Skocz do zawartości

Emigracja Studenta, Kilka Pytań


Sidek

Rekomendowane odpowiedzi

link ktory podales to po prostu strona z informacjami ktore mozna znalezc gdziekolwiek. Nie ma tam zadnych specjalnych adresow lub liknow na jakies nieznane "niezalezne" (nadal nie bardzo rozumiem o co chodzi) stypendia. Granty i "stypendia" sa najrozniejsze - czasami sa to jednorazowe male sumy, czasami wieksze. Czasami na dluzszy okres. Czesto trzeba co roku starac sie zeby je ponownie otrzymac. Ja osobiscie nigdy nie slyszalam o takim ktory pokryje wszystkie koszty czterolentich studiow dla miedzynarodowego studenta. Napewno sa jakies takie. Ale napewno nie ma ich duzo, konkurencja o nie jest ostra, i nie sa latwo dostepne.

dodam, ze o takie stypendia ludzie staraja sie z 2-3 letnim wyprzedzeniem, majac listy rekomendacyje z uczelni, pokazujac co potrafia, jakie maja wyniki badan w danej dziedzinie badz publikacje itd.

Nikt nikomu nie daje stypendium czy grantow ot tak sobie. Latwiej jest na PhD, ale dalej nie jest to chleb z maslem.

Np. jeden polski bank daje jednorazowe stypendium dla bardzo uzdolnionych Polakow- wymogi: min. green card, swietne wyniki z USA, plus rekomendacje itd., i masz szanse dostac cale $500 badz bodajze 3 osoby dostaja $1,000 na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja sie dokleje z pytaniem: tez mysle o jakiejs uczelni - jesli nie w tym roku, to w przyszlym. Ale widze, ze nie tylko pieniadze sa potrzebne, ale rowniez ilosc punktow z GPA. Jak oni to przeliczaja na nasza mature? Oraz jesli marzy mi sie dietetyka, a na studia potrzebna jest ocena m.in z biologii, ktorej ja nie mialam w liceum, czy nie mam szans na takie studia? Moge wziac kurs biologii na poziomie liceum, aby pozniej moc dostac sie na dietetyke? Jak to wyglada? I czy majac GC jestem uwazana jako rezydent, czyli place mniej? Czy czekajac na GC nie jestem jeszcze rezydentem i pojsc na studia nie moge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od studiow bo sa przypadki ze osoby sa nielegalnie ale sa rezydentami stanu i to sie liczy..

a co bys umial po takim collegu?jaki mialbys tzw fach w reku bo to sie bedzie liczyc...

Jeszcze sam nie wiem na jaki kierunek chciałbym pójść... Ale marzenia o Uniwersytecie chyba będę musiał porzucić Odnoszę takie wrażenie że w Polsce bardziej się patrzy na wykształcenie niż w Stanach, a np. mój brat nie ukończył studiów a ma własną firmę i dość dobrze prosperuje... To jak jest z takimi College? Ludzie po nich mają ciężkość ze znalezieniem pracy? Chodzi mi o osobę która np. pójdzie na kierunek który lubi i w którym jest dobra... Nie wiem, pod pojęciem "dostatnie życie" rozumiem własny dom, samochód, wakacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...