Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja ma pytanko odnosnie budowy kredytu... I drugie o naprawe... Choc w moim przypadku to smiesznie brzmi, poniewaz ja kredytu nie mam...hihi

W pierwszym tyg po przybyciu do usa Pani w Macy's zakrecila mnie o jakas karte... no to ok... i tak stalam sie posiadaczka karty kredytowej Macy's, problem tylko ze nie wiedzialam ze to kretyt i ze trzeba to splacac w terminie no i zawalilam sprawe. Znajomi pozniej sprawe odkrecili, anulowali odsetki i kanselowali karte, ale slad brzydki zostal w raporcie. Karta nie powinna byc mi wogole wydana ze wzgledu na SS jaki mialam 3 lata temu. Status na ss sie zmienil i moje pytanie gdzie zaczac? store credit card nie masz szans, probowala kilku..., karty kredytowe? i jesli tak to jakie? z jakich bankow? Osobiscie mam rach w 53/Fifth Third juz 3 lata z nizlym mysle balansem, a moze kredyt z banku na poreczenie rach... cos takiego jest podobno. Prosze o rade

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym banku dadza ci tzw "secured credit card" czyli karte zabezpieczona depozytem. Np. wplacasz $500 na rok lub poltora, i do tej wartosci mozesz uzywac karty. Od tego $500 naliczaja ci odsetki i po roku zwroca 500+. W credit report liczy sie to jak karta kredytowa. Pamietaj jedynie ze nie mozasz podwyzszyc limitu tej karty i ze lepiej uzywac tak 50% limitu.

ponadto na poczatek dziala jeszcze podpiecie sie pod karte kredytowa kogos innego np. meza lub kredyt samochodowy.

zeby naprawic score trzba miec jakis kredyt/karte i dobrze go splacac przez pare miesiecy/rok

A to twoje macy's bedzie figurowalo w twoim raporcie niestety przez kilka lat.

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wyglada na to, ze karty miec, ale nie uzywac... hihi

Musisz używać, bo bez tego nie zbudujesz historii kredytowej. Chodzi o to żeby nie wykorzystywać całego kredytu i regularnie go spłacać. Widzą wówczas że nie szalejesz z pieniędzmi ktorych nie masz i nie ociągasz się ze spłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... jaka szkoda ze nie zagladnalem na to forum wczesniej :) no coz... lepiej pozno niz wcale...

Mieszkam w USA od prawie roku i przekonalem sie na wlasnej skorze co oznacza rozpoczac historie kredytowa w USA... nie dostane karty kredytowej bo nie mam historii, nie mam historii bo nie mam karty... kolega w koncu powiedzial mi o secured credit card (mam ja na $500) i uzywam jej od ponad 6 miesiecy w Bank of America... niestety w tym czasie staralem sie o jakies karty ale zawsze: denied i tak z 5 czy 6 razy... teraz wiem ze moj score poszedl na leb na szyje... jakby tego bylo malo raz przez przypadek wykorzystalem chyba o 75 centow (sic!) wiecej niz mam ktredytu... a moj trzeci glowny grzech: nie mialem pojacia ze powinno sie uzywac tak kolo 30% swojego kredytu a nie wiecej bo to tez zaniza mi score... a niech to...

nie sprawdzalem jeszcze w zadnej firmie swojego score'u a mysle ze najwyzszy czas to zrobic chociaz az sie boje... gdzie radzicie aby to sprawdzic najlepiej i najbadziej wiarygodnie na poczatek? jakies free score? jak czesto powinno sie kontrolowac score?

dzieki za wszelkie info i pozdrawiam! ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o tym czytam to sie zastanawiam czy mialem szczescie czy jak. Po 8 miesiacach pobytu w usa dostalem karte w chase-ie. To byla pierwsza karta kredytowa o jaka sie staralem. Limit 500$ od razu (po kilku dniach) podniesiony na 900$. W tym czasie posiadalem rachunek w chase-ie i jedyne co moglo wplywac na moja wiarygodnosc ( o ile wplywalo) to regularne oplaty za komorke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Covadonga

Zbyt czeste wnioski o karte kredytowa tez negatywnie wplywaja na score, wiec poczekaj i za pare misiecy zloz ponownie a w miedzyczsie plac regularnie.

