Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzy się tutaj mały chaos. Proszę o nie wprowadzanie ludzi w błąd - matura nie jest potrzebna aby kwalifikować się do uzyskania wizy emigracyjnej poprzez program loterii wizowej. Cytat z instrukcji do DV-Lottery :

"Uczestnik programu DV musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub

kwalifikacji zawodowych: Osoba ubiegająca się o wizę DV musi posiadać pełne wykształcenie średnie

lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i

średniej); LUB dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat, w zawodzie, do

wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego."

Dla porównania instrukcja po angielsku :

"To enter the DV program, you must meet either the education or work experience requirement of the

DV program: you must have either a high school education or its equivalent, defined as successful

completion of a 12-year course of elementary and secondary education; OR two years of work experience

within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform.

The U.S. Department of Labor’s O*Net OnLine database will be used to determine qualifying work

experience."

Tu nawet nie pojawia się twór zwany "pełnym wykształceniem średnim".

Gdzie Wy tu widzicie cokolwiek o maturze?

Rzecz kolejna - nie istnieje w polskim szkolnictwie coś takiego jak pełne lub niepełne wykształcenie średnie.

Instrukcja jest jasna i wiążąca - gdyby matura była jednym z wymogów to zostałoby to wyraźnie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@lembryk i inne pytania odnośnie wykształcenia : polskie prawo nie obowiązuje na terenie USA, czyli - to że w Polsce średnie wykształcenie dostaje sie po skończeniu szkoły średniej nie znaczy, że jest to tożsame z przepisami amerykańskimi, gdzie wykształcenie średnie kończy się "high school diploma".

cyt : " A high school diploma is a diploma awarded for the completion of high school. In the United States and Canada, it is considered the minimum education required for governmentjobs and higher education. An equivalent is the GED."

a tutaj macie odpowiedniki amerykańskiego high school diploma : http://www.admissions.ucla.edu/prospect/adm_in/othcntry.htm

I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna i tak to jest z ta matura bo mozna miec ukonczona szkole srednia bez matury :)

i wtedy co ,ktos nie ma sredniego ? ;)

nie jest problemem z wypisywaniem dokumentow lecz ich czytaniem ;)

przepraszam ze to napisalem ale takie sa realia :)

nie ma za co przepraszac - prawda :( nie naleze do malo inteligentnych ludzi, wiec mam nadzieje, ze nie strzelilam byka.. Okaze sie na rozmowie.. Zawod ktory ma wypisany jako ten, ktory bedzie wykonywal w USA po przylocie - kwalifikuje sie na job zone 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lembryk - jasne, z tym, że w tym temacie porusza się zagadnienia związane z przystępowaniem do Loterii Wizowej i jej wymogami, które wynikają z przepisów prawa amerykańskiego, a niestety średnie bez matury nie jest średnim w rozumieniu przepisów amerykańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli ambasada potwierdza, że trzeba mieć maturę (wg tego, co powiedział mi706) to chyba tak jest? może właśnie przymiotnik "pełne" w instrukcjii wskazuje na konieczność posiadania matury mimo, iż polskie prawo nie rozróżnia pelnego lub niepełnego wykształcenia średniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Justi - dokładnie tak jak piszesz, Ambasada przedstawia oficjalne stanowisko oparte o przepisy kraju przyjmującego emigrantów (w tym przypadku USA) a te stanowią to co opisałem powyżej. Szkoda, że osoby składające zgłoszenia do Loterii nie zapoznają się z przepisami kraju, do którego aplikują - uniknęli by zawodu i wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja mówi - "pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i

średniej". Dla mnie ta kwestia nie pozostaje rozwiązana. Szczerze mówiąc, pierwszy raz spotykam się z twierdzeniem, że matura jest wymagana do udziału w loterii. Myślę, że w tym przypadku to regulamin a nie ogólne amerykańskie prawo decyduje o tym co jest wykształceniem średnim a co nim nie jest. Kwestia matury jest rozwiązana na rożne sposoby w wielu krajach i sądzę, że logiczne jest jakieś ujednolicenie wymogów odnośnie tej kwestii.

Może był na forum przypadek osoby która dostała GC mając wykształcenie średnie bez matury a jednocześnie osoba ta nie łapała się na drugi wymóg odnośnie stażu zawodowego?

W tej chwili wciąż nie wiem kto ma racje, być może to ja się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze w instrukcji chodziło o pełne wykształcenie czyli pomysle ukonczenie szkoly sredniej.To czy ktos ma mature czy nie nie jest istotne.

Tylko, że tu nie jest ważne co nam się wydaje i jak to jest przyjęte w naszym kraju, tu jest ważne jak to jest interpretowane przez Amerykanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...