Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę składać wniosek o wizę turystyczną i mam pytanie odnośnie rubryki praca we wniosku DS 160. Jeżeli umowa o prace skończyła mi się będąc na macierzyńskim (na którym obecnie jestem) to co wpisuje w takiej rubryce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, KasiaKo napisał:

Witam, będę składać wniosek o wizę turystyczną i mam pytanie odnośnie rubryki praca we wniosku DS 160. Jeżeli umowa o prace skończyła mi się będąc na macierzyńskim (na którym obecnie jestem) to co wpisuje w takiej rubryce? 

Że pracujesz w domu, zajmujesz się dziećmi, dzieckiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, sly6 said:

Że pracujesz w domu, zajmujesz się dziećmi, dzieckiem 

AFAIR w dropdownie gdzie można wybrać sobie primary occupation, jest pozycja "homemaker". Wbrew pozorom nie chodzi o kładzenie kafelek ;-) Ma też tę wybitną zaletę, że dodatkowe pole do opisu obowiązków w pracy nie jest wtedy aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/8/2019 at 2:30 PM, Xarthisius said:

AFAIR w dropdownie gdzie można wybrać sobie primary occupation, jest pozycja "homemaker". Wbrew pozorom nie chodzi o kładzenie kafelek ;-) Ma też tę wybitną zaletę, że dodatkowe pole do opisu obowiązków w pracy nie jest wtedy aktywne.

Czyli moge dac taka pozycje jak "homemaker", a podczas rozmowy jakby sie mnie pytali to wtedy powiem ze jestem na urlopie macierzynskim?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Xarthisius said:

Napisalas ze skonczyla Ci sie umowa o prace... Albo pracujesz i jestes na urlopie, albo nie pracujesz. Zdecyduj sie.

Umowa skończyła mi się jak już byłam na urlopie macierzyńskim, na którym jeszcze bede poł roku. I jezeli składam wniosek bedac na tym macierzynskim co mam wpisac tam w tej rubryce o to mi chodziło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, KasiaKo said:

Umowa skończyła mi się jak już byłam na urlopie macierzyńskim, na którym jeszcze bede poł roku.

Nie wiem jak dziala polskie prawo pracy, ale zakladam ze osoba, ktora bedzie czytac Twoj DS-160 bedzie miala podobne rozeznanie. W formularzu pytaja gdzie jestes zatrudniona. To ze w Polsce po urodzeniu dziecka przysluguja Ci swiadczenia typu zasilek, ubezpieczenie zdrowotne, 500+ czy co tam jeszcze i nazywa sie to urlopem macierzynskim, nie ma wiekszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KasiaKo napisał:

Umowa skończyła mi się jak już byłam na urlopie macierzyńskim, na którym jeszcze bede poł roku. I jezeli składam wniosek bedac na tym macierzynskim co mam wpisac tam w tej rubryce o to mi chodziło..

Osoby w podobnej sytuacji pisały zajmujemy się domem i to było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko zarobki pytaja o brutto netto? pracuje w norwegii i bede aplikowal o vise turystyczna w oslo. pytaja o numer ID czyli w polsce to pesel a tu personal number, podac oczywiscie norweski hmm pesel? bilety mam kupione na lot juz - na wrzesien - 5 nocy w nowym jorku - i jedna w toronto - lot jest z kopenhagi do toronto noc w toronto i nastepny dzien lot do nowego jorku, pytaja o nr lotu jak znam juz - mam wpisac nr lotu toronto new york? czy jakos wspisac ze lece z kopenhagi do toronto i potem toronto new york?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, spawlowski90 napisał:

witam, mam pytanko zarobki pytaja o brutto netto? pracuje w norwegii i bede aplikowal o vise turystyczna w oslo. pytaja o numer ID czyli w polsce to pesel a tu personal number, podac oczywiscie norweski hmm pesel? bilety mam kupione na lot juz - na wrzesien - 5 nocy w nowym jorku - i jedna w toronto - lot jest z kopenhagi do toronto noc w toronto i nastepny dzien lot do nowego jorku, pytaja o nr lotu jak znam juz - mam wpisac nr lotu toronto new york? czy jakos wspisac ze lece z kopenhagi do toronto i potem toronto new york?

Zarobki brutto;

PESEL taki jak w paszporcie z którym będziesz leciał;

Gratuluję odwagi, masz opcję zwrotu pieniędzy za samolot gdy nie dostaniesz wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...