Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie do Kubakj i z gory dziekuje za odpowiedz: "A w jaki sposob moge ja dopisac do raportow kredytowych?"

I jeszcze jedno: wiem ze np w BoA moge dopisac swoja zone do konta jako: "co-applicant" lub jako "authorized user" przy czym to pierwsze oznacza ze bedzie miala takie same prawa jak ja. Co radzicie zeby wybrac i co bedzie sie bardziej oplacalo pod kontem jej rozpoczynajacej sie historii kredytowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
kubakj napisal:
Dopisz ja do swoich kont i podaj ITIN. Dopisza ja do raportow kredytowych. Mozesz tez jej wyrobic karte kredytowa zabezpieczona na ITIN w BoA

A w jaki sposob moge ja dopisac do raportow kredytowych?

Wystarczy Authorized User i MUSZA dopisac, tak nakazuje prawo, ze zone/meza musza banki raportowac, inne osoby nie musza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie korzystania z gotowki w ramach karty kredytowej. Czy jest to tak samo traktowane jak pozyczanie pieniedzy poprzez zakupy, z roznica w oprocentowaniu. Czy tez "krzyo sie patrzy" na klientow wyplacajacych gotowke z limitu na kartach kredytowych.

Jak wyjmujesz z ATM lub przy pomocy tej karty wyplacasz w oddziale, to kasuja odrazu odsetki i prowizje, czyli nie oplaca sie totalnie....

Jak kupujesz karta, to masz zwykle ponad 50 dni daromwego kredytu i mniejsze oprocentowanie, jak nie splacasz w terminie.

Bank cieszy sie jak wyplacasz gotowe z ATM, bo wiecej na tobie zarobi.

W raporcie nie ma mowy jak uzywasz karty - placisz czy wyjmujesz gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do Kubakj i z gory dziekuje za odpowiedz: "A w jaki sposob moge ja dopisac do raportow kredytowych?"

I jeszcze jedno: wiem ze np w BoA moge dopisac swoja zone do konta jako: "co-applicant" lub jako "authorized user" przy czym to pierwsze oznacza ze bedzie miala takie same prawa jak ja. Co radzicie zeby wybrac i co bedzie sie bardziej oplacalo pod kontem jej rozpoczynajacej sie historii kredytowej?

Roznice sa takie:

co-applicant lub joint-owner odpowiada za kredyt i w przypadku, gdy ty nie placisz, to idze to na twoj i zony rekord. Jak ty lub zona umrzesz, to druga osoba musi splacic.

authorized user nie odpowiada za kredyt, moze sam zazczyc sobie w kazdej chwili, zeby ja z raportu zdjeli! W przypadku twojej smierci, nie musi go splacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodze do high school'a. Konto w banku mam od pazdziernika zeszlego roku. W zeszlym tygodniu dostalem propozycje studenckiej karty kredytowej od bank of america w e-mailu. Jednak jedyny warunek jest ukonczenie 18 lat(nastapi za 3 miesiace). Czy to mozliwe, ze w tym wieku moga mi dac credit card?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodze do high school'a. Konto w banku mam od pazdziernika zeszlego roku. W zeszlym tygodniu dostalem propozycje studenckiej karty kredytowej od bank of america w e-mailu. Jednak jedyny warunek jest ukonczenie 18 lat(nastapi za 3 miesiace). Czy to mozliwe, ze w tym wieku moga mi dac credit card?

Oczywiscie. CC mozesz miec rowniez majac mniej niz 18 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodze do high school'a. Konto w banku mam od pazdziernika zeszlego roku. W zeszlym tygodniu dostalem propozycje studenckiej karty kredytowej od bank of america w e-mailu. Jednak jedyny warunek jest ukonczenie 18 lat(nastapi za 3 miesiace). Czy to mozliwe, ze w tym wieku moga mi dac credit card?

W USA to wlasnie na studiach wiekszosc ludzi wyrabia pierwsza karte kredytowa i banki chetnie daja bo jak juz ktos studiuje to albo ma pieniadze albo moze dostac tani kredyt studencki albo bedzie mial wkrotce pieniadze.

Za to zaraz po studiach jest duzo gorzej.

Warto zatem zaczac wyrabiac sobie wlasnie na studiach historie kredytowa, bo jak skonczysz bedziesz juz mial fajny score. Zaczynajac prace bedziesz w duzo lepszej sytuacji niz my imigranci:)

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodze do high school'a. Konto w banku mam od pazdziernika zeszlego roku. W zeszlym tygodniu dostalem propozycje studenckiej karty kredytowej od bank of america w e-mailu. Jednak jedyny warunek jest ukonczenie 18 lat(nastapi za 3 miesiace). Czy to mozliwe, ze w tym wieku moga mi dac credit card?

W USA to wlasnie na studiach wiekszosc ludzi wyrabia pierwsza karte kredytowa i banki chetnie daja bo jak juz ktos studiuje to albo ma pieniadze albo moze dostac tani kredyt studencki albo bedzie mial wkrotce pieniadze.

Za to zaraz po studiach jest duzo gorzej.

