Skocz do zawartości

Mieszkanie w USA na wizie B1/B2


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wizę kategorii B1/B2. Kilka razy byłem w Stanach na 2-3 tygodnie, nigdy nie miałem problemów z wjazdem, zawsze wracałem w terminie. Nie mam tu rodziny i nigdy tu nie pracowałem. Moja sytuacja finansowa pozwala mi na wyjazd na kilka miesięcy w roku w dowolne miejsce na Świecie, a że zawsze myślałem o zamieszkaniu w USA to pomyslałem, że wraz z nadejściem w Polsce zimy mógłbym wyjechać na jakieś 5 miesięcy do któregoś z cieplejszych stanów USA. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy jeśli na granicy powiem, że przyjechałem pomieszkać w USA przez 5 miesięcy czy nie będzie to podejrzane? Bo w zasadzie nie będę pracował, więc nie naruszam warunków przyznania promesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kluckyer napisał:

Posiadam wizę kategorii B1/B2. Kilka razy byłem w Stanach na 2-3 tygodnie, nigdy nie miałem problemów z wjazdem, zawsze wracałem w terminie. Nie mam tu rodziny i nigdy tu nie pracowałem. Moja sytuacja finansowa pozwala mi na wyjazd na kilka miesięcy w roku w dowolne miejsce na Świecie, a że zawsze myślałem o zamieszkaniu w USA to pomyslałem, że wraz z nadejściem w Polsce zimy mógłbym wyjechać na jakieś 5 miesięcy do któregoś z cieplejszych stanów USA. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy jeśli na granicy powiem, że przyjechałem pomieszkać w USA przez 5 miesięcy czy nie będzie to podejrzane? Bo w zasadzie nie będę pracował, więc nie naruszam warunków przyznania promesy.

Jeżeli powiesz że przyjechałeś pomieszkać (używając tych słów) to zostaniesz odesłany spowrotem z scancelowana wiza w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, kluckyer said:

Posiadam wizę kategorii B1/B2. Kilka razy byłem w Stanach na 2-3 tygodnie, nigdy nie miałem problemów z wjazdem, zawsze wracałem w terminie. Nie mam tu rodziny i nigdy tu nie pracowałem. Moja sytuacja finansowa pozwala mi na wyjazd na kilka miesięcy w roku w dowolne miejsce na Świecie, a że zawsze myślałem o zamieszkaniu w USA to pomyslałem, że wraz z nadejściem w Polsce zimy mógłbym wyjechać na jakieś 5 miesięcy do któregoś z cieplejszych stanów USA. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy jeśli na granicy powiem, że przyjechałem pomieszkać w USA przez 5 miesięcy czy nie będzie to podejrzane? Bo w zasadzie nie będę pracował, więc nie naruszam warunków przyznania promesy.

Hmm... tylko po co to usa - tu wcale jakoś turbo super zimą nie jest, jeśli masz do wyboru cały świat to są ładniejsze miejsca (i przy okazji o wiele tańsze) :) 

a co do wjazdu to tak jak napisali już wyżej - przedstaw plan co chcesz przez te miesiące robic, jeśli będzie to brzmieć przekonująco a w systemie maja ze już byłeś i wracałaś to będzie ok. Jak powiesz „pomieszkać” w sensie „live” to na cito cię zawrócą bo to brzmi jak nielegalna praca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawy temat. Chętnie też usłyszałbym jaką najlepszą odpowiedź przestawić w takiej sytuacji urzędnikowi imigracyjnemu na granicy?

Posiadanie odpowiednio wysokiego pasywnego dochodu albo zatrudnienie w formie zdalnej pracy dla kogoś w Europie nie jest czymś niewyobrażalnym w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, kluckyer napisał:

Czyli reasumując muszę kłamać, że zamierzam jeździć i zwiedzać?! Ciekaw jestem na jakiej wizie jeździ Cejrowski do swojej Arizony :)

Cejrowskiego w sumie można by podkablować do ICE. Ciekawe jak by mu zrobili strip search na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kluckyer napisał:

Czyli reasumując muszę kłamać, że zamierzam jeździć i zwiedzać?! Ciekaw jestem na jakiej wizie jeździ Cejrowski do swojej Arizony :)

 

5 minut temu, motorolnik napisał:

Cejrowskiego w sumie można by podkablować do ICE. Ciekawe jak by mu zrobili strip search na granicy.

 

a On nie jest przypadkiem obywatelem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...