wiem jakie inne polacasz ktore oferuja tego typu mozliwosc... dotarlem do tej listy: http://www.bankrate.com/brm/rate/cc_rateho...All&max_recs=50

mysle ze byloby dobrze wziac MasterCard ale w ktorym banku najlepiej?

i jeszcze pytanie odnosnie do tych agencji... piszesz ze za wszystko trzeba placic... cos kolo $6-9 za miesiac przy czym np w TransUnion 1 miesiac jest free... czy moge pozniej zrezygnowac z uslugi czy tez jestem zobligowany do kontynuacji (a co za tym idzie comiesiecznej oplaty)??? troche dziwne jest bowiem to ze jak sie zalogowalem i podalem wszystkie dane to mowia mi ze usuga kosztuje tyle i tyle ale 1 miesiac jest free (ja chce to tylko sprawdzic jednorazowo! - przynajmniej na razie) przy czym kaza podac nr karty kredytowej tak jakby mieli mnie od razu chargowac... cos tego nie rozumiem... bede wdzieczny za odpowiedz... pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze jedno... przeczytalem ten temat (karty kredytowe) od dechy i w pewnym momencie pojawil sie watek kart sklepowych takich jak Macys, Gap etc... czy ktos moze mi cos wiecej o nich powiedziec? trudno je dostac? czy jest to rodzaj karty kredytowej? no i czy w razie odmowy jej wydania ma to tez wplyw na moj score...? dzieki! pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz score u wszystkich 3 agencji online. W agencji http://www.innovis.com/ mozna tylko poprzez snail mail. Ta agencja jest bardzo uwazana ostatnio' date=' a malo kto o niej wie z osob, a banki na ich scorze podejmuja dezycje w sprawie wiekszych kredytow (sprawdzaja tez w innych), ale ta jest najwazniejsza. W Chase tylko na tej podstawie sprawdzane jest, czy ktos dostanie hipoteczny.

Mozesz tez sprawdzic (raz w roku za darmo) w chexsystem raporty SCAN i Chexsystem- ttps://www.consumerdebit.com/consumerinfo/us/en/index.htm[/quote']

Wielkie dzieki Kubakj za fachowe rady! Jeszcze 2 pytanka:

w jakim banku najlepiej byloby zalozyc te powiedzmy 2, jak radzisz, secured cc? mam juz jedna w Bank of America (Visa) wiec nie wiem jakie inne polacasz ktore oferuja tego typu mozliwosc... dotarlem do tej listy: http://www.bankrate.com/brm/rate/cc_rateho...All&max_recs=50

mysle ze byloby dobrze wziac MasterCard ale w ktorym banku najlepiej?

i jeszcze pytanie odnosnie do tych agencji... piszesz ze za wszystko trzeba placic... cos kolo $6-9 za miesiac przy czym np w TransUnion 1 miesiac jest free... czy moge pozniej zrezygnowac z uslugi czy tez jestem zobligowany do kontynuacji (a co za tym idzie comiesiecznej oplaty)??? troche dziwne jest bowiem to ze jak sie zalogowalem i podalem wszystkie dane to mowia mi ze usuga kosztuje tyle i tyle ale 1 miesiac jest free (ja chce to tylko sprawdzic jednorazowo! - przynajmniej na razie) przy czym kaza podac nr karty kredytowej tak jakby mieli mnie od razu chargowac... cos tego nie rozumiem... bede wdzieczny za odpowiedz... pozdro!

KAzdy wg prawa ma prawo rocznie do darmowego raportu z kazdej agencji - www.annualcreditreport.com. Score mozesz dokupic odrazu.

Jesli Ci odmowia gdzies kredyt, to wyslij do agencji, ktora kredytodawca sprawdzal raport list, to odesla ci darmowy raport kredytowy.

Nr karty biora dla weryfikacji, a nie odrazu chargowania.

Wez karte secured z Citibank oraz HSBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze jedno... przeczytalem ten temat (karty kredytowe) od dechy i w pewnym momencie pojawil sie watek kart sklepowych takich jak Macys, Gap etc... czy ktos moze mi cos wiecej o nich powiedziec? trudno je dostac? czy jest to rodzaj karty kredytowej? no i czy w razie odmowy jej wydania ma to tez wplyw na moj score...? dzieki! pozdro!

