Jump to content
pnau84

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)

Recommended Posts

Hej wszystkim,

od dość dawna obserwuję forum, ale dopiero teraz postanowiłam się zarejestrować - głównie po to, żeby podziękować za wszelkie wskazówki i informacje, jakie tutaj znalazłam.

Dzięki Wam bez problemu wypełniłam wniosek, poszłam na rozmowę niemal bez stresu, z uśmiechem na twarzy i dużą nadzieją na pozytywny wynik, no i się udało - dostałam promesę (B1/B2) na 10 lat, tak samo mój chłopak (wybieramy się we wrześniu do Kalifornii i okolic, jesteśmy niedługo po studiach, pracujemy; ja lecę pierwszy raz do Stanów, on był 5 czy 6 razy już - za każdym razem krótkie pobyty czysto turystyczne plus odwiedziny u rodziny).

Staraliśmy się o wizy oddzielnie w odstępie tygodniowym, w Krakowie - oboje trafiliśmy zupełnym przypadkiem na tę samą panią w okienku i mamy bardzo pozytywne wrażenia. Pytania standardowe, więc nie będę się na ten temat rozpisywać. Ogólnie polecam, tak jak tutejsi bywalcy, uśmiech, luz i szczerość i jeśli się nie ma nic na sumieniu względem prawa amerykańskiego, to w większości wypadków powinno być dobrze - z tego co widziałam faktycznie większość osób wychodziła bez paszportów i z uśmiechem na twarzy.

Jeszcze raz dziękuję i życzę powodzenia kolejnym ubiegającym się o wizy:)

Ja byłem dzisiaj w ambasadzie w Warszawie. Miałem umówione spotkanie na 10.30 jednak przyjechałem do Warszawy o 6.30 rano i przed ambasadą byłem około 6.50. Gdy stałem przed wejściem pracowniczka ambasady, która przyszła do pracy spytała mnie na ulicy czy przyszedłem po wizę. Odpowiedziałem, że tak ale, że mam spotkanie o 10.30. Ona powiedziała, że to nie jest ważne i za 10 minut mnie wpuści. Byłem pierwszy, dopiero po kilku minutach pojawiły się następne osoby. W portierni zostawiłem telefon i pendrive, plecak przeszedł kontrolę i wszedłem dalej. Czekaliśmy około15-20 minut w przejściu i otworzono nam następne drzwi. Tam sprawdzono dokumenty i po 15 minutach wpuszczono nas na sam dół, gdzie w okienkach pobierano odciski palców i sprawdzano dokumenty. Dostałem numerek 001 i kilka minut po 8.00 wyświetlił się numer i podszedłem do okienka. Konsul rozpoczął rozmowę po polsku i tak kontynuowaliśmy. Zapytał mnie w jakim celu jadę, w jakie miejsce, do kogo, na jak długo i czy mam rodzinę w stanach(powiedziałem że nie). Następnie spytał kto finansuje mój wyjazd, odpowiedziałem, że rodzice i zapytał gdzie pracują. Odpowiedziałem, zapytał jeszcze o studia, kiedy kończę i gdzie zamierzam pracować. Odpowiedziałem, że w przyszłym roku. Kiedy zobaczyłem, że konsul bierze do ręki druk dhl i nakleja naklejke z numerem wiedziałem, że wiza zostanie przyznana. Na koniec powiedział, że wiza na 10 lat z możliwością wielokrotnego wjazdu. I to by było na tyle.

Zaraz po mnie była kobieta, około 30-40 lat i chciała jechać do córki(Pani konsul spytała, czy córka jest nielegalnie, ona odpowiedziała, że była ale wyszła za mąż i jest teraz legalnie). Mimo tego odrzucono jej wniosek i nie przyznano wizy.

Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Witam, mam pytanie. Rok temu byłam na work and travel w stanach, posiadam wiec social security nr. Teraz w trakcie wypelniania wniosku o nowa wize poproszono mnie rowniez o podanie us taxpayer nr. niestety nie moge go znalezc. Czy ktos bylby na tyle pomocny i powiedzial w jakim dokumencie i gdzie moge go znalezc? dziekuje i pozdrawiam

Witam, mam pytanie. Rok temu byłam na work and travel w stanach, posiadam wiec social security nr. Teraz w trakcie wypelniania wniosku o nowa wize poproszono mnie rowniez o podanie us taxpayer nr. niestety nie moge go znalezc. Czy ktos bylby na tyle pomocny i powiedzial w jakim dokumencie i gdzie moge go znalezc? dziekuje i pozdrawiam

z mojej instrucji wizowej z ubiegłego roku, którą otrzymałam od CCUSA:

US Social Security Number – odpowiedź Does Not Apply lub numer SSN

US Tax Payer Number – odpowiedź Does Not Apply

wynika z tego, że nie mamy tego numeru.

tak, ale po paru miesiacach pracy mam juz ten numer, teraz wypelniam wniosek o nowa wize, i podalam juz social security, brakuje jedynie taxpayer nr, nie wiem gdzie go znalezc :(

Jak masz SSN to nie masz tax payer number - ITIN jest dla tych co im sie SSN nie nalezy ale musza sie rozliczac...

tak, ale po paru miesiacach pracy mam juz ten numer, teraz wypelniam wniosek o nowa wize, i podalam juz social security, brakuje jedynie taxpayer nr, nie wiem gdzie go znalezc :(

no ale instrukcja była i dla tych, którzy nie byli nigdy w usa, jak i dla posiadaczy SNN, którzy w stanach pracowali, więc skoro przy US Tax Payer Number jest jedynie does not apply, to znaczy, że go nie mamy.