Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
HSBC oferuje Ci karty dla ciebie (nie sprawdzaja raportu dokladnie, a tylko jako pre-qualiffied, czyli nie obniza scoru) i kazdemu daja do wyboru secured card, wiec smialo wypelnil aplikacje o karte HSBC, jak nie dadza ci kredytowki, to zapropo nuja secured.

Czy chodzilo by o ta 3 (ostatnia)? MasterCard Platinum?:

http://www.us.hsbc.com/1/2/3/personal/cards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

i jeszcze pytanie odnosnie do tych agencji... piszesz ze za wszystko trzeba placic... cos kolo $6-9 za miesiac przy czym np w TransUnion 1 miesiac jest free... czy moge pozniej zrezygnowac z uslugi czy tez jestem zobligowany do kontynuacji (a co za tym idzie comiesiecznej oplaty)??? troche dziwne jest bowiem to ze jak sie zalogowalem i podalem wszystkie dane to mowia mi ze usuga kosztuje tyle i tyle ale 1 miesiac jest free (ja chce to tylko sprawdzic jednorazowo! - przynajmniej na razie) przy czym kaza podac nr karty kredytowej tak jakby mieli mnie od razu chargowac... cos tego nie rozumiem... bede wdzieczny za odpowiedz... pozdro!

jesli zrezygnujesz w ciagu 30 dni to nie zciagna ci nic z karty za usluge, ale jak zadzwonisz za pozno to automatycznie potracaja z karty(biora informacje o karcie bo zakladaja ze zostaniesz a nie ze pojdziesz po 30 dniach papa.

Jedyna niedogodnosc to ze trzeba sie czsami bardzo nagadac zeby przekonac ze naprawde chcesz zrazygnowac z tej uslugi. Mi zajelo prawie 10 minut przekonanie goscia ze nie chce wiecej :).

Lepiej zalozyc sobie darmowe konto w jkims banku z debetowa Visa lub MC i zawsze podawac nr karty debetowej (a na koncie z 5$) i wtedy nigdy nie sciagna ;) nawet nie trzeba dzwonic, jka nie sciagna nic, to zamykaja program.

Ale tylko raz mozna wziac darmowe 30 dni... za pare lat chcac skozystac z uslug ich odrazu chca zaplate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A wiec tak. Sprawdzilem raporty w Eqifax i Experian. Uwaga 1: ilosc "hard inquires" w tych dwoch firmach jest rozna. Czy moze to znaczyc ze Equifax jest bardziej dokladna (jest tam ich wiecej)? Ciagle mam problemy TranUnion - chyba bede tam musial dzwonic.

Sprawdzilem tez score. Chcialem jednorazowa usluge i udalo mi sie to zrobic tylko w Experian. Pozostale jak np Equifax oferuja najmniej 3 miesieczne uslugi. Uwaga 2: czy jest sens sprawdzac score w pozostalych firmach skoro znam go juz z Experianu? Czy moze sie roznic ten score w innych firmach? Notabene: CS=627 po okolo 6-7 miesiacach uzywania SCC z Bank of America... czy to bardzo malo? (bo duzo to na pewno to nie jest;-)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zakres punktowy? I jak go mozna podzielic tzn. zly kredyt, taki sobie, dobry, swietny?

Score Range Rating

780+ Excellent

720-780 Good

675-720 Fair

620-690 Poor

Below 620 Very poor

Bad credit to 0 lub na granicy 500-550 (taki ma sie po bankructwie lub zawaleniu kompletnie z oplatami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A wiec tak. Sprawdzilem raporty w Eqifax i Experian. Uwaga 1: ilosc "hard inquires" w tych dwoch firmach jest rozna. Czy moze to znaczyc ze Equifax jest bardziej dokladna (jest tam ich wiecej)? Ciagle mam problemy TranUnion - chyba bede tam musial dzwonic.

Sprawdzilem tez score. Chcialem jednorazowa usluge i udalo mi sie to zrobic tylko w Experian. Pozostale jak np Equifax oferuja najmniej 3 miesieczne uslugi. Uwaga 2: czy jest sens sprawdzac score w pozostalych firmach skoro znam go juz z Experianu? Czy moze sie roznic ten score w innych firmach? Notabene: CS=627 po okolo 6-7 miesiacach uzywania SCC z Bank of America... czy to bardzo malo? (bo duzo to na pewno to nie jest;-)

Pozdro!

Zawsze potencjalny pozyczajacy sprawdza z reguly twoja raport w 1 agencji, dlatego jest roznica w zapytaniach w kazdej z agencji. Zadko sprawdzane sa raporty w 3 agencjach. Bo sprawdzenie czyjegos raportu kosztuje i dlatego ograniczaja sie do sprawdzenia tylko z 1 agencji.

Scory z kazdej agencji zawsze sie roznia, nigdy nie beda takie same, bo inaczej kazda z firm oblicza je i moga byc pozatym inne dane w kazdej z firm.

627 to slaby score.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze troche pytan.

1 Nowa osoba "wchodzaca do systemu" z jaka wartoscia punktowa zaczyna?

2 Jak rozumiem wartosc CR zmienia sie co miesiac. Czy mozna okreslic na jakich warunkach nasz CR zmniejsza sie/ zwieksza co miesaic. Czy np za karte z limitem 1500$ splacona w terminie dostajemy np 5 punktow. Za wykorzystanie 1000$ z limitu 1500$ dostajemy -3 punkty. Pytam bo nie mam pojecia jakiego rzedu punkty to moga byc. Bo po tym jak podales zakresy to pomiedzy zlym a dobrym kredytem jest dosc mam roznica 130-150 punktow jesli sie to odniesie poziomow powiedzym 800 to te 100 kilkadziesiat stanowi okolo tylko 20%.

