Skocz do zawartości

Ubezpieczenie zdrowotne/turystyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Na początku chciałabym się przywitać, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum. Za tydzień wylatuję na 2,5 miesiąca do Chicago, ale nie mam jeszcze wykupionego ubezpieczenia. Wiem, że opieka zdrowotna w USA to ogromne koszty, dlatego też na wszelki wypadek chciałabym sobie wykupić ubezpieczenie na czas mojego pobytu. W związku z tym pytanie do osób, które już leciały, moglibyście polecić w miarę dobre ubezpieczenie jeśli chodzi o stosunek jakość/cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, onlineexpertcompensa napisał:

Szanowna Pani, wyjeżdżając poza granicę Europy obligatoryjnie należy zakupić polisę ubezpieczeniową.

A dlaczego obligatoryjnie ? Moze ktos chce podjac ryzyko i nie wykupic... W stanach na 1/3 populacji twierdzi ze "nie potrzebuje" ubezpieczenia zdrowotnego wiec moze cos w tym jest ;-) 

(to jest oczywiscie sarkazm dla niekumatych, natomiast slowo "obligatoryjnie" to chyba Pan on line expert nie rozumie co oznacza")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirabella, zupełnie przez przypadek, bez związku ze związkiem, wykupiłam polisę w Compensie właśnie. Nieważne u kogo wykupisz, i tak wszyscy ubezpieczyciele wykręcą się w sytuacji odszkodowania. Przebrnęłam przez OWU Compensy i tam jest masa wykluczeń. Ale KAŻDY ubezpieczyciel się wije jak piskosz gdy jesteśmy w kłopocie. Polisę wykupiłam, bo na 'golasa' lecieć nie można. Sama wizyta u internisty w US to 1000-1500USD.   

Bierz polisę gdzie bądź i to na najwyższych kwotach,  szczególnie KL !  Weź też Assistance i w d.... że składka będzie wysoka. Stany to nie wycieczka nad morze. 

Ja dodatkowo wzięłam ubezp. bagażu i właśnie kompletuję rachunki za ciuchy (bo bez tego nici z odszkodowania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
On 10/12/2017 at 10:02 PM, Mirabella said:

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi, przed wyjazdem wykupiłam polisę w warcie ale na szczęście nie była potrzebna, także nie wypowiem się, jak się sprawdziła. Za około 400PLN miałam ubezpieczenie na 2,5msc i max kwota leczenia wynosiła 250k polskich złotych.

250k zl to 70k $, czyli niewiele pokrywa w wrazie wypadku. Na szczescie nie bylo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyrostek i pobyt 2 dni w szpitalu to ponad 60 tyś $ zapłacone przez ubezpieczenie amerykańskie + deductible i out of pocket było 3 tyś. W sumie wyszło ok 65 tyś $. Wyrostek pojawił się bez objawów odrazu i do szpitala... każdemu może się przydażyć.

Ta kwota to jest to co ubezpieczyciel zapłacił, bo szpital zarzyczył sobie więcej, tylko ubezpieczalnie mająnegocjowane umowy i stawki za bycie w IN-NETWORK. 

 

Jak wam przyjdzie pokazywać polisę zagraniczną, to wszystko wg stawek szpitala, nie ma żadnych preferencyjnych stawek jak polisy amerykańskie mają.

 

Wykupcie za dużą większą kwote, lepiej mieć te 250 tyś $, wiadomo, że lepiej aby nie korzystać. Ja bym kupił, miałem za dużo sytuacji w rodzinie i mam pudło rachunków ze szpitala, jeden rachuneczek nawet na 980 tyś $....i ubezpieczenie zapłaciło!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2017 o 17:09, kubakj napisał:

Wykupcie za dużą większą kwote, lepiej mieć te 250 tyś $, wiadomo, że lepiej aby nie korzystać. Ja bym kupił, miałem za dużo sytuacji w rodzinie i mam pudło rachunków ze szpitala, jeden rachuneczek nawet na 980 tyś $....i ubezpieczenie zapłaciło!!!

Dostałem ofertę z Allianz: max. wysokość ubezpieczenia 600k pln - cena 1050 na 2 tyg. Dla 4 osób. Jeśli chcecie polecić jakąś firmę/agenta to jestem otwarty na propozycje. Temat pilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...