Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jest taki dokument-formularz i ze albo sie zaznacza ze ma sie srednie wyksztalcenie lub tez idzie sie na zawod ,doswiadczenie zawodow i co wtedy wpisalas?

zaznaczylas

kurde, wlasnie nie pamietam, a spieszylam sie ze wszystkim, i nie poxerowalam... Wydaje mi sie, ze wpisalam ze ma srednie i ze ma zawod :(

jest taki dokument-formularz i ze albo sie zaznacza ze ma sie srednie wyksztalcenie lub tez idzie sie na zawod ,doswiadczenie zawodow i co wtedy wpisalas?

zaznaczylas

nie wiem tez, czy nie pomylilam sie i nie wpisalam zawodu, ktory teraz wykonuje zamiast tego, ktory ma w usa wykonywac. wpisalam chyba 'self employed' i wypisalam wszystko, czym sie zajmuje.. ale nie ejstem w 100% pewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ma średnie wykształcenie (skończone 12 lat nauki), to zawód nie jest ważny.

Nie jest wazne jezeli jest sie "świeżo" po szkole,ja jestem przed 40,doswiadczenie zawodowe mam.W papierach ktore wysylamy do KCC jest historia szkół i zatrudnienia.

Przy okazji pozdrawiam imienniczke,Ja z ok.Wr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wazne jezeli jest sie "świeżo" po szkole,ja jestem przed 40,doswiadczenie zawodowe mam.W papierach ktore wysylamy do KCC jest historia szkół i zatrudnienia.

Przy okazji pozdrawiam imienniczke,Ja z ok.Wr. :)

Jeżeli chodzi o kwalifikowanie się do loterii to nie ważne czy masz średnie wykształcenie i lat 20 czy średnie i lat 50. W jednym i drugim przypadku kwalifikujesz się ze względu na wykształcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpowiedział, więc zadzwoniłem na infolinię do ambasady. Dostałem informacje, że jeżeli ktoś nie ma średniego wykształcenia (matury) i chce starać się na podstawie zawodu lub zajmowanego stanowiska to musi przynieść jakiś dokument, który potwierdzi takie właśnie stanowisko pracy. Doprecyzowując powinna to być umowa o pracę wraz z zakresem obowiązków.

Czy ma być tłumaczona? Babka na infolinii nie była pewna. Powiedziała, że raczej nie, bo konsul mówi po polsku i najprawdopodobniej to wystarczy.

Przy okazji podpytałem o kwestię średniego wykształcenia i żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, które powstały.

Średnie wykształcenie, które kwalifikuje się do uzyskania wizy to fakt posiadania świadectwa zdania egzaminu maturalnego - High School Diploma. Można powiedzieć - :rolleyes: koniec! kropka! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpowiedział, więc zadzwoniłem na infolinię do ambasady. Dostałem informacje, że jeżeli ktoś nie ma średniego wykształcenia (matury) i chce starać się na podstawie zawodu lub zajmowanego stanowiska to musi przynieść jakiś dokument, który potwierdzi takie właśnie stanowisko pracy. Doprecyzowując powinna to być umowa o pracę wraz z zakresem obowiązków.

Czy ma być tłumaczona? Babka na infolinii nie była pewna. Powiedziała, że raczej nie, bo konsul mówi po polsku i najprawdopodobniej to wystarczy.

Przy okazji podpytałem o kwestię średniego wykształcenia i żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, które powstały.

Średnie wykształcenie, które kwalifikuje się do uzyskania wizy to fakt posiadania świadectwa zdania egzaminu maturalnego - High School Diploma. Można powiedzieć - :rolleyes: koniec! kropka! :rolleyes:

No i wszystko jasne :). Z tym, że i tak znajda się takie osoby, które nie będą się kwalifikowały, a i tak wyślą zgłoszenie do loterii, bo skończyły szkołę średnią (chociaż nie zdały matury), bo wykonują jakiś zawód, ale nawet nie raczą sprawdzić czy ten zawód ich kwalifikuje do loterii. Samo życie ;) . Mimo wszystko fajnie, że chciało ci się zadzwonić. Na pewno ktoś skorzysta z tych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...