Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę jeszcze do tematu wykształcenia. Kolejny cytat z regulaminu :

"13. JAKIE SĄ WYMAGANIA DOTYCZĄCE WYKSZTAŁCENIA I DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO?

Obowiązujące prawo i przepisy imigracyjne wymagają, aby każdy uczestnik loterii miał co najmniej średnie wykształcenie lub jego odpowiednik, albo dwa lata stażu pracy w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne jest dwuletnie szkolenie lub doświadczenie praktyczne. „Wykształcenie średnie lub jego odpowiednik” definiowane jest jako pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauki w szkole podstawowej i średniej w USA lub pomyślne ukończenie w innym kraju formalnego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej porównywalnego z wykształceniem średnim w USA. Tylko formalny program nauki spełnia ten warunek; kształcenie korespondencyjne lub równoważne świadectwa (takie jak amerykańskie świadectwo G.E.D ukończenia ogólnokształcącej szkoły średniej online) nie są uznawane. Dokumenty potwierdzające zdobyte wykształcenie lub doświadczenie zawodowe muszą być przedłożone konsulowi w czasie rozmowy wizowej."

Rozumiem to jako brak konieczności posiadania zdanej matury.

To chyba rozwiązuje temat, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zauważ tylko, że cytat jest po polsku, czyli z polskiej wersji regulaminu, podczas kiedy na stronie loterii jest (czy było) wyraźnie napisane, że oficjalnym i obowiązującym regulaminem/instrukcją jest ten w języku angielskim. Instrukcje w innych językach moga posiadać drobne nieścisłości związane właśnie z tłumaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne nieścisłości pomiędzy jęz. angielskim a polskim mogą być owszem ;)

Jednak należy mieć wykształcenie średnie bez dyplomu albo z dyplomem. Bez dyplomu równa się brak matury, z dyplomem równa się z maturą.

Po prostu minimum wykształcenie średnie (z dyplomem lub bez, tzn. z maturą lub bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikun juz wiele razy pisalem o tym

to ze jestes karany nie oznacza ze masz zakaz wjazdu..zalezy za co to bylo,kiedy...to sie liczy .

wez takie cos pod uwage..wiele osob za takie wiezienia dostawalo azyl na zachodzie :) to samo w USA

byla tutaj taka osoba co miala tak i dostala pobyt staly w USA

To miało byc ćwiczenie intelektualne a ty sly wszystko popsułes :)

to dobrze wiedziec że konsula patrzy za co byłes i kiedy karany, myslałem że może podchodzą do tego łopatologicznie i jak ktos był karany to do widzenia...

Ale zgadza sei jak był stan wojenny i komuna to jak ktos miał paszport i zaproszenie rodziny to sie leciało do USA a na miejscy wystepowało sie o azyl i GC sie dostawało, teraz tak łatwo nei ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne nieścisłości pomiędzy jęz. angielskim a polskim mogą być owszem ;)

Jednak należy mieć wykształcenie średnie bez dyplomu albo z dyplomem. Bez dyplomu równa się brak matury, z dyplomem równa się z maturą.

Po prostu minimum wykształcenie średnie (z dyplomem lub bez, tzn. z maturą lub bez).

Joanna juz wszystko wytłumaczyła i kolega który dzwonił do ambasady....w ich mniemaniu srednie wykształcenie to jest ukonczenie szkoły sredniej i matura ...

Tak jak kzielu pisze po co ciągnąc temat ?? Moze byc tysiące niescisłych tłumaczeń wyrazów "LUB" lub "ODPOWIEDNIK" itd my to możemy dwojako interpretwoać, interpretowac wg naszego prawa itd, ważne jak konsul będzie to interpretował i czy dla niego szkoła średnia bez matury to jest wykształcenie średnie czy nie !!!

Niech sie wypowiadają osoby co były na rozmowie i nie miały matury czy miały zawody kwalifikowane czy nie i czy dostały GC czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem. Dostałem maila

You have received this email notification to inform you that you have updates available at http: //www.dvlottery.state.gov/ESC.

Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

Podczas próby wpisania confirmation number wyświetla mi się coś takiego :

Invalid Confirmation Number: Please enter the correct confirmation number that is 16 characters long (example: 20121O0DZWY3DOV9)

Mój CN to : 2013EU00006XXX czyli 14 znaków... gdy kontaktowałem się miesiąc temu telefonicznie z KCC to po podaniu 14 - znakowego CN udzielili mi informacji. Teraz nie mogę się zalogować.

Z góry dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem ustawe prawo o imigracji i obywatelstwie (INA), z wyszczególnieniem podstaw "niedopuszczalności" - powody odmowy wiz znalazłem o co chodzi z ta moja odmowa ale do końca nie wiem o co chodzi a chodzi o ten paragraf jaki został zaznaczony PARAGRAF 212(a) (5) (A) - ODMOWA ZE WZGLĘDU NA BRAK WYMAGANEGO DOŚWIADCZENIA LUB KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH, LUB NIE ZGODNOŚĆ DANYCH OSOBISTYCH. 212(a)(5) (A) Labor certification chodzi o certyfikat pracy tylko czy chodzi o zawód czy o dyplom uzyskania tytułu zawodowego bo nic wiecej przy tym paragrafie nie pisze tylko LABOR CERTIFICATION ale chyba bedzie tak jak wy mówicie ze mój zawód nie był na tej liscie zawodów kwalifikujacych czyli może o wykształcenie tu nie chodziło a załapał bym się jako ze miałem te 2 letnie praktyki w zawodzie ale nie ten zawód tak myślę moze jak był by to inny to bym sie załapał no ale cóz może za pare lat jak polska bedzie brała udział w loterii to wezme w niej udział no i jak wylosują znów to tym razem bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...