Skocz do zawartości

Kiedy Nvc Się Odezwie?


Inezand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam ponownie. Wczoraj dostalem maila od NVC z numerem WRW. Niema go jeszcze w biuletynie na stronie ambasady ale wydaje mi sie ze spokojnie w nastepnym miesiacu powinien sie tam znalesc. Niewiem teraz jak wypelnic forme DS-3032 odrecznie czy elektronicznie? Chcialem ja wydrukowac wypelnic recznie zeskanowac i wyslac mailem do NVC. Moze lepiej wypelnic forme DS-261 online. Wypelnie to odrazu po ukazaniu sie numeru WRW w biuletynie, jakies rady?? dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie zycie... wiza K-1 jest zupelnie inna; inaczej sprawdza sie dokumenty osob, ktore byly zawrocone z granicy badz maja za soba deportacje badz maja jakis rekord z USA; jeszcze inna sprawa, ze teraz jest czas urlopowy i sama widze na podstawie petycji, ze ida kilkanascie dni wolniej niz zwykle.

Jesli ktos placi dopiero teraz oplate $88, nie ma agenta w USA to nie ma praktycznie zadnych szans na interview w ambasadzie w pazdzierniku. Tina powinna sie zalapac na pazdziernik, ale witoldyna.. na pewno nie. Za jakies 14 dni zamykaja liste interview na pazdziernik a jesli nie masz wszystkiego juz w NVC to spotkanie w ambasadzie w pazdzierniku jest nierealne. Dzisiaj kontaktowalam sie z NVC w sprawie dziewczyny, ktora wlasnie zaplacila owe $88 oraz ma juz wybranego agenta w USA, ma juz wszystkie dokumenty gotowe do wyslania w USA i powiedziano mi, ze najbardziej realny bedzie listopad. Witoldyna musi pamietac, ze oprocz owych $88 jest jeszcze jedna oplata plus nastepny pakiet dokumentow. Zalezy na jakim jestes etapie, ale jesli piszesz, ze "teraz oplata $88 i formularz, ze nie chce zadnego agenta" to to jeszcze nie jest koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nie koniec :) U mnie już opłata wysłana (ta 88$ - wysyłał brat męża w usa), teraz formularze o sponsorowaniu. Wciąż liczę na październik, a jak nie to początek listopada, bo być może zostanę tu bez mieszkania i pracy (jeśli mąż wyjedzie wcześniej). W każdym razie myślę, że skoro poszło szybko wcześniej to i teraz tak będzie - trzeba być optymistą, bo nic innego mi nie zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bedzie nastepna oplata za wize, pozniej musisz wyslac reszte dokumentow. Od tego czasu, czyli calkowitego wyslania wszystkiego, na sprawdzenie wszystkiego zostaw sobie ok. 3 tygodnie plus sprawa idzie do supervisor i to jest min. 7 dni (o ile ktos nie mial cofniecia z granicy, deportacji itp.). I dopiero wtedy wyznacza sie date spotkania (kilka tyg. przed spotkaniem). Ja mam klientow, ktorzy juz teraz, po wyslaniu dawno wszystkiego (czyli obydwoch oplat i 2 paczek dokumentow), maja interview wyznaczone na poczatek pazdziernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa u nas się skomplikowała - przy AOS wysyłanym z Polski maż musi udowodnić, że zamierza się osiedlić w US (są wymienione m.in. posiadanie domu, umowa najmu bądź praca). Więc dziś dzwonimy do NVC co dalej i co jeszcze kwalifikuje się jako taki dokument. Nie wiem za bardzo co oznacza numer z biuletynu, ale jest już bardzo blisko naszego. Trochę się denerwujemy, bo z jednej strony rozumiemy wszelkie zabezpieczenia i przepisy, a z drugiej gdyby nie rodzina mojego męża to on nie miał by szans na powrót do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty pokazujace, ze maz JUZ sie osiedlil w USA zajmuja extra czas do sprawdzenia i sa niestety dosc dobrze weryfikowane. Wedle prawa maz powinien pokazac, ze ma rezydencje w USA i ze Ty jako zona do niego dolaczasz. Jesli maz nadal jest w Polsce, wtedy ambsada USA ma wszelkie prawa od domowy wydania Ci wizy imigracyjnej => patrz na sprawy, ktore juz byly tutaj na Forum i poczytaj posty osob, ktore mialy odmowe wydania wizy imigracyjnej w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...