Skocz do zawartości

Za 2 Tygodnie W Konsulacie...ratunku! :))


USASOWIEC

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, na pewno nie powiem;) Ale ja znam tylko Polski...Angielski na słabiutkim poziomie, niestety. Tylko mi nie mówcie że mam rozmawiać po angielsku :) Zresztą co ja pisze. Przecież to niemożliwe żebym musiał rozmawiać po angielsku, jestem Polakiem i chce dogadać się w ojczystym języku :) Jak padnie pytanie: Dlaczego chcesz lecieć do USA?? Co mam powiedzieć?? Że lecę do kuzyna? Np: Lecę do kuzyna, bo nie widziałem go od 7 lat, bardzo za nim tęsknie i... :rolleyes: . Ratunku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak nie wpisałeś we wniosku, że jedziesz do kuzyna, to nawet nie waż się tak mówić :)

Nie wiem, gdzie chcesz pojechać, ale możesz powiedzieć, że chcesz zobaczyć to miasto, czy coś.

Co do języka... z tym jest różnie.

Jedni mówią, że lepiej rozmawiać po angielsku, a innych z kolei konsulowie witają po polsku i rozmawiają po polsku.

Czy to ma jakiś wpływ na wydanie wizy, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, napisałem że do kuzyna :) To co np moge powiedzieć? Lecę do kuzyna, chciałbym bardzo zobaczyć Chicago, podoba mi się to miasto, moją pasją są podróże, a USA znajduje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o kraje które chciałbym zwiedzić. Pózniej podam w jakich państwach byłem i wsio. Coś tego typu? Czy raczej po takim przemówieniu moge wyjść bez słowa i wracać do domu? :) Jak to, to jest kilka okienek?? Będe musiał zrobić wyliczankę, do którego podejść :D P.s czy ja przypadkiem nie pisze z Konsulem z Krakowa? :rolleyes: Co do języka...Wydaje mi się że skoro nie znam angielskiego to musi być polski. Inaczej eee...Się po prostu nie dogadamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją pasją są podróże, .... Co do języka...Wydaje mi się że skoro nie znam angielskiego to musi być polski. Inaczej eee...Się po prostu nie dogadamy :)

Jesli Twoja pasja sa podroze to obowiazkowa druga pasja musza byc jezyki obce. Kazdy kraj poznasz dobrze wtedy gdy poznasz ludzi w nim mieszkajacych, bez jezyka to raczej trudne. Za pomoca foldera czy przewodnika PAscala to sie niestety nie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, napisałem że do kuzyna :) To co np moge powiedzieć? Lecę do kuzyna, chciałbym bardzo zobaczyć Chicago, podoba mi się to miasto, moją pasją są podróże, a USA znajduje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o kraje które chciałbym zwiedzić. Pózniej podam w jakich państwach byłem i wsio. Coś tego typu? Czy raczej po takim przemówieniu moge wyjść bez słowa i wracać do domu? :) Jak to, to jest kilka okienek?? Będe musiał zrobić wyliczankę, do którego podejść :D P.s czy ja przypadkiem nie pisze z Konsulem z Krakowa? :rolleyes: Co do języka...Wydaje mi się że skoro nie znam angielskiego to musi być polski. Inaczej eee...Się po prostu nie dogadamy :lol:

Ty nie masz przemawiać do urzędnika, tylko KRÓTKO odpowiadać na zadane pytania. Do kogo lecisz? Do kuzyna. Gdzie lecisz? Do Chicago. Na jak długo? (tu podajesz czas wpisany w DS-156) itp.

Będziesz miał numerek, jak u lekarza czy na poczcie, zaczekasz aż twój numerek wyświetli się razem z numerem okienka, a wtedy podejdziesz do właściwego okienka.

Jak ktoś marzy o podróżach, zwłaszcza do USA, i to od lat "szczenięcych", to dziwne, że nie zna angielskiego. Jeśli znasz podstawy, to na pewno odpowiesz na proste pytania o szkołę/pracę, cel wizyty w USA, długość pobytu itp. Nieznajomość angielskiego nie powinna wpłynąć na decyzję urzędnika. Poza tym urzędnicy często sami wolą mówić po polsku. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Co do języka to raczej niemożliwym jest żebym musiał rozmawiać po angielsku. Przecież lecę tam na "chwilę", nie mam zamiaru tam pracować itp, poza tym kuzyn doskonale zna angielski, więc...Jak starałem się o wize do Rosji, to nie musiałem umieć rosyjskiego. Przecież to by było "nienormalne". Liczę że wszystko pójdzie dobrze...Na pewno zdam relację na forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie mozesz pisac o tym na forum>\

jak kto jest cos nielegalnego-klamstwa to moze odpusc sobie rozmowe zamiast masz tracic pare zlotych na to

co do pytan to masz na nie odpowiadac a nie mowic 5 min nie na tzw temat odpowiedzi...tak samo masz ze znajomoscia jezyka ,nie musisz wogole znac angielskiego aby dostac wize ...

a co kuzyna to powinienes troche wiedziec co robi itp jesli to jest prawdziwy kuzyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...