Skocz do zawartości

Ile zapłaciliście za bilet lotniczy do USA??


COMmer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 404
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Słuchajcie, tak z czystej ciekawości - piszecie o dużych restrykcjach tanich biletów kupowanych przez pośredników jak flysiesta czy expedia.

Mam w związku z tym pytanie - co obejmują te restrykcje? Bo zrozumiałem dla mnie jest, że np. w przypadku rezygnacji nie jest zwracana taryfa podstawowa (czyli de facto kwota za sam przelot), ale chyba powinny być zwrócone opłaty dodatkowe (podatki, opłaty lotniskowe, bezpieczeństwa, etc)?

Jak to wygląda w praktyce? Mam to przećwiczone na Air France (na szczęście nie na sobie, w dniu wylotu do USA kolega zorientował się, że zgubił paszport).

Tam na 2 godziny przed rozpoczęciem podróży, w biurze AF na Okęciu oddali mu wszystkie opłaty oprócz wspomnianej taryfy podstawowej (konkretnie bilety były po 1700zł, a zwrot wyniósł 1100zł).

Gość jest zresztą wybitnie pechowy, bo 2 lata temu ćwiczył to samo w Miami i też z Air France. Powód był co prawda inny, ale zawsze...

Czy dobrze rozumiem, że w przypadku biletu kupionego u pośrednika nie ma takiej opcji? Bo jeżeli tak to rzeczywiście kupowanie tam biletów z większym wyprzedzeniem jest sporym ryzykiem.

Pomijam już kwestię, że chyba nie rozliczenie się z podatków i opłat pobranych od czegoś czego de facto nie ma jest chyba niezgodne z prawem...

Nigdy nie kupowałem biletów na takich portalach, jakoś zawsze trafiam na dobre ceny bezpośrednio na stronach linii. Stąd moja ciekawość. Mam nadzieję, że nie przyda mi się to nigdy, ale zawsze lepiej wiedzieć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplaciłam 3000zł z groszami Warszawa - Paryż - Seattle i z powrotem, wylot 15 czerwca, linie Air France, gdybym zdecydowała się 2 tygodnie wcześniej zapłaciłabym 2700zł

Juz jest "after birds" czyli "po ptokach" ale sprawdz polaczenie przez KLM-NWA, bywa tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...