Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich serdecznie :). Ostatnio przeglądnąłem cały temat, że aż mi się trochę w głowie pomieszało od tego natłoku informacji ;). Tak więc zadam kilka krótkich pytań, do których odpowiedzi pewnie już padły za co przepraszam a zarazem proszę o wyrozumiałość :).

Co do wymiarów zdjęć to można sugerować się witryną? Idziemy do fotografa i mówimy o wymiarach i tych szczegółach, zgadza się? Potem swoje zdjęcie otrzymujemy w formacie .jpg i dla pewności sprawdzamy jeszcze tu, ewentualnie poprawiamy wymiary na tej właśnie stronie?

Druga rzecz to wykształcenie, tu padało kilka różnych odpowiedzi więc się trochę pogubiłem. Skończyłem liceum ogólnokształcące i mam maturę, więc będę musiał na tej stronie zaznaczyć wykształcenie średnie z dyplomem czy bez?

Jak mi przyjdzie jeszcze coś do głowy to z pewnością zapytam, z góry dzięki za informacje! Jak razem sobie pomożemy to chyba będzie łatwiej ;).

// MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukajka nie pomogła, to na logikę. :P

Czy Ty na miejscu pracownika konsulatu wziąłbyś pod uwagę informację, że klient niedawno chciał wyemigrować do USA na GC, nie powiodło mu się i teraz stara się o wizę turystyczną (do rodziny?)

Teoretycznie - może utrudnić. Praktycznie - kto to wie... zależy od humoru konsula, kąta nachylenia gwiazd i wieku mojego psa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmetal masz sie sugerowac ta strona i tylko ta w sprawie zdjec ,,masz tutaj to wyjansione w j.angielskim jak i polskim

http://travel.state....nstructions.pdf

http://travel.state....4SEP_Polish.pdf

co do sprawdzania fotek to bedzie jutro strona czynna po godz 18 i sprawdzisz ja ,zrobisz test czy jest ok

a co do nauki to takie cos zaznaczasz jako szkola srednia z dyplomem..

Kamil a moze przejzysz dobrze ten temat,jakies z 3-4 dni temu o tym pisalem,dawalem pewne linki oraz na youtube o tym znalazlem i jesli jestes dobry w jezyku angielskim to zobaczysz co bylo powiedziane i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty na miejscu pracownika konsulatu wziąłbyś pod uwagę informację, że klient niedawno chciał wyemigrować do USA na GC, nie powiodło mu się i teraz stara się o wizę turystyczną (do rodziny?)

A jak ktoś się będzie starał o wizę turystyczną do nikogo, to co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. W życiu na takiej rozmowie nie byłem. Ale parę egzaminów/komisji itp rzeczy zaliczyłem. I mogę powiedzieć jedno: Mówi się, że można coś zrobić z palcem w dupie, ale jak ktoś ma pecha to palec w dupie złamie.

Trzeba myśleć pozytywnie. Puszczaj losa na GC, bo inaczej będziesz sobie w brodę pluł, że nie puściłeś, a i tak ci turystycznej nie dali.

ps.

Najprawdopodobniej zanim skończysz te studia to wiz już nie będzie. Chyba że... ktoś... ten palec w d... złamie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

Najprawdopodobniej zanim skończysz te studia to wiz już nie będzie. Chyba że... ktoś... ten palec w d... złamie ;)

Akurat w przypadku braku wiz czyli Visa Waiver Program, nadal mogą podróżującego nie wpuścić na teren US. Co do wiz turystycznych B1/B2 to są one wydawane bez problemów, pod warunkiem, że nie przeskrobaliśmy nic np. przesiedzieliśmy pobyt w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy nie mieć 'silnych związków' z Polską, żeby wizy turystycznej nie dostać ;)

Mało było osób, które po raz pierwszy się starając wizy nie dostały?

I równie dobrze z wizą turystyczną mogą Cię do Stanów nie wpuścić.

Wydaje mi się, że kiedyś to było nagminne. Obecnie jest już inaczej, nie opieram się na statystycznej próbie. Znam dwie osoby, jedna skazana prawomocnym wyrokiem, nie posiadająca nieruchomości ani żony+dzieciaków, która taką promesę wizową otrzymała. Druga sobie tak po prostu wystąpiła o promesę wizową i ją otrzymała, urzędnik w okienku powiedział, że na 2 lata, po czym kurierem przyszedł paszport w wklejoną wizą na 10lat. Znam również osoby, które na podyplomowych (na papierze) pojechały na J-1. Wiem, że osoby podlegające pod konsulat w Krakowski mają nadal pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...