Skocz do zawartości

Szansa Na Wylosowanie Zielonej Karty.


Shady

Rekomendowane odpowiedzi

Ale rozumiesz ze losuja 100 tys ludzi na 50 tys kart wlasnie dokladnie dla takich przypadkow ? Co Ci do tego ze ktos aplikuje bo ma kaprys ?

tak KZIELU, dzieki Tobie rozumiem. dzieki Tobie rowniez swiat stal sie piekniejszy. uwielbiam ludzi, ktorzy w wyniku ograniczonych mozliwosci wyladowywania emocji w zyciu prywatnym, pluja jadem na forach;)

sadze, ze jesli jeszcze raz przeczytasz moj post - uzyskasz odpowiedz na zadane przez siebie pytanie. To mi do tego, ze nieuzasadniony kaprys, ktory blokuje szanse innym, to wg mnie nieprzemyslany kaprys, nad którym nalezy sie zastanowic. Mam nadzieje, ze zaspokoilam Twa ciekawosc.

Dla pozostalych - tak jak napisalam - nie chce sie madrzyc. To sa informacje, ktore uzyskalam od agenta z biura, ktory organizowal mi worka. nie wiem czy sa prawdziwe - post na tym forum to moja jedyna proba potwierdzenia uzyskanych przeze mnie informacji. Ciesze sie, ze nie doczekalam sie potwierdzenia:)

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mi to calkowicie zwisa i nie wyladowuje zadnych emocji - loteria mnie nie dotyczy - smiesza mnie tylko idiotyczne pomysly z ktorych wynika ze ktos z niewiadomego powodu uwaza sie ze bardziej nadajacego sie do wylosowania zielonej karty niz ktos inny...

Jad to Ty wyladowujesz bo sie plujesz ze ktos Ci szanse na zielona karte zabiera... Mi jak pisalem calkowicie to zwisa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - rzeczywiscie uwazam, ze osoba, ktora chce zamieszkac w usa bardziej "nadaje sie" do wylosowania zielonej karty niz ta, ktora nie ma takich planow. Sposob, w jaki sie wyrazasz mowi sam za siebie. i niech tak zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dyskusja na temat "jak duże mam szanse na wylosowanie zielonej karty" rozpala nadzieję i przyjemnie jest sobie pogdybać "a może się uda". Poszukałem odrobinę w internecie i na zagranicznym forum znalazłem coś takiego :

Winning chances per year, per continent, per legitimate entry, DV-2007 through DV-2011

Region DV-2007 DV-2008 DV-2009 DV-2010 DV-2011

Africa 1.31% 2.40% 2.30% 2.19% 2.06%

Asia 0.48% 0.63% 0.64% 0.61% 0.68%

Europe 1.26% 1.85% 1.94% 2.10% 1.75%

North America 0.61% 0.64% 0.38% 0.69% 0.47%

Oceania 4.13% 4.57% 4.62% 5.49% 4.63%

South,Central

America,Caribbean 0.65% 0.84% 1.05% 1.69% 1.07%

Chances to get visa for winners, per year, per continent, DV-2007 through DV-2009

Region DV-2007 DV-2008 DV-2009

Africa 41.01% 43.47% 46.12%

Asia 59.59% 51.87% 55.37%

Europe 56.26% 56.50% 50.83%

North America 50.00% 29.41% 8.33%

Oceania 38.75% 41.42% 33.59%

South and Central America and the Caribbean 54.86% 45.26% 41.44%

2010 Results

For the 2010 Diversity Visa Lottery, the winning applicants were apportioned as follows:

Region Winner Allocation Country with Highest Number of Winners

Africa 52.63 % Ghana

Europe 29.04 % Ukraine

Asia 14.62 % Bangladesh

South,Central America,

Caribbean 1.93 % Venezuela

Oceania 1.76 % Australia

North America 0.02% Bahamas

Countries with High Fraud Level (percent of entries which are illegitimate and therefore disqualified during selection process)

Nigeria 82.77%

Egypt 70.54%

Ethiopia 68.57%

Sierra Leone 46.21%

Sudan 30.94%

Ghana 24.68%

Guinea 23.81%

Liberia 17.93%

Cameroon 11.64%

Ukraine 71.91%

Bangladesh 78.95%

Link do źródła : http://forums.immigr...nces-dv-lottery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Visa Bulletin For May 2012 - For May, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2012 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number: Europe - 40 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

A co się dokładnie dzieje jak cię wylosują? Sorry, ale jestem zielona w zielonych kartach;) Ale w tym roku zlożyłam aplikację, tak a nóż sie uda...- no więc jesli cie wylosują, to zapraszają cię na rozmowę z konsulem i dopiero jak mu sie spodobasz, to ewenutalnie dostajesz kartę, tak? A zna ktoś kryteria doboru już na tym etapie- zawód, wykształcenie?

A czemu ktoś tu pisze o odkładaniu pieniędzy na wyjazd jescze zanim cokolwiek wiadomo- czy jest jakiś przymus wyjazdu od razu po otrzymaniu zielonej karty? Że jeśli nie pojedziesz od razu to ją tracisz czy coś? No bo jeśli nie, to przecież można sobie zacząć wszystko organizować, szukać fiansów na wyjazd itd, jak juz się ma w ręku zielona kartę, po co wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dokładnie dzieje jak cię wylosują? Sorry, ale jestem zielona w zielonych kartach;) Ale w tym roku zlożyłam aplikację, tak a nóż sie uda...- no więc jesli cie wylosują, to zapraszają cię na rozmowę z konsulem i dopiero jak mu sie spodobasz, to ewenutalnie dostajesz kartę, tak?

A czemu ktoś tu pisze o odkładaniu pieniędzy na wyjazd jescze zanim cokolwiek wiadomo- czy jest jakiś przymus wyjazdu od razu po otrzymaniu zielonej karty? Że jeśli nie pojedziesz od razu to ją tracisz czy coś? No bo jeśli nie, to przecież można sobie zacząć wszystko organizować, szukać fiansów na wyjazd itd, jak juz się ma w ręku zielona kartę, po co wcześniej?

Nie da się ukryć, że jesteś zielona...

Zacznij więc może od lektury forum, zamiast od razu zadawać pytania. Po co się powtarzać?

A zieloną kartę dostaje się dopiero w USA, a nie w Polsce.

Kilka tematów pierwszych z brzegu:

http://forum.usa.info.pl/topic/21221-dv-2014-faq-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie/

http://forum.usa.info.pl/topic/20393-dv-2013-co-po-1-maja-2012pytaniaodpowiedzi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...