3. NAjbardziej ciekawi mnie to z nieprzekraczaniem okolo 30% na karcie. Bo wieksze wykorzystanie to punkty ujemne do CR. Jakie dane sa wysylane po zakonczonym miesiacu. CZy tylko maksymalny limit i wykorzystany limit czy moze tez obrot. Chodzi mi o to ze na przez 20 dni z limitu 1500$ wykorzystam 1000$, ale przed zakonczeniem okresu rozliczeniowego splace powiedzmy 600$ czyli bilans bedzie -400$. A moze przedwczesne splacanie kart tez jest niekorzystne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze troche pytan.

1 Nowa osoba "wchodzaca do systemu" z jaka wartoscia punktowa zaczyna?

2 Jak rozumiem wartosc CR zmienia sie co miesiac. Czy mozna okreslic na jakich warunkach nasz CR zmniejsza sie/ zwieksza co miesaic. Czy np za karte z limitem 1500$ splacona w terminie dostajemy np 5 punktow. Za wykorzystanie 1000$ z limitu 1500$ dostajemy -3 punkty. Pytam bo nie mam pojecia jakiego rzedu punkty to moga byc. Bo po tym jak podales zakresy to pomiedzy zlym a dobrym kredytem jest dosc mam roznica 130-150 punktow jesli sie to odniesie poziomow powiedzym 800 to te 100 kilkadziesiat stanowi okolo tylko  20%.

3. NAjbardziej ciekawi mnie to z nieprzekraczaniem okolo 30% na karcie. Bo wieksze wykorzystanie to punkty ujemne do CR. Jakie dane sa wysylane po zakonczonym miesiacu. CZy tylko maksymalny limit i wykorzystany limit czy moze tez obrot. Chodzi mi o to ze na przez 20 dni z limitu 1500$ wykorzystam   1000$, ale przed zakonczeniem okresu rozliczeniowego splace powiedzmy 600$ czyli bilans bedzie -400$. A moze przedwczesne splacanie kart tez jest niekorzystne?

1. Ma 0.

2. Zmiana punktow nie wiele zmieni sie, bo na tej karcie dojdziesz do pewnego pulapu punktow - np 670 i wiecej nie przeskoczysz, nawet jak bedziesz splacac dobrze przez 2 lata, bo score powiekszy sie dopiero, gdy podwyzsza ci limit, albo ktos da ci tez kredyt z duzym limitem i oczywiscie karty czym dluzej sa, to score idzie w gore. Kazda nowa karta tez obniza score, bo do algorytmu scoru jest wprowadzona dlugosc kazdego kredytu, a nowa karta mniej niz miesiac ma i leca tez pkt za to, ale juz malo.

Scoru 800 nie dosiegniesz, na taki score trzeba 15 lat pracowac.

3. Do raportu jest wysylane aktualne zadluzenie oraz limit karty. Obrot nikogo nie interesuje w raporcie. Przedwczesna splata nic nie poradzi.

Zeby zbudowac szybciej score, to trzeba miec karty z pokaznym limitem. KArty z limitem 500$ nie wplywaja znaczaco na score, a posiadanie kart z takim limitem przez dluzej niz 1-2lata obniza score, bo znaczy to, ze obecny kredytor nie ufa ci i nie podwyzsza scoru, czyli jest cos nie tak, niekoniecznie brak splat, moga byc fraudy, na ktore ty narazasz kredytodawce, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wielkie dzieki za odpowiedzi. Caly czas sie pytam ale mysle po tym co niektorzy uzytkownicy tu pisze przyda sie to wielu osobom.

Odnosnie pytania o szybsza splate, to wychodzi ze jednak ze pomaga skoro raportowne jest aktualne zadluzenie i limit ( chodzilo mi o to ze np mamy limit 1500$ kupujemy cos wiekszego powiedzmy telewizor za 1299$ od razu po przyjsciu do domu spalacamy 900$, do konca okresu rozliczeniowego juz nic nie kupujemy i na koniec mamy zadluzenie 399$). Oczywiscie o ile takie raportowanie ma miejsce raz w miesiacu, a nie czesciej.

Z tego co piszesz wychodzi ze naliczanie CR na raczej charakter skokowy, czyli pokonujemy kolejne etapy.

A jak jest ze zwiekszaniem limitu na karcie przez banki, od czego to zalezy. Czy tylko od tego co dzieje sie na karcie, czy tez moze od wplywow na rachunek jezeli mamy rachunek w tym banku.

Tak w ogole dla banku optymalny klient to chyba taki ktory zadluza sie maksymalnie, regularnie splaca tylko minimalna splate i odsetki z poprzednich okresow.

Gdzies czytalem ze ma wejsc nowy zakres punktacji od 501 do 990 z progami co 100 punktow.

Masz moze jakies linki gdzie mozna by bylo poczytac o wszelkich kruczkach wplywajacych na CR. Przypomina mi to pewna gre strategiczna, ktora mielismy na zajeciach. Podejmowalo sie decyzje, wprowadzanie danych, po tygodniu wynik jak to wplynelo na cene naszych akcji. I tak naprawde to nie zawsze nalezalo robic to co wydawalo sie logiczne iprawidlowe ale to co bylo najbardziej punktowane przez algorytm programu.

Jeszcze raz wiekie dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...