Skocz do zawartości

Ubezpieczenie zdrowotne/turystyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Przekopiuję z innego tematu o ubezpieczeniach. Taką ofertę dostałem od PZU:

Ubezpieczenie Wojażer, rodzinne, obejmujące 3 osoby. Pobyt 20 dni.

1) Koszty leczenia: 200 000 zł.

NNW: 100 000 zł.

OC: 200 000 zł.

Koszt: 427,20 zł.

2) Koszty leczenia: 300 000 zł.

NNW: 100 000 zł.

OC: 200 000 zł.

Koszt: 559,20 zł.

3) Koszty leczenia: 500 000 zł.

NNW: 100 000 zł.

OC: 200 000 zł.

Koszt: 837,60 zł.

 

Może się komuś przyda gdyby za dobrze nie przeszukał forum.

10 godzin temu, stars & stripes napisał:

Dostałem ofertę z Allianz

To i ja tam poszperam. Lecę z dzieckiem i cholera zależy mi na dobrym ubezpieczeniu, ale mam nieodparte wrażenie, że w razie czego i tak wydymają :) Może jestem przewrażliwiony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 hours ago, Czołg said:

To i ja tam poszperam. Lecę z dzieckiem i cholera zależy mi na dobrym ubezpieczeniu, ale mam nieodparte wrażenie, że w razie czego i tak wydymają :) Może jestem przewrażliwiony ;)

Ano właśnie i tu jest pies pogrzebany - nie jest ważne czy sie znajdzie okazyjnie tanią polisę tylko jakie są szanse, że w razie czego ubezpieczyciel faktycznie zwróci nam koszty.... Dlatego pozostaje dokładne czytanie OWU, a zwłaszcza wszelkich klauzul i wykluczeń. Najlepiej to by było gdyby się tu wypowiedział ktoś kto faktycznie musiał z takiego ubezpieczenia skorzystać i jak poszło. Ja osobiście wykupuję zawsze polisę z PZU bo z nimi miałam pozytywne doświadczenia jesli chodzi o finansowanie szkód, aczkolwiek nie dotyczyły pobytu w US :(

A swoją drogą, tak sobie teraz myśle... czy takie typowo turystyczne ubezpieczenie na US wykupione w PL nie będzie miało na liście wykluczeń, że nie obejmuje osób będących stałym rezydentem US? Jeśli tak to mamy problem z tym naszym pierwszym wyjazdem @stars & stripes :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

że nie obejmuje osób będących stałym rezydentem US?

Na 100% musicie to zgłosić ubezpieczycielowi.

Zastanawiam się czy nie skorzystać z oferty amerykańskiego ubezpieczyciela.

Wynalazłem gdzieś w czeluściach neta taką stronę: https://www.visitorscoverage.com/

Może to będzie coś pewniejszego niż te nasze pzu, axy i inne nie pewne sraxy. W razie co niech się szpital ze swoim kopie.

Podeślę adres rodzince w USA, może coś więcej ustalą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze podrzucę link do takiej stronki. Ponieważ sama jestem na etapie poszukiwań ubezpieczenia dla naszej trójki `na przyszłoroczny wyjazd ;). Polecana była przez jedną rodzinkę  z dziećmi, która jeździła kamperem po USA przez 6 miesięcy i z tego co pamiętam mieli okazję też skorzystać z tego ubezpieczenia, które wybrali. Niestety nie pamiętam jaka to była u nich dokładnie opcja. Pamiętam tylko, że rodzinka 2+2. 

https://www.insubuy.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MeganMarkle napisał:

A swoją drogą, tak sobie teraz myśle... czy takie typowo turystyczne ubezpieczenie na US wykupione w PL nie będzie miało na liście wykluczeń, że nie obejmuje osób będących stałym rezydentem US? Jeśli tak to mamy problem z tym naszym pierwszym wyjazdem @stars & stripes :( 

Odpowiedź jaką uzyskałem z Allianz na to pytanie: "Jesli w  ostatnim roku przebywali Państwo w Polce większości czasu ?  Jeśli tak to mogę wystawić polisę. W załączniku propozycja ubezpieczenia maksymalna suma ubezpieczenia to 600 000 PLN"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, stars & stripes said:

Odpowiedź jaką uzyskałem z Allianz na to pytanie: "Jesli w  ostatnim roku przebywali Państwo w Polce większości czasu ?  Jeśli tak to mogę wystawić polisę. W załączniku propozycja ubezpieczenia maksymalna suma ubezpieczenia to 600 000 PLN"

Wystawić to on zawsze może, bo zarobi :P kto inny będzie szkodę rozpatrywał.... sprawdź co jest w OWU na ten temat co by się upewnić. Notabene sprawdzę to też w PZU, jak znajdę czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...