Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

byłam dzisiaj na rozmowie w konsulacie w Krakowie, niestety wizy nie dostałam...

Chciałam wyjechać do swojego chłopaka na okres wakacji (ok.2 miesięcy), jestem studentką drugiego roku.

Pani konsul pytała mnie do kogo jadę, nie chciałam kłamać że gdzieś do rodziny, więc powiedziałam, że chcę odwiedzić chłopaka. Pytała gdzie on pracuje(firma podatkowa), gdzie mieszka, jak długo mieszka w Stanach(8 lat), kiedy ostatnio był w Polsce(w grudniu 2011), czy ma obywatelstwo(ma status rezydenta), pytała czy jestem studentem(tak), na ile chcę tam jechać, jakie mam plany na przyszłość( na razie chcę skończyć studia), czy mam zamiar zawrzeć małżeństwo(powiedziałam, że na razie o tym nie myślę), czy mam jeszcze jakąś rodzinę w Stanach( tak, kuzyn mamy).

Konsultowała się z innym konsulem, wpisywała coś w komputer i niestety, ale dostałam paszport z powrotem razem z kartką z zaznaczonym paragrafem 214( b ).

Jestem tym podłamana, nie wiem zupełnie co poszło nie tak...czy ktoś z Was domyśla się, dlaczego się nie udało? Miałam zamiar wyjechać pod koniec czerwca, czy dobrze byłoby spróbować jeszcze raz przed czerwcem starać się o wizę?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłamałam, ale wychodzi na to, że będąc uczciwa źle na tym wyszłam...przykre to jest :( Nie miałam zamiaru zostać tam dłużej, po prostu chciałam tam pojechać na wakacje, spędzić z nim czas, powiedziałam pani konsul, że muszę wrócić do Polski na początku września...

Co powinnam teraz zrobić? Mam czekać rok na złożenie nowego wniosku czy próbować wcześniej? Tak bardzo zależy mi na tym żeby jechać w te wakacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelina masz ten plus ze nie masz zakazu wjazdu,nie ma Cie w systemie ze oklamalas Konsula a to czasami jest duzooo..

a wyobraz sobie ze teraz idziesz na rozmowe i wize dostajesz chociaz nic sie nie wydarzylo -nie zmienilo i co jest grane?bo takie jest zycie wlasnie ,wiele jeszcze zobaczysz z takich lub tez podobnych spraw..

i nigdy nie miej na mysli ze za prawde cos zle sie stalo...teraz faktycznie sie stalo ale pozniej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

byłam dzisiaj na rozmowie w konsulacie w Krakowie, niestety wizy nie dostałam...

Chciałam wyjechać do swojego chłopaka na okres wakacji (ok.2 miesięcy), jestem studentką drugiego roku.

Pani konsul pytała mnie do kogo jadę, nie chciałam kłamać że gdzieś do rodziny, więc powiedziałam, że chcę odwiedzić chłopaka. Pytała gdzie on pracuje(firma podatkowa), gdzie mieszka, jak długo mieszka w Stanach(8 lat), kiedy ostatnio był w Polsce(w grudniu 2011), czy ma obywatelstwo(ma status rezydenta), pytała czy jestem studentem(tak), na ile chcę tam jechać, jakie mam plany na przyszłość( na razie chcę skończyć studia), czy mam zamiar zawrzeć małżeństwo(powiedziałam, że na razie o tym nie myślę), czy mam jeszcze jakąś rodzinę w Stanach( tak, kuzyn mamy).

Konsultowała się z innym konsulem, wpisywała coś w komputer i niestety, ale dostałam paszport z powrotem razem z kartką z zaznaczonym paragrafem 214( b ).

Jestem tym podłamana, nie wiem zupełnie co poszło nie tak...czy ktoś z Was domyśla się, dlaczego się nie udało? Miałam zamiar wyjechać pod koniec czerwca, czy dobrze byłoby spróbować jeszcze raz przed czerwcem starać się o wizę?

Z góry dziękuję za pomoc.

Ewelina moim zdaniem cięzko Ci bedzie dostac wizę turystyczna ze względu na to że jedziesz do swojego chłopaka,będą myślec że coś kombinujesz żeby zostać na stałe,tak to juz jest że ludziom nie ufają,taka ich rola.Sama się o ty przekonałam jak nie dostałam wizy na Boze Narodzenie do męża który ma obywatelstwo,tez bylo cięzko przyjąć do wiadomości. Zawsze możesz sprobować jeszcze raz ale moze lepiej powiedziec ze do rodziny jedziesz,chociaz masz tam wbite w komputer wiec chyba cięzko bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...