Łatwiej dostac, bo tych kart nikt z dobrym kredytem nikt nie chce, bo sa wysoko oprocentowane i mozna ich uzywac tylko w danych centrach handlowych. Juz bardziej ciesza sie karty benzynowe, bo kazdy tankuje samochod, w punkty za tankowanie szybko sie nabijaja i sa jakies profity. Kazde zapytanie o raport obniza score, nawet jak sprawdza cie ubezpieczalnia, firma telekomuniacyjna (gdy zamawiasz telefon, komorke czy internet), szpital, etc.

Odmowa czy przyznanie kredytu obniza score, bo bylo zapytanie o kredyt. Czym wiecej, tym gorzej. Jak jest duzo zapytan o kredyt na auto lub hipoteczny, to nie spada, bo kazde sprawdza jakie dany dealer daje warunki i tutaj nie ma znaczenia ilosc zapytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez karte secured z Citibank oraz HSBC.

Po pierwsze dzieki za dotychczasowe rady i info, Kubajk!

W sumie to mam problem z tym Citibank bo nie moge znalesc na ich stronce informacji o tym zeby oferowali secured cc... jesli masz jakis link ze jest inaczej to bardzo o niego prosze... (no chyba ze isc do najblizszego oddzialu tego banku i pogadac osobiscie??) z tym drugim bankiem tez jest maly problem bo dostepny jest tylko w NY i FL a ja mieszkam w MA wiec nie wiem czy to bedzie jakis problem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez karte secured z Citibank oraz HSBC.

Po pierwsze dzieki za dotychczasowe rady i info, Kubajk!

W sumie to mam problem z tym Citibank bo nie moge znalesc na ich stronce informacji o tym zeby oferowali secured cc... jesli masz jakis link ze jest inaczej to bardzo o niego prosze... (no chyba ze isc do najblizszego oddzialu tego banku i pogadac osobiscie??) z tym drugim bankiem tez jest maly problem bo dostepny jest tylko w NY i FL a ja mieszkam w MA wiec nie wiem czy to bedzie jakis problem...?

Na stronie moze nie byc, ale w oddzialach sa formy na secured mastercard. Jak cos, to daj na PM adres, to wezme forme jak bede w oddziale i ci ja wysle. HSBC wypelniasz forme przez Internet i wtedy HSBC oferuje Ci karty dla ciebie (nie sprawdzaja raportu dokladnie, a tylko jako pre-qualiffied, czyli nie obniza scoru) i kazdemu daja do wyboru secured card, wiec smialo wypelnil aplikacje o karte HSBC, jak nie dadza ci kredytowki, to zapropo nuja secured.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

i jeszcze pytanie odnosnie do tych agencji... piszesz ze za wszystko trzeba placic... cos kolo $6-9 za miesiac przy czym np w TransUnion 1 miesiac jest free... czy moge pozniej zrezygnowac z uslugi czy tez jestem zobligowany do kontynuacji (a co za tym idzie comiesiecznej oplaty)??? troche dziwne jest bowiem to ze jak sie zalogowalem i podalem wszystkie dane to mowia mi ze usuga kosztuje tyle i tyle ale 1 miesiac jest free (ja chce to tylko sprawdzic jednorazowo! - przynajmniej na razie) przy czym kaza podac nr karty kredytowej tak jakby mieli mnie od razu chargowac... cos tego nie rozumiem... bede wdzieczny za odpowiedz... pozdro!

jesli zrezygnujesz w ciagu 30 dni to nie zciagna ci nic z karty za usluge, ale jak zadzwonisz za pozno to automatycznie potracaja z karty(biora informacje o karcie bo zakladaja ze zostaniesz a nie ze pojdziesz po 30 dniach papa.

Jedyna niedogodnosc to ze trzeba sie czsami bardzo nagadac zeby przekonac ze naprawde chcesz zrazygnowac z tej uslugi. Mi zajelo prawie 10 minut przekonanie goscia ze nie chce wiecej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...