Skocz do zawartości

Przesiadka We Frankfurcie


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ponownie!!!...

na starcie chcialbym przeprosic za to ze tak dlugo zwlekalem z napisaniem co i jak poniewaz mam problem z przyzwyczajeniem sie do''amerykanskiego''czasu+czas mnie goni.Postaram sie opisac w typ temacie jak mi poszlo mowiac ogolnie''z moim pierwszym lotem samolotem z przesiadka we frankfurcie (dla przypomnienia lecialem z Rzeszowa-Frankfurt-New York JFK +z kielbasa ktorej sie tak bardzo balem brac...wiec zaczynamy :D

gdy weszlismy do terminala w rzeszowie troche sie przestraszylem bo bylem tam 3 lata temu i troche inaczej to wygladalo a co gorsze wogole nie wiedzialem co robic ,gdzie isc itp ale naszczescie mialem jeszcze troche czasu zeby sobie przypomniec wasze pierwsze slowa no i poszedlem do tej odprawy dalem kolezance z lufthansy bagaz i dokumenty o ktore poprosila ..wszystko bylo ok...jak mowilem chcialem kogos znalesc na lotnisku kto bedzie lecial akurat do fra i potem do new york no i tak sie zdazylo mama podeszla do 2 pewnych osob i spytala czy moze nie leca ową trasa i okazalo sie ze leca no to mama grzecznie poprosila czy moglbym sie do nich ''podpiac'' .zgodzili sie wiec okej minelo chwile czasu i pani przez mikrofon poprosila osoby lecace do Frankfurtu aby udawaly sie do odprawy celnej .pozegnalem sie z rodzina no i poszedlem ...przeskanowali mi plecak ( w ktorym mialem butelke wody ) no i kazali ja wyzucic albo szybko zaniesc mamie bo jeszcze stala przed drzwiami do odprawy

po odprawie celnej udalismy sie do poczekalni gdzie czekalismy na samolot ...porozmawialem chwile z tym panstwem z ktorym mialem sie zabrac no i po jakiejsc godzinie star alliance wyladowal i pomalu zbieralismy sie do wyjscia do samolotu....

pare zdan ode mnie na temat Rzeszowskiego Lotniska: chcialbym dodac iz w Rzeszowie nie dostalem ''APISu'' ani Deklaracji Celnej .moim zdaniem tylko tutaj mialem chwilowa stresowke bo nie wiedzialem z tego wszystkiego gdzie mam sie udac

w drodze do Frankfurtu

gdy wsiedlismy do tego samolociku troche dziwnie sie czulem..jak w autobusie :D po chwili ruszylismy na pas startowy i ruszylismy na Frankfurt ( moj pierwszy lot-moim zdaniem tylko start i ladowanie byly ok potem jest jak w autobusie ;) ) .minela godzina i 45minut i pomalutku ujrzalem metropolie Frankfurtu ...po kilku minutach wyladowalismy na FraPort (moim zdaniem ogrom no pierwszy raz cos takigo widzialem .to lotnisko bylo chyba wieksze od JFK) no i gdy samolot wyladowal to autobus zabral nas na temrinal 1 ....

W srodku Frankfurtowskiego lotniska

ok autobus staje pod terminalem ta para ludzi ktora pozwolila mi sie z nimi zabrac powiedziala zeby isc za nimi ok wchodzimy pierwsze co widze to ruchome schody gdy wyszlismy to widzielismy prawie caly czas literki A B C wiec kierowalismy sie na A potem wyjechalismy na 3 pietro pokazalismy paszport no i weszlismy tam gdzie sa tge gat'y (tak naprawde ledwo co pamietam z tego lotniska bo staralem sie nagrywac a patrzylem na tych ludzi zeby sie nie zgubic) no i bylismy pod bramka A 59 do ktorej szlismy oczywiscie pokazanie boarding passa no i rekawem do olbrzymiego boeinga 747.dodam ze gdy wszedlem do samolotu to minelo 10minut i zaczelismy kolowac na pas startowy czyli wyrobilem sie ( bylem jeszcze w tolaecie) a spoznienia jako takiego nie bylo :)

w samolocie.

