Skocz do zawartości

I-130 approved. co to znaczy? ile jeszcze? co dalej?


luma20034

Rekomendowane odpowiedzi

maz ma zielona, ja nic. od 4 lat mieszkamy w usa.

3 lata temu zlozylismy petycje o sponsorowanie mnie,

dzis dostalam maila ze i130 approval. ze mam czekac na notice ktore wyslali poczta. a ja juz nie moge sie doczekac tych papierow....

moze ktos wie co to znaczy?

czy mozna sie juz cieszyc, bo juz niedlugo..... ?

jakie kroki dalej...?

z gory dziekuje

lucyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wlasnie. w tej chwili jestem nielegalnie. wiza turystyczna stracila waznosc.... wlasciwie prawie 4 lata minely od ostatniego wjazdu do usa.

slub wzielismy jeszcze w polsce, ja tu wjechalam na panienskim paszporcie i wizie. petycje zlozylismy przed okresem uplyniecia pol roku w ktorym wiza byla jeszcze wazna. i tak siedzimy tu. ponad 2 lata temu urodzil nam sie synek - obywatel ameryki. wczoraj dostalam mailem potwierdzenie wysylki approval notice. i zwariowalam bo to jakies posuniecie w naszej sprawie, a tu sie okazuje ze bedac teraz nielegalnie moge miec wiecej problemow niz nadziei na zielona karte..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem mialas prawnika, ktory powiedzial ci, ze jesli skladasz I-130 kiedy wazna jest twoja wiza to bez problemow bedziesz w stanie dostac green card, tak? No to teraz zloz na niego skarge do BAR, bo wprowadzil cie w blad.

Aby zona rezydenta miala przebaczony nielegalny pobyt, musialaby miec spelniony jeden z 2 warunkow:

1. maz dostaje obywatelstwo i wtedy zona sklada dokumenty o adjustment (czyli zalegalizowanie statusu) ALBO

2. na zone byla wczesniej zlozona petycja rodzinna badz pracownicza przed koncem kwietnia 2001 , a zona byla fizycznie obecna w USA 20 grudnia 2000 roku.

Jesli nie spelniasz ktoregos z tych warunkow to nie kwalifikujesz sie aby skladac jakiekolwiek dokumenty do USCIS w te chwili (czyli dokumenty o green card, pozwolenie na prace).

W twojej sytuacji gdybys caly czas byla legalnie do momentu otrzymania approval z USCIS i do momentu kiedy Twoja Priority date (data zlozenia dokumentow do USCIS) byla obecnie zaznaczona jako current w VB (visa bulletin) przy twojej kategorii (czyli przy kategorii 'zona rezydenta')- wtedy moglabys skladac dokumenty o green card. Nie ma czegos takiego ze jesli w momencie skladania petycji I-130 jestes legalnie, Twoj maz jest rezydentam, to ty mozesz juz przestac byc legalnie. Musialabys miec caly czas status legalny. I to nie tylko do otrzymania approval I-130, ale i do momentu kiedy twoja priority date bedzie w visa bulletin widniala jako aktualna (current).

Czyli np. masz priority date 1 maja 2004 (jest to data zlozenia dokumentow do USCIS), dostajesz approval 1 grudnia 2005 roku. Jestes legalnie. Czy mozesz skladac dokumenty o legalizacje pobytu?

I. Czy jestes jeszcze legalnie? Jesli >>tak<< to

II. Czy Twoja data w visa bulletin jest current? Jesli >> tak<< to mozesz skladac dokumenty o green card; jesli >>nie<< to czekasz utrzymujac legalny status az Twoja data pojawi sie w visa bulletin.

I jesli np. w dniu 1 grudnia 2006 roku pojawila sie w visa bulletin data 1 maja 2004 (czyli twoja priority date w skrocie PD) dopiero wtedy mozesz zlozyc dokumenty do USCIS i dopiero po zlozeniu dokumentow mozesz przestac utrzymywac legalny status.

