Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o szybką pomoc, chcemy razem z mężem i synem pojechac na wakacje do siostry męza,  jestem w trakcie wypełniania formularza i nurtuje mnie kilka kwestii:

1. Family Information: Relatives/ Do you have any immediate relatives, not including parents, in the United States?/ czy siostrę męza wpisywać w moim przypadku? dla meza wpisze bo siostra, dla dziecka chyba nie, bo ciotka? czy poprostu skoro wszyscy do niej jedziemy, "odwiedzic rodzinę", to wpisac ją u kazdego? 

2. Present Work/Education/Training Information:  rozumiem ze w przypadku dziecka 14 lat wpisuje obecne zajęcie szkola?

3.  Present Work/Education/Training Information: Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? I jak to mam rozumiec? czy zawodowka się wlicza jako secondary level ? czy jesli ktos byl w technikum rok a potem przeniósł się do zawodówki to pisac ze byl rok w tym technikum?

4. i najdziwniejsze......przegladajac przykladowy formularz znalazłam punkt  "additional point of contact information NOTE: ...list at least two contacts in your country of residence who can verify the information that you have provided on this application. Do not list immediate family membersor other relatives...." https://travel.state.gov/content/dam/visas/PDF-other/DS-160_Example.pdf str 23, i niektorzy faktycznie go mieli ...... w przypadku moim i meza luz, ale kogo mam wpisac w przypadku dziecka?kolegow ze szkoly? co sa niepełnoletni?i czy mozna wogole tak operowac cudzymi danymi maloletnich? 

Z gory dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. W tym polu wpisuje się tylko tych "relatives", którzy mogliby wystąpić ze sponsorowaniem na GC. Czyli: narzeczona(y), żona, mąż, rodzice, rodzeństwo.

2. Tak. Uczeń albo student też działa

3. Tak. Nie wpisujesz jedynie szkoły podstawowej

4. Możesz wpisać te same dane dla dziecka co dla siebie. Czyżbyś podała tam osobę, która nie ma pojęcia, że twoje dziecko żyje i istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.  jestem rezydentem wiec moje rozkminki dotycza raczej wiezi z krajem w ktorym przebywam, stwierdzilam ze w swoim przypadku dam swoich znajomych, w przypadku meza jego znajomych, a syna jego ....ale to glupie wpisywac kogos kto jest dzieckiem.... stad zapytanie.... syn ma tu swoje zycie, szkole, klub sportowy..... i z pewnoscia wiecej znajomych ode mnie:) a znajomi meza i moi  go znaja oczywiscie :) 

Dziekuję za szybką pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2019 o 18:50, andyopole napisał:

Zarobki brutto;

PESEL taki jak w paszporcie z którym będziesz leciał;

Gratuluję odwagi, masz opcję zwrotu pieniędzy za samolot gdy nie dostaniesz wizy?

dzięki za informację, niestety zaryzykowałem - nie mogę oddać biletów - mam nadzieje ze wszystko bedzie ok !: ) dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i proszę o szybką odpowiedź....jeśli w paszporcie mam organ wydający: "konsul w Oslo" to w takiej sytuacji:

1. "Country/Authority that Issued Passport/Travel Document Kraj w którym został wydany paszport?" rozumiem, że odebrany w Oslo, ale wydany w Polsce, wiec wpisuje Polska

2. "Where was the Passport/Travel Document Issued? Gdzie został wydany paszport?" city? state? country? czy to bedzie własciwy urzad w województwie, w którym jestem zameldowana?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, a7la@o2.pl said:

Witam ponownie i proszę o szybką odpowiedź....jeśli w paszporcie mam organ wydający: "konsul w Oslo" to w takiej sytuacji:

1. "Country/Authority that Issued Passport/Travel Document Kraj w którym został wydany paszport?" rozumiem, że odebrany w Oslo, ale wydany w Polsce, wiec wpisuje Polska

Polska

Quote

2. "Where was the Passport/Travel Document IssuedGdzie został wydany paszport?" city? state? country? czy to bedzie własciwy urzad w województwie, w którym jestem zameldowana?

Oslo, Norwegia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!! pytanie odnośnie rezydentury:

1. Are you a permanent resident of a country other than your country of origin (nationality) indicated above?

czy to ma jakies znaczenie jakim sie jest rezydentem: resident, permanent resident, right to residence, permanent right to residence?

i poprostu jak rezydent (w sensie ze mieszka i pracuje, w domyśle na stałe) to znaczyc ze taK?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie pytania: passport/travel document type (regular, official, diplomatic, other)

Oczywiscie ja mam paszport zwykły, ale córce, która nie ma jeszcze roku wyrabialiśmy z partnerem paszport tymczasowy i jego zaliczamy do REGULAR czy OTHER ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...