moze was teraz zaszokuje ale do dzis albo mialem szczescie albo nie wiem co to bylo. gdy bylismy juz pod samym samolotem ci ludzie powiedzieli mi ze tu narazie sie roztajemy bo maja daleko miejsca w samolocie ale uspokoili mnie i powiedzieli ze po wyjsciu z samolotu w Nowym Yorku isc przed siebie .powiedzialem im ze wporzodku i podziekowalem za pomoc ( potem dziekowalem drugi raz bo jeszcze sie spotkalismy na JFK) no i ide ide ide na koniec samolotu no i widze ze siedzi ktos obok mnie no i mowie exuce me ,zrobil mi miejsce i wbiloem do samolotu .no ok i przypomnialem sobie ze brat mowil ze jak bede juz w samolocie to zeby mu zadzwonic czy trafilem no i sluchajcie teraz ja dzwonie odkladam sluchawke a ta osoba do mnie obok ''ty polak''... no bylem jak w niebie zeby jeszcze sobie zs polaczkiem posiedziec aa no i potem sie okazalo ze jeszcze takie 2 laski kolo nas siedzialy-tez polki..ok start samolotu no i dluga podroz ( jak patrzylem na ekran to ''Time to destination 7:21) do NY

aha jeszcze jedno gdyby nie ten polak-Rafal to mialbym niezla lipe.. mowilem wam ze chce wydrukowac te druki nie ? potem jak na to patrzylismy to wszystko bylo pomieszane i potem naprawde mialem problem jak to wypenic ale naszczescie mi pomogl..

na lotnisku w NY

ok po ok 7 godzinach wyladowalismy na lotnisku w NY.strasznie sie balem Rafal mowil ze bedzie all ok zebym sie uspokoil ale przedemna bylo najgorsze wyzwanie ( immigration officer) gdy otworzyli samolot szlismy rekawem a po jego zakonczeniu centralnie do tego terminala gdzie sa te okienka ( i tu odrazu mowie ze nie ma takiej mozliwosci ze sie mozesz tam zgubic chyba ze sie naprawde postarasz ja szedlem tylko rekawem a potem bylem juz w terminalu) ok stoimy z Rafalem w kolejce az wkoncu nadeszla moja kolei podchodze i mowie ''good evenig'' on tak popatrzyl jakby z taka olewka i pokiwal glowa bylem serio zdenerwowany ale pamietam ze zadawal nastepujace pytania: is it your first time in the US ja mowie yes , zapytal czyj to adres na deklaracji celnej i teog nie zrozumialem ja spytalem pytajace adress? a on i mean who lives here a ja ze moj brat a on do mnie 'BYE-BYE'' sami widzicie mialem farta nie pytal sie co robi itp a wiecie jak to z polakami jest nie jada chyba na wakacje....poczekalem na Rafala i poszlismy po torby...wlasnie wtedy ostatn iraz widzialem tych ludzi ktorzy mi pomogli i podziekowalem im raz jeszcze po wzieciu toreb dprzedemna ostatnie wyzwanie ''deklaracja celna'' pamietam ze prze de mna 2 osoby zawrocil na ''skan'' toreb ja zaryzykowalem z ta kielbasa i na deklaracji wpisalem ze nic nie mam no i ok nadeszla moja kolei poprosil o deklaracje popatrzyl i powiedzial ......GO ! no i w tym momencie juz bylo po wszystkim rafal jechal na connecting flight bo mial przesiadke na lot wewnetrzny ja sie z nim pozegnalem i tez podziekowalem za pomoc no i gdy wyszlismy z tego terminala tam gdzie czekaja ludzie to ujrzalem mojego braciszka i jego dziewczyne po 3 latach :D)

kilka zdan ode mnie : jezeli lecisz pierwszy raz to mysle ze lepiej z kims pogadac kto juz lecial i poprostu zabrac sie z nim moim zdaniem jak przegladam te filmiki i sobie przypominal jak to bylem we franfkurcie itp to mysle ze jezeli bym sie skupil to dalbym rade ,wszyscy chyba pamietaja jak panikowalem ale teraz jak na to patrze to lotnisko nie jest az takei trudne