W innym przypadku nie mozesz nic skladac, bo mimo, ze wezwa cie do urzedu na odciski palcow to potem twoja sprawa bedzie zamknieta (denied) i sprawa bedzie mogla byc skierowana do immigration court.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co teraz robic????

jesli w tych dokumentach beda opisane kroki jakie bede musiala podjac, a teraz juz wiem ze i tak nie powinnam , ze nie mam szans...

czekajac teraz na obywatelstwo meza - ta sprawa moze nam zaszkodzic?

a jesli maz ma 5 lat zielona karte, z czego 4 lata jest w stanach non stop -wczesniej latal co pol roku z polski tutaj by nie stracic zielonej - moze sie starac o obywatelstwo? czy musi tez minac 5 lat jego pobytu tutaj???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co teraz robic????

jesli w tych dokumentach beda opisane kroki jakie bede musiala podjac, a teraz juz wiem ze i tak nie powinnam , ze nie mam szans...

czekajac teraz na obywatelstwo meza - ta sprawa moze nam zaszkodzic?

a jesli maz ma 5 lat zielona karte, z czego 4 lata jest w stanach non stop -wczesniej latal co pol roku z polski tutaj by nie stracic zielonej  - moze sie starac o obywatelstwo? czy musi tez minac 5 lat jego pobytu tutaj???

Na GC juz nie masz szans na zasadach zlozenej juz petycji, bo jestes nielegalnie i automatycznie odmowa.

Twoj maz niech JUZ wypelnia papiery (N400.pdf) na obywatelstwo i niech spokojnie zda egzamin, a potem to juz w 1-3 miesiace masz pozwolenie na prace i SSN, a do roku GC.

Twoj maz juz spelnia warunki, bo przez ostatnie 5 lat byl 4 lata bez przerwy, nawet jak latal co pol roku przed 4 latami, to spelnia regule 4y+1d rule. Jesli nie ma zadnych przestepst na koncie, nie zalega z podatkami, to nie bedzie mial problemu.

Juz nie zawracajcie sobie glowy z obecna petycja i prawnikiem, bo wiecej to bedzie was kosztowalo.

A interview na GC latwo przejdziecie, bo juz synka macie, wiec malzenstwo nie dla papierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaardzo dziekuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

podniosles mnie na duchu.... i znow mam nadzieje.

a obecna petycja - jak sie z niej wycofac?

ostatnio gdzies wyczytalam ze aby dostac obywatelstwo trzeba 5 lat posiadac zielona i 5 lat tu byc.

naprawde te 4 lpobytu tutaj wystarczy?

jeszcze raz dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaardzo dziekuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

podniosles mnie na duchu.... i znow mam nadzieje.

a obecna petycja - jak sie z niej wycofac?  

ostatnio gdzies wyczytalam ze aby dostac obywatelstwo trzeba 5 lat posiadac zielona i 5 lat tu byc.

naprawde te 4 lpobytu tutaj wystarczy?

jeszcze raz dziekuje!

Trzeba byc 30 miesiecy fizycznie w USA przez ostatnie 5 lat, czyli 2,5 roku i nie miec dluzszych wyjazdow niz 6 miesiecy, a jak sie ma wyjazdy dluzsze niz 6 miesiecy, a mniej niz 1 rok, to mozna pod kilkoma warunkami tez byc zaakceptowanym, ale bedac 4 z 5 lat tutaj, to i tak wystarczy. Od zlozenia petycji do przysiegi tez minie kilka miesiecy, wiec akurat bedzie wszystko dobrze.

Poprzedniej petycji wogole bym juz nie ruszal, aby nie narobic sobie problemow i tlumaczen, dlaczego skladaliscie te petycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedniej petycji wogole bym juz nie ruszal, aby nie narobic sobie problemow i tlumaczen, dlaczego skladaliscie te petycje.

Ja też olałabym poprzednia petycję, ale to że była złożona i tak wyjdzie na jaw, bo w nowej I-130 trzeba będzie ją wpisać (w C.16 i D.2).

Co do obywatelstwa - najpierw sie upewnijcie czy mąż może sie o nie ubiegać http://tinyurl.com/y69toj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...