Skocz do zawartości

Szansa Na Wylosowanie Zielonej Karty.


Shady

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mi się troche nudziło to postanowiłem obliczyć dokładną szanse wylosowania zielonej karty w Maju, tego roku, no i nie jest tak źle jak się mogło wydawać, napewno trudniej jest trafić szóstke w lotka :D

Ogólnie w tym roku aplikantów o gc w polsce jest 85,956 a wylosować z tego może tylko 3500 polaków

co daje nam 4.07 procenta szansy na to że ktoś z nas, lub ktoś z nas razem ze swoimi rodzinami wylosuje przepustke do życia w USA :) Ciekaw jestem ile nigeryjczyków otrzyma zielone karty bo aplikantów jest aż 1,356,396 dodając do tego ich dzieci lub ich mężów/żony czyli 619,175 wychodzi, że aż prawie 2 miliony nigeryjczyków oczekuje na losowanie! W 2006 roku wygranych aplikantów z polski było 3,416 :)

W punktu widzenia przeciętnego polaka to jest jak wygrana w totolotka, ale żeby tych co składali na zieloną karte troszke pocieszyć dodam, że na cały świat wylosowanych będzie 50 tysięcy zielonych kart. Ile to jest cały świat? Aż 7,941,332 aplikantów! Obliczając z tego procent otrzymania zielonej karty na cały świat, to 0 coma 6 procenta otrzyma green card na całym świecie.. Ale jednak nie powinno się tego tak liczyć bo każdy kraj ma daną liczbe rozdanych zielonych kart czyli 3500 dla samych polaków to moim zdaniem bardzo dużo i powinniśmy się cieszyć :)

Ktoś tutaj kiedyś założył troche śmieszny temat już o wyjeździe do stanów w tym roku, co ma zabrać ze sobą ile pieniędzy ma odłozyć ile tego ile tamtego bo złozył wniosek o zieloną karte wraz z rodziną. Chyba nie zdawał sobie sprawy że średnio tylko 1 osoba z 25 otrzyma szanse na ROZMOWE z konsulem w sprawie zielonej karty która nie gwarantuje otrzymania jej :) Czyli mój wniosek jest taki : każdy kto składał wniosek o zieloną karte musi odłożyć pieniądze tylko na badania, opłatę rozpatrzenia wniosku, i inne tego typu sprawy, a resztą będzie się martwić dopiero jak na internecie zobaczy że mu się udało :) Pozdrawiam.

http://travel.state.gov/pdf/DV_Applicant_Entrants_by_Country_2007-2013.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

shady moga troche szanse wzrosnac na GC jak osoby ktore maja zakaz wjazdu lub tez dowiedza sie tego na rozmowie beda odsylane z kwitkiem

wazne aby byc w tych osobach co zostana wylosowane nawet z wiekszym numerem ...bo jak ktos na rozmowie zostanie odeslany bez wizy to sie bierze kolejna osobe z listy.

Masz racje ze do 1 maja nalezy sie martwic o kase na badania,wize ale tez wazne aby wziasc pod uwage aby wziasc cos ze soba na zycie ,aby po 1 maja nie szukac kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi się troche nudziło to postanowiłem obliczyć dokładną szanse wylosowania zielonej karty w Maju, tego roku, no i nie jest tak źle jak się mogło wydawać, napewno trudniej jest trafić szóstke w lotka :D

Ogólnie w tym roku aplikantów o gc w polsce jest 85,956 a wylosować z tego może tylko 3500 polaków

co daje nam 4.07 procenta szansy na to że ktoś z nas, lub ktoś z nas razem ze swoimi rodzinami wylosuje przepustke do życia w USA :) Ciekaw jestem ile nigeryjczyków otrzyma zielone karty bo aplikantów jest aż 1,356,396 dodając do tego ich dzieci lub ich mężów/żony czyli 619,175 wychodzi, że aż prawie 2 miliony nigeryjczyków oczekuje na losowanie! W 2006 roku wygranych aplikantów z polski było 3,416 :)

W punktu widzenia przeciętnego polaka to jest jak wygrana w totolotka, ale żeby tych co składali na zieloną karte troszke pocieszyć dodam, że na cały świat wylosowanych będzie 50 tysięcy zielonych kart. Ile to jest cały świat? Aż 7,941,332 aplikantów! Obliczając z tego procent otrzymania zielonej karty na cały świat, to 0 coma 6 procenta otrzyma green card na całym świecie.. Ale jednak nie powinno się tego tak liczyć bo każdy kraj ma daną liczbe rozdanych zielonych kart czyli 3500 dla samych polaków to moim zdaniem bardzo dużo i powinniśmy się cieszyć :)