drobne uwagi: joanno jak powiedzialem rafalowi o APIS to on nawet nie wiedzial co to jest wiec to wogole nie bylo mi potrzbne tak samo z tym idrukami w rzeszowie nic nie dostalem tylko dali nam I-94 i Deklaracje podczas lotu fra-ny

co do filmikow to musze je jeszcze ladnie posklejac i wrzucic na youtube ale zapewniam was wszystko jest nagranne tylko nie mama czasu tego zrobic :P

tym oto postem chcialbym dac cos od siebie jako podziekowanie za pomoc i pomoc naszym forumowiczom takim jak ja kiedy to sam balem sie ze nie dam sobie rady ! :D

pozdrawiam i dziekuje

PS:jezeli cos przeoczylem i ktos ma jakis pytania prosze zadac odpowiem z mila checia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
drobne uwagi: joanno jak powiedzialem rafalowi o APIS to on nawet nie wiedzial co to jest wiec to wogole nie bylo mi potrzbne tak samo z tym idrukami w rzeszowie nic nie dostalem tylko dali nam I-94 i Deklaracje podczas lotu fra-ny

APIS widnieje na stronie Lufthansy :)

Może mieli Twoje dane z biletu, nie wiem... Może ich nie potrzebowali, nie wiem.

A w Rzeszowie nie miałeś dostać żadnych druków, tylko dopiero w samolocie FRA-USA. Wielokrotnie to powtarzaliśmy :D

Czemu mówisz, że potem było wszystko na tych drukach pomieszane i miałeś problemy z ich wypełnieniem, mimo wydrukowanych wcześniej druków, to nie wiem. Przecież one się nie zmieniają :D

Najważniejsze, że doleciałeś cały i zdrów ;)

Udanego pobytu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo mam pytanie:

lece w piatek z rzeszowa->frankfurt->NY JFK i mam pytanie

1. O co chodzi z tym apis czy kazdy ma to wypelniac ( lecialam 3 razy do usa bezposrednio i wystarczylo wyplenic tylko ten formularz w samolocie)????

2. drugie pytania rozumiem ze z przylotow (pierwsze pietro) trzeba przejsc na dwa pietra wyzej na odloty w FRANKFURCIE???

3. I kiedy bede mogla wejsc do bramki we FRankfurcie??? Beda wolac ludzi po nazwiskach czy cos w tym stylu??? p z Gory dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. APIS obowiązuje chyba od niedawna. Podaje się w nim te same dane, które się potem wypełnia w I-94 na pokładzie samolotu, więc to może wystarczyć. Ale w razie czego zawsze można mieć te dane gotowe, jakby pytali na odprawie ;)

2. Odloty są na drugim i trzecim piętrze. Piętro zależy od numeru bramki.

3. Jeśli latałaś już samolotem, to chyba wiesz, że nikogo po nazwisku nie wołają (no, chyba, że spóźnialskich :)) Do bramki będziesz mogła podejść od razu, jak wylądujesz (jeśli będzie już znana). A przez bramkę przejdziesz dopiero wtedy, kiedy będą wpuszczać na pokład samolotu. Może to być od razu jak dojdziesz pod bramkę, bo może już będzie boarding (bo nie wiem, ile czasu masz na przesiadkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Lece z Newarku do Warszawy z przesiadka w dusseldorfie. Mam tylko 30min czy mi wystarczy? Lece Lufthansa i nie musze zmieniac terminalu.

Wystarczy, nawet z lekkim zapasem, w ubiegłym roku zabrało mi to ok. 5 min. Oczywiście, jeżeli samolotu z Newarku przyleci o czasie.plus zależy

jak daleko bedziesz siedziała w samolocie z Newarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam...

Na filmiki się nie doczekaliśmy a przydałyby się teraz.

Żona z 2 dzieci leci do EL PASO, TX na trasie: WAW-FRA-DALLAS-EL PASO.

Cały wątek jest bardzo pomocny. Dużo szczegółowych informacji.

Czy na chwile obecną warto coś jeszcze wiedzieć więcej ? Jakaś aktualizacja potrzebna ?

Coś mnie słuchy doszły, że od 26.04 nie obowiązuje już wypełnianie I-94.

Prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...