Warto zatem zaczac wyrabiac sobie wlasnie na studiach historie kredytowa, bo jak skonczysz bedziesz juz mial fajny score. Zaczynajac prace bedziesz w duzo lepszej sytuacji niz my imigranci:)

Krysia

Najlepiej jak rodzice maja idealna historie kredytowa i dodadza dziecko jako AU do kart, ktore maja dlugi TL (trade line), taki kilkanascie lat w chwili osiagnieciu 18 lat. Nie polecam dopisywanie noworodkow, bo to naraza je na identity theft, bo nawet jak doda sie dziecko juz 18letnie jako AU, to i tak TL bedzie przez te kilkanascie lat na raporcie.

Jesli ktos nie ma rodzicow z dobra historia, to lepiej wyrobic sobie secured CC zaraz po 18tce i kozystac z karty.

Student CC maja male limity zwykle i dostac je moga w sumie tylko studenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wplyw wykorzystywania limitu na karcie na spadek punktow. Tak jak tu bylo pisane najlepiej nie wykorzystywac wiecej niz 30%. Ale chyba sporo osob o tym nie wiem. Np moj znajomy dostal kate na 1500$ wykorzystal 1300$. I teraz pytanie czy to od razy drastycznie wplywa na spadek punktow ( czy jest roznica czy jest to powtarza, czy tez jest jednorazowe) jak dlugo "niweluje" sie taki spadek?

Drugie pytanie w jaki sposob banki zwiekszaja limit na karcie, po jakim czasie? Im raczej nie zalezy na malym procentowym wykorzystywaniu karty. Wiec najlepszy jest chyba klient ktory majac 1000$ limitu wykorzystuje miesievcznie 950$, splaca minimalna kwote powiedzmy 50$ plus odsetki z poprzednich miesiecy. Teraz wezmy drugiego klienta ktory z 1000$ wykorzystuje 300$, zawsze placi w terminie wiec nigdy nie placi odsetek. Ktoremu kilentowie bank szybciej podniesie limit ( o ile w ogole podniesie). Czy zwiekszanie limitu jest w ogole zalezne od wykorzystywanej kwoty kredytu?

Jeszcze jedno pytanie. Moze byc przyklad z tymi dwoma klientami powyzej, tyle ze niech obaj wykorzystuja po 30% zadluzenia i jeden splaca od razu drugi zas placi tylko minimum i odsetki za poprzednie okresy. Jak to ma sie do historii kredytowej, ktoremu beda szybciej narastaly punkty. Czy osoby splacajace od razu swoje zadluzenie sa "dyskryminowane" przez system? Czy tez nie ma to znaczenia.

Troche dlugo i metnie. Z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wplyw wykorzystywania limitu na karcie na spadek punktow. Tak jak tu bylo pisane najlepiej nie wykorzystywac wiecej niz 30%. Ale chyba sporo osob o tym nie wiem. Np moj znajomy dostal kate na 1500$ wykorzystal 1300$. I teraz pytanie czy to od razy drastycznie wplywa na spadek punktow ( czy jest roznica czy jest to powtarza, czy tez jest jednorazowe) jak dlugo "niweluje" sie taki spadek?

Drugie pytanie w jaki sposob banki zwiekszaja limit na karcie, po jakim czasie? Im raczej nie zalezy na malym procentowym wykorzystywaniu karty. Wiec najlepszy jest chyba klient ktory majac 1000$ limitu wykorzystuje miesievcznie 950$, splaca minimalna kwote powiedzmy  50$ plus odsetki z poprzednich miesiecy. Teraz wezmy drugiego klienta ktory z 1000$ wykorzystuje 300$, zawsze placi w terminie wiec nigdy nie placi odsetek. Ktoremu kilentowie bank szybciej podniesie limit ( o ile w ogole podniesie). Czy zwiekszanie limitu jest w ogole zalezne od wykorzystywanej kwoty kredytu?

Jeszcze jedno pytanie. Moze byc przyklad z tymi dwoma klientami powyzej, tyle ze niech obaj wykorzystuja po 30% zadluzenia i jeden splaca od razu drugi zas placi tylko minimum i odsetki za poprzednie okresy. Jak to ma sie do historii kredytowej, ktoremu beda szybciej narastaly punkty. Czy osoby splacajace od razu swoje zadluzenie sa "dyskryminowane" przez system? Czy tez nie ma to znaczenia.

Troche dlugo i metnie. Z gory dzieki za odpowiedzi.

Bank moze podniesc limit na karcie, jesli:

1) zarzyczysz sobie tego, bank sprawdzi twoj raport kredytowy i podejmie decyzje

2) bank sprawdzi twoj raport kredytowy i sam podejmie taka decyzje.

Na wlasna wole mozesz zrobic, kiedy tylko chcesz.

Banki sprawdzaja raporty kredytowe co miesiac, bo jak masz zadluzenia lub nie splacasz innych kart, a ich nawet karte super splacasz, to i tak moga ci piorunskie % dowalic, obnizyc limit, itp. Patrza na caloksztalt.

Oczywiscie banki lubia takich, co kupuja, splacaja minimum + odsetki.

Dostanie predzej ten, kto ma lepsza historie kredytowa.

Czasem jak splacasz calosc w terminie, to moga do raportu nie wyslac nic i bedzie puste okienko za dany miesiac, ale zadko to sie zdarza.

Do momentu uzyskania super histori warto miec jakies male zadluzenie i splacac sumiennie wiecej niz minum.

I otwierac nowa karte co 6-8 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...