Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja również pochwalę się swoją wizytą w konsulacie. Moja rozmowa odbyła się 30 grudnia, byłem umówiony na 9:30. Pod konsulatem byłem już o godzinie 9. Kilkanaście minut w kolejce przed budynkiem i wchodzę. Oczywiście kontrola czy nie wnoszę niebezpiecznych przedmiotów itp i idę dalej. Kolejny urzędnik sprawdza czy mam wszystkie wymagane dokumenty razem z dowodem wpłaty, układa je w odpowiedniej kolejności i kieruje mnie dalej do okienka "rejestracyjnego". W owym okienku urzędnik sprawdza zgodność dokumentów, wprowadza coś do komputera i pobiera odciski palców. Dostaję również karteczkę z numerem rozmowy. Udaję się dalej i oczekuję w poczekalni na moją kolej. Numerek się wyświetla i podchodzę do okienka. Rozmowa z czarnoskórym urzędnikiem przebiegała w miłej atmosferze, rozmawialiśmy po polsku. Na końcu konsul poinformował mnie, że otrzymuję wizę na 10lat.

O wizę starałem się jako uczeń liceum, celem podróży jest odwiedzenie rodziny mieszkającej na stałe w USA. Urzędnik dużo wypytywał o rodziców w Polsce, miejsca pracy oraz rodzinę w stanach. Kilkanaście osób, które mnie poprzedziły wychodziły uśmiechnięte i bez paszportów. Co ciekawe udało mi się usłyszeć urywki rozmów moich poprzedników i wielu z nich rozmawiało w j.angielskim.Paszport otrzymałem po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może mam troche banalne pytanie, ale proszę o zrozumienie. Dziś byłem w ambasadzie na rozmowie o wizę. Wydaje mi się że wszystko poszło OK. Tyle, że byłem tak ze stresowany, że wyszedłem z rozmowy nie wiedząc czy przyznano mi wizę. :(

Jako, iz konsul zabrał wszystkie moje papiery łącznie z paszportem, czy to oznacza, że dostałem tą wize, czy taka jest procedura i nic jeszcze pewnego?

Wiem, że pytanie może być błahe, ale mój stres sięgnął dziś zenitu. Dodam jeszcze, iż rozmowa miała miejsce w Londynie.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...