Skocz do zawartości

Wyjechanie Do Pracy


Gulons

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku zdaję maturę a co za tym idzie muszę zdecydować się na studia ;) Baardzo mnie ciągnie do stanów, konkretnie do życia w Santa Monica, LA. Poczytałem trochę tematów na forum i nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Jeśli skończę np. informatykę ze specjalizacją której obecnie w USA brakuje, mogę się starać z POLSKI o wizę pracowniczą, tak aby się tam przeprowadzić, mieszkać i pracować ?

Czy kończąc jakiekolwiek sensowne studia, mogę myśleć o staraniu się o H1B z Polski w jakiejś amerykańskiej firmie ?

I trzecie pytanie: Bardzo chciałbym iść na akademię morską. Jaką wizę otrzymam jeśli dostanę pracę u amerykańskiego armatora ? Po każdym rejsie mógłbym wracać mieszkać w usa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiza pracownicza daje Ci taka mozliwosc jak mieszkanie i pracowanie w USA -u amarmator amerykanskiego ale gdzie Ty takiego znajdziesz?>jak wiekszosc plywa pod bandera inna ;) chyba wiesz o tym i jestes tego swiadomy..

Skonczone studia to jedno ,,ale co bedziesz umiec po tym oraz czy bedziesz dobry to najwazniejsza sprawa-musisz sie umiec sprzedac

mam znajomego-dobry jest i nie mial problemow z taka wiza do USA.

no i wiza pracownicza to nie wiza na pobyt staly,,a piszesz w dziale emigracja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to pobyt stały, ale zakładam że przez te 3 czy 6 lat znajdę sobie jakąś. Bandera to jedno, ale rejestracja w firmie to drugie. Znalazłem takowego, ale nie ma niestety żadnego info dotyczącego wizy :/ A orientujesz się jak stoi rynek pracy dla architektów wnętrz ? Informatyka, głównie grafika komputerowa... Umiem też sam poszukać, ale wiesz, co dwie głowy to nie jedna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zdaję maturę a co za tym idzie muszę zdecydować się na studia ;) Baardzo mnie ciągnie do stanów, konkretnie do życia w Santa Monica, LA. Poczytałem trochę tematów na forum i nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Jeśli skończę np. informatykę ze specjalizacją której obecnie w USA brakuje, mogę się starać z POLSKI o wizę pracowniczą, tak aby się tam przeprowadzić, mieszkać i pracować ?

Czy kończąc jakiekolwiek sensowne studia, mogę myśleć o staraniu się o H1B z Polski w jakiejś amerykańskiej firmie ?

I trzecie pytanie: Bardzo chciałbym iść na akademię morską. Jaką wizę otrzymam jeśli dostanę pracę u amerykańskiego armatora ? Po każdym rejsie mógłbym wracać mieszkać w usa ?

O nic nie możesz się starać - o wizę pracowniczą występuje dla Ciebie pracodawca, Twój udział w procesie wizowym jest znikomy. Cała sztuka polega na znalezieniu pracodawcy który będzie chciał Cie zatrudnić i ponieść koszty H-1B dla Ciebie. Nie musi to być informatyka, może to być cokolwiek byle by było "specialty occupation".

Kończąc sensowne studia - jeżeli jesteś łebskim gościem i w dodatku masz jakąś praktykę - oczywiście że możesz się starać.

Btw - dorośnij . Fajnie że interesuje Cie Santa Monica ale w tym kraju ludzie przenoszą się z miejsca na miejsce za pracą.Szanse że akurat znajdziesz pracę w miejscu które zobaczyłeś na jakimś głupim filmie i Ci się spodobało są bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film a realja to co innego. Nie byles w usa i nie wiesz jak amerykanie zyja; Czesc spoleczenstwa zyje ponizej standardu polskiego - w skleconych z kartonu domach , bez ubezpieczenia zdrowotnego, traca zeby bo ich nie stac na dentyste... zyja od wyplaty do wyplaty.... Tak jak przedmowca wspomnial tu sie jedzie za praca a nie praca do ciebie. Przenosisz sie np z FL do CA albo TX bo ktos ci oferuje cos wiecej....

Proponowal bym najpierw przyleciec np na 2-3 tygodnie turustycznie i zobaczyc pierw jakie sa tu realia.

Zeby sie wybic jako mlody czlowiek naprawde musisz sie wykazac wysmienitymi zdolnosciami- nie zapomnij o tym ze tu jest pewna solidarnosc i pierw zatrudniaja amerykanina, amerykanina, afro amerykanina amerykanina........ i jak kogos wygryziesz to moze ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo bieda wszędzie jest , ale dotyczy głównie niewykształconych i nawet nie starających się o znalezienie pracy Amerykanów, których jak byłem w Santa Monica jakoś wielu nie zauważyłem :) To chyba jedno z najlepszych miejsc do życia w Stanach, wysokie koszty życia ale również wysokie zarobki. Jak skończysz dobre studia i jeśli znasz dobrze angielski możesz spokojnie ubiegać się o o H1B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończysz dobre studia i jeśli znasz dobrze angielski możesz spokojnie ubiegać się o o H1B

zeby skonczenie dobrych studiow cos dawalo

to nie skonczenie studiow cos daje a to co sie ma potem w glowie i jak sie to pokaze,przekaze ..kolejna sprawa to On nie aplikuje a pracodawca a wiec musi sie nie zle sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz od razu że santa monica bo widziałem w filmie <_< Poza tym to chyba logiczne że o to mi chodziło, staram się o tą wizę, zabiegając o pracę u pracodawcy. Nie musisz się czepiać detali.

Nie no, na pewno byłeś tam wiele razy - nie mam co do tego wątpliwości... To o co CI w zasadzie chodzi ? Receptę jak dostać H-1B ? Nie ma takiej, miliony ludzi tą wizę chcą a co będzie za 5 lat nie wiadomo... Może US zamknie rynek pracy ? Poza tym decydowanie się na studia ze względu na 0.1% prawdopodobny wyjazd do Santa Monica to lekka paranoja - z takimi decision making skills to zapomnij o wyjeździe do US - tam szukają ludzi którzy myślą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...