Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

W 2010 jak wyrabiałem córce 10-miesięcznej paszport to musiał on być biometryczny abym mógł dostać dla niej amerykańska wizę. Nie wiem czy się coś zmieniło. Ale wydaje mi się że wymóg paszportu biometrycznego obowiązuje niezależnie od wieku. Jak składasz dla dziecka wniosek o paszport to musisz zaznaczyć ze chcesz biometryczny. Wtedy mnie to bulwersowało bo wydawali te paszporty tylko na rok. I co roku musiałem się dla niej starać o nowy. Wg mnie musisz  jej wyrobić inny paszport. Ale od 2010 mogło się coś zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wtedy było tak, że do 5 lat dziecko dostawało na rok. Powyżej 5 lat a poniżej 13 to dostawało na 5 lat. Powyżej 13 lat na 10 lat. Ale może to się zmieniło i od razu dostaniesz na 5 lat. W każdym razie na paszport tymczasowy dziecka do USA chyba nie wpuszczą - musi być biometryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2019 o 18:50, andyopole napisał:

Zarobki brutto;

PESEL taki jak w paszporcie z którym będziesz leciał;

Gratuluję odwagi, masz opcję zwrotu pieniędzy za samolot gdy nie dostaniesz wizy?

witam, udało się dziś rozmowę miałem 4 pytania, parę minut i przyznali mi wizę, aż się dziwię że tak szybko - przede mna z 8 osob bylo i min 10 min stali przy okienku duzo pytan dziwnie siedzialem na krzesełku z 2 m za okienkiem i wszystko bylo slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, spawlowski90 napisał:

witam, udało się dziś rozmowę miałem 4 pytania, parę minut i przyznali mi wizę, aż się dziwię że tak szybko - przede mna z 8 osob bylo i min 10 min stali przy okienku duzo pytan dziwnie siedzialem na krzesełku z 2 m za okienkiem i wszystko bylo slychac.

Jak juz uslyszysz w POE "welcome to USA" to bedzie znaczylo ze dostales wize. Narazie masz promise czyli tzw. "wize przyobiecana".  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mcpear said:

W 2010 jak wyrabiałem córce 10-miesięcznej paszport to musiał on być biometryczny abym mógł dostać dla niej amerykańska wizę. Nie wiem czy się coś zmieniło. Ale wydaje mi się że wymóg paszportu biometrycznego obowiązuje niezależnie od wieku. Jak składasz dla dziecka wniosek o paszport to musisz zaznaczyć ze chcesz biometryczny. Wtedy mnie to bulwersowało bo wydawali te paszporty tylko na rok. I co roku musiałem się dla niej starać o nowy. Wg mnie musisz  jej wyrobić inny paszport. Ale od 2010 mogło się coś zmienić. 

Już się dowiedziałam, i również mamy biometryczny bo tylko takie teraz wyrabiają i dokładnie na 5 lat :) Troszkę mi się pomieszało, bo przed wyrobieniem paszportu czytałam gdzieś na necie, że takim maluchom wyrabiają tylko tymczasowe :/ i niebiometryczne. Ale już wszystko wiem, więc moge zabrac się za składanie wniosku! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, bo kiedyś widziałam gdzieś na stronie ambasady bodajże, że jeśli obojga rodziców ma promesę to przy składaniu wniosku jakoś dołączają skan tych wiz. 

A jak jest w przypadku, gdy ja tzn matka z dzieckiem stara się o promesę, a ojciec dziecka ma nadal ważną? Czy w taki m przypadku nie ma znaczenia i nie muszę nic dołączać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...