Skocz do zawartości

Wyjazd do USA do narzeczonego


anituHa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dotyczace wziecia slubu na wizie turystycznej. Dotycza one sfery finansowej .

Jesli bede pracowala na wizie turystycznej (wiem ze to nielegalne) a nastepnie wezme slub czy moze to miec wplyw na dalsze moje losy w stanach?

Jesli wezme slub po przesiedzeniu wizy turystycznej to czy to tez moze miec wplyw na dalsze moje losy?

po jakim czasie od slubu moge dostac pozwolenie na prace?

Dzieki za pomoc

Jesli chodzi o klamstwa:

dostalam wize turystyczna i napisalam ze jade do znajomych w odwiedziny ktorych poznalam jak bylam na wizie tyrustycznej- prawda .

Jako znajomych wpisalam rodzicow mojego chlopaka- prawda .

Wize turystyczna dostalam na 10 lat. (ale to chyba loteria )

Gdy lecialam teraz na swieta i nowy rok urzednik zadal mi to samo pytanie "gdzie sie zatrzymam" i znow podalam ta sama wersje, ze jade do znajomych- prawda.

Nie klamalam, bo rzeczywiscie odwiedzilam i mieszkalam z rodzicami chlopaka ale nie koniecznie wszyscy musieli wiedziec ze ci znajomi to moze moi przyszli tesciowie............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a wlasnie gdzie bedziesz legalizowac sobie pobyt bo chyba czytalas to co pisala Ci Jackie>?

jeszcze ostatecznie nie podjelismy decyzji, ale na chwile obecna zwiazek zamierzeamy zalegalizowac w USA.

Interesuje mnie czy moge miec problemy z legalizacja zwiazku w stanach jesli wczesniej byla bym na wizie turystycznej i pracowala bym (nielegalnie oczywiscie). Chodzi mi o to ze chcemy byc jak najszybciej razem , ale niewiadomo czy odrazu po moim przyjezdzie bedziemy w stanie pobrac sie (chodzi o $$$$$$ ).

Lepiej poczekac w Polsce i wziasc slub bez ryzykowania i podejmowania pracy na turystycznej? Moze to mniec wplyw na dalsze moje losy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nielegalny pobyt i nielegalna praca sa darowane i to tylko daltego, ze wzielas slub z obywatelem USA. Wiec nie bedzie to mialo wplywu na Twoje losy :) No chyba, ze wzielas slub tylko dla papierow to co najwyzej jak sie dopatrza tego, to woczas bedziesz miala problem z otrzymaniem GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agula ale pod warunkiem ze bedzie legalizowac pobyt na terenie USA inaczej jesli bedzie legalizowac pobyt w Polsce i to wyjdzie to moze byc nie za ciekawie ..po drugie przeczytaj dobrze co napisala Jackie i moze wyjsc z tego nie zly bigos jesli bedzie legalizowac pobyt na terenie USA:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ic=9526&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu napisalam:

'Te odpowiedzi sa naprawde wyczerpujace! Chwala Panu za to forum :)

Ja juz podjelam decyzje. I tak naprawde to raczej nie bede klamac. Bo najpierw odwiedze rodzine, a to ze potem zadzwoni moja 'byla milosc' i spyta czy nie wpadne na weekend a nasze uczucie sie odswiezy to juz inna sprawa

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. I nie milknijcie, naprawde przyjemnie sie Was czyta. To dodaje nadziei i otuchy, a przeciez tydzien temu bylam zalamana.

Pozdrawiam.'

ale jakims cudem ta wypowiedz zostala przyporzadkowana do postu Dagi z Dec 12 2007, 07:55 PM :)

I tym samym chcialam potwierdzic. POmoglisie mi podjac decyzje. W zeszlym tygdoniu dostalam wize turystyczna (na 10 lat a wystarczyloby mi na kilka miesiecy :)), mam juz bilet lotniczy i niecne plany :)

Mam pytanie odwrotne do Aggggi:

Czy nielegalna praca po slubie na wizie turystycznej moze przekreslic moje szanse na GC ?

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesli nie masz numeru SSN to raczej go nie zdobedziesz teraz bo to sie dostaje jak sie leganie pracuje tzn przy wizach pracowniczych,GC .

Jesli bedziesz w USA to praca na czarno bedzie Ci wybaczona ale dopuki Twoje papiery nie zostana zakceptowane to musisz sie liczyc z tym ze jak Cie zlapia to beda problemy.Bo sam slub bez papierow nie chroni Cie przed deportacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic szczerze mowiac jeszcze nic nie postanowilam (nie mam jeszcze SSN!) i nie wiem jak to sie zalatwia, pytalam potencjalnie, bo wiem ze od slubu do pozwolenia na prace moze minac troche czasu...

Nielegalna praca jest darowana, ale podjęcie takiej pracy już po złożeniu papierów to chyba nie jest najlepszy pomysł. Pozwolenie na prace dostaje się względnie szybko. Teoretycznie maja 90 dni na wystawienie i przysłanie EAD, ale nie znam ani jednej osoby która by tyle czekała. Najczęściej jest to parę tygodni. Wytrzymasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...