Darmowy raport kredytowy daja ustatowo raz w roku w kazdej agencji.

O darmowy score trudniej ale np citibank ma teraz credit monitoring i piersze 30 dni jest za darmo, wystarczy by sprawdzic score a potem trzeba jedynie zadzwonic by odwolac. Podaja ci score i analize tzn co jak wplywa na twoj score.

ja mam secured card od prawie roku i kredyt na outko od niedawna i jestem na poziomie fair credit, wiec tak sobie, ale powoli i do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pytanko odnosnie budowy kredytu... I drugie o naprawe... Choc w moim przypadku to smiesznie brzmi, poniewaz ja kredytu nie mam...hihi

W pierwszym tyg po przybyciu do usa Pani w Macy's zakrecila mnie o jakas karte... no to ok... i tak stalam sie posiadaczka karty kredytowej Macy's, problem tylko ze nie wiedzialam ze to kretyt i ze trzeba to splacac w terminie no i zawalilam sprawe. Znajomi pozniej sprawe odkrecili, anulowali odsetki i kanselowali karte, ale slad brzydki zostal w raporcie. Karta nie powinna byc mi wogole wydana ze wzgledu na SS jaki mialam 3 lata temu. Status na ss sie zmienil i moje pytanie gdzie zaczac? store credit card nie masz szans, probowala kilku..., karty kredytowe? i jesli tak to jakie? z jakich bankow? Osobiscie mam rach w 53/Fifth Third juz 3 lata z nizlym mysle balansem, a moze kredyt z banku na poreczenie rach... cos takiego jest podobno. Prosze o rade

kasia

Zgodzilas sie na karte Macys, kupilas i myslalas, ze tego nie trzeba splacac ? Ze dali za darmo ? :shock:

Kanselowali karte? hehe

Raczej zamkneli karte, odsetek napewno nie umozyli, a jak dlugo tego nei splacalas, to masz przesrane jak nic, generalnie majac 120dniowa opozniona splate to lipa na maxa. Pare lat poczekasz, az ci dadza dobry kredyt. Minimum 3 lata!

Status na SSN nie ma nic wspolnego z historia kredytowa.

Nie aplikuj o karty, bo jeszcze pogarszasz swoja sytuacje.

Powiedz jaki masz credit score lub co masz na raporcie kredytowym dokladnie, to Ci powiem na co masz szanse i jak to szybko wyprostowac.

Macys bedzie na raporcie przez 10 lat, ale po 7 latach mozesz zglosic o natychmiastowe usuniecie z raportu.

Zaloz natychmiast secured credit cards. Co najmniej 3 z dobrymi limitami na poziomie 2 tys $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym banku dadza ci tzw "secured credit card" czyli karte zabezpieczona depozytem. Np. wplacasz $500 na rok lub poltora, i do tej wartosci mozesz uzywac karty. Od tego $500 naliczaja ci odsetki i po roku zwroca 500+. W credit report liczy sie  to jak karta kredytowa. Pamietaj jedynie ze nie mozasz podwyzszyc limitu tej karty i ze lepiej uzywac tak 50% limitu.

ponadto na poczatek dziala jeszcze podpiecie sie pod karte kredytowa kogos innego np. meza lub kredyt samochodowy.

zeby naprawic score trzba miec jakis kredyt/karte i dobrze go splacac przez pare miesiecy/rok

A to twoje macy's bedzie figurowalo w twoim raporcie niestety przez kilka lat.

Krysia

Zeby miec dobry score, to wypracowujesz go latami, a nie miesiacami. Dobry kredyt, to kredyt na poziomie 2-5 tys $ na start! Bo 300-500$ kredyto to fair credit. W kilka miesiecy nawet na zabezpieczonych kartach po 20 tys $ nie zrobisz, bo liczy sie dlugosc posiadania kredytu, a tego karta secured nie zrobisz.

A do tego jak masz wpis w raporcie, ze to secured credit, to czesto tego nie uznaja.

Kredyt samochodowy nie wplywa prawie na credit score.

Karty kredytowe napedzaja szybko score, hoipoteczny, auto credit czy instalment nie wplywaja prawie (tzn poprawne placenie ich, bo negaywne to leca na łeb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...