Ktoś tutaj kiedyś założył troche śmieszny temat już o wyjeździe do stanów w tym roku, co ma zabrać ze sobą ile pieniędzy ma odłozyć ile tego ile tamtego bo złozył wniosek o zieloną karte wraz z rodziną. Chyba nie zdawał sobie sprawy że średnio tylko 1 osoba z 25 otrzyma szanse na ROZMOWE z konsulem w sprawie zielonej karty która nie gwarantuje otrzymania jej :) Czyli mój wniosek jest taki : każdy kto składał wniosek o zieloną karte musi odłożyć pieniądze tylko na badania, opłatę rozpatrzenia wniosku, i inne tego typu sprawy, a resztą będzie się martwić dopiero jak na internecie zobaczy że mu się udało :) Pozdrawiam.

http://travel.state....y_2007-2013.pdf

Odczepczcie sie od tych 3,5 tysiąca- to nie jest żadna pula dla Polski, jest jedna pula dla całej europy (nie pamiętam w tym momencie ile). Druga sprawa - losowanych jest 100 tys. wiz, a nie 50. Nie wiem po co w ogóle takie obliczenia, skoro po pierwsze są niepoprawne, a po drugie to w którymś temacie chyba już to obliczałem.

Jeszcze jedno, jeśli do obliczeń używasz jakichś informacji, a używasz, to sprawdź sobie ich źródło, bo ludzie na forum różne rzeczy piszą.

Dodano o 11:55:

Jednak tego nie policzyłem tylko napisałem jak. Ale teraz policzę.

Suma aplikacji wszystkich krajów europejskich: 2111335

Losowanych wiz (APLIKANTÓW) dla wszystkich kontynentów: 100000

JW, ale tylko Europa: 30980

Minimalna szansa na wylosowanie wizy to 30980/2111335=0.01463=1,463%

Dlaczego mininalna - bo prawdopodobnie Ukraina, będzie objęta limitem 7000 wylosowanych (7% całej puli dla wszystkich krajów), więc w pewnym momencie mogą wypaść z dalszego losowania - zakładając, że Ukraińcy będą losowani proporcjonalnie do liczby aplikacji to realna suma aplikacji wszystkich krajów europejskich biorących udział w losowaniu wyniesie 1814324, a szansa na wylosowanie wizy winiesie w przybliżeniu 1,703%.

Jeśli ktoś jest w związku małżeńskim i małżeństwo złożyło 2 aplikacje - tzn. po jednej na osobę, to wtedy szansa na emigrację (nie wygraną - szansa na wygranie jest taka sama oczywiście bez względu na liczbe osób spokrewionych w aplikacji) wynosi 3,405 %.

Co do Ukrainy to najprawdopodobniej przez kilka lat nie wypadnie z loterii, bo pomimo dużej wygrywalności mało osób emigruje do USA w innych kategoriach mających w tej sprawie znaczenie (około 5000 ludzi rodznie). Po prostu Ukraińcy często załapują się na azyl - kilka tys rocznie.

Mam nadzieję, że sie nigdzie nie pomyliłem i że wszystko bęzdie teraz jasne. Jakby co, można pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sly ale potem od wrzesnia chyba dopiero są rozmowy, to jest jeszcze czas żeby odłożyć kase potem :) Rynr po co ta złość, ten temat należy brać z dystansem, dlatego napisałem go w off topicu :) Ale możesz mi podać linka do tych twoich obliczeń? I skąd wiesz ile kart jest losowanych?

Jeszcze jedno, jeśli do obliczeń używasz jakichś informacji, a używasz, to sprawdź sobie ich źródło, bo ludzie na forum różne rzeczy piszą.

O co Ci chodzi? Podałem niżej linka ze źródłem. Reszta to moje obliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wcale nie złoszcze. :) Po prostu jesteś juz którąś osobą, która cos liczy, ale do końca nie wie co. A jeśli już chcemy liczyć, to niech to jest zrobione dobrze.

Dane są wzięte z tego linka, którego podałeś, instukcji DV, Yearbooka oraz Visa Bulletin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Shady,

ale też jak ktoś wie, że spełnia wymgadania i ma nie za wysoki numer wylosowany, to może już sobie pare rzeczy zaplanować, choć zawsze na rozmowie czy też przed może coś pójść nie tak.

Jeszcze chciałem dodać, że sporo wniosków będzie odrzuconych przed samym losowaniem - więc też szansa sie zwiększy, a dodatkowo nawet jeśli Ukraina bedzie przodowała i wylosuje te 7000 tys wiz, to i tak dostaną mniejszość z nich - w zeszłym roku ponad 60% wylosowanych zostało odrzuconych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...