Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z loteria jest tak jak z zyciem, ci w hospicjum tez moga miec pretensje do samobojców...

jeden wykorzysta szanse drugo nie, jeden bardzo by chcial a nie wygral drugi wysyla ot tak i wygrywa...

Czy jest random czy nie random czy random + inwigilacja nigdy sie nie dowiemy ale nie ma to znaczenia jedyne co mozna zrobic to wysylac zgloszenia albo nie i tyle...

Oplaty byłyby nie fair w stosunku do bardzo biednych krajow

no chyba zeby je zroznicowac w zaleznosci od kraju z jakiego jest aplikant...

no bo faktycznie jak cos jest za darmo to sie ludzie rzucaja bo jest za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 578
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej

Jestem nowa na forum,wpadlam tu przypadkowo,szukalam informacji na tematam owego"will be selected"

Niestety ani ja jani maz nie wylosowalismy GC.

Oczekiwalismy na to,nie zaprzecze.Rok temu-dokladnie rok temu wrocilismy z USA po siedmio letnim pobycie.Jest nam bardzo ciezko przestawic sie na tryb zycia w Polsce,bardzo bardzo tesknimy. Urodzil sie tam nasz synek-wiec jest prawnym obywatelem.Czemu zdecydowalismy sie wrocic?? Troche nacisku ze strony rodziny i jeszcze moj zabieg,ktorego bardzo sie balam.Zalujemy,jestesmy"kalecy" w polskich realjach.

Wierze w "will be selected" a jak nie wyslemy kolejne zgloszenia,myslimy o Kanadzie rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem nowa na forum,wpadlam tu przypadkowo,szukalam informacji na tematam owego"will be selected"

Niestety ani ja jani maz nie wylosowalismy GC.

Oczekiwalismy na to,nie zaprzecze.Rok temu-dokladnie rok temu wrocilismy z USA po siedmio letnim pobycie.Jest nam bardzo ciezko przestawic sie na tryb zycia w Polsce,bardzo bardzo tesknimy. Urodzil sie tam nasz synek-wiec jest prawnym obywatelem.Czemu zdecydowalismy sie wrocic?? Troche nacisku ze strony rodziny i jeszcze moj zabieg,ktorego bardzo sie balam.Zalujemy,jestesmy"kalecy" w polskich realjach.

Wierze w "will be selected" a jak nie wyslemy kolejne zgloszenia,myslimy o Kanadzie rowniez

wierze ci co czujesz ja byłem 3 razy na wizie turystycznej osotatnim razem wrocilem pod koniec wrzesniej ubieglego roku tez codziennie rpaweie mysle . Byłem w NY było mi dobrze i cios mnie skusilo tu wrocić i ch.. wie do czego;( ok rodzina ale co dalej trzymaj sie w pazdzierniku beda dolosowywac a jak nie to za rok pewnie nastepne wyniki wiec glowa do góry trzymajcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że powinno się dać opłatę choćby te 50$. Są osoby które nie wykorzystując swojej szansy, tym samym zabierając ją osobie, która zdecydowana była na emigrację. Należę do grona pechowców i mam nadzieje ze odbędzie się te drugie losowanie, bo nadzieje trza mieć zawsze :).

Trzymam kciuki za osoby które wygrały i są zdecydowane, kiedyś tam do was dołączę nie w 2013 to może później mgr się dokończy na polibudzie i może akurat wtedy przyjdzie na mnie kolej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że powinno się dać opłatę choćby te 50$. Są osoby które nie wykorzystując swojej szansy, tym samym zabierając ją osobie, która zdecydowana była na emigrację. Należę do grona pechowców i mam nadzieje ze odbędzie się te drugie losowanie, bo nadzieje trza mieć zawsze :).

Trzymam kciuki za osoby które wygrały i są zdecydowane, kiedyś tam do was dołączę nie w 2013 to może później mgr się dokończy na polibudzie i może akurat wtedy przyjdzie na mnie kolej. Pozdrawiam

No co ty. Przecież jak ktoś nie skorzysta z szansy to ucieszy się ktoś z drugiej pięćdziesiątki (te dodatkowe 50k).

Sprawiedliwszego systemu nie ma i szanse wszyscy mamy takie same i wynoszą dokładnie 50 na 50. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie znam kilka osob co wyslalo zgloszenie na GC od tak zeby sobie latac na zakupy i miec niby łatwiej...albo na zasadzie ze czasy niepewny wysle co mi tam...

Uwazam rowniez ze za GC powinna byc roczna oplata np 1000USD lub znacznie wiecej po to aby ludzie nie blokowali innym GC na takiej zasadzie ze sobie co jakis czas lataja tam do rodziny raz do roku - osobiscie znam jedna osobe co tak robi i znam kilku chetnych na takie cos na zasadzie nie wyemigruje ale co jakis czas latam wiec lepiej miec niz nie miec.

Taka opłata moglaby byc anulowana ludziom co sa poprostu na emigracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplaty byłyby nie fair w stosunku do bardzo biednych krajow no chyba zeby je zroznicowac w zaleznosci od kraju z jakiego jest aplikant... no bo faktycznie jak cos jest za darmo to sie ludzie rzucaja bo jest za darmo

Jak można mówić, że 100$ opłaty było by nie fair, bilet z PL kosztuje średnio około 1000$, z biedniejszych krajów jest pewnie jeszcze drożej. Opłata była by dobrą selekcją, a jeśli ktoś nie jest w stanie wydać takiej kwoty, nie będzie raczej w stanie wydać pieniędzy na wyjazd.

Myślę też, że fajnie by było jakby USA miało coś na zasadzie australijskiego "Skilled Migration", wtedy szanse zależały by od umiejętności, wykształcenia i "przydatności" w życiu publicznym.

Mi w tym roku się nie udało, na październik raczej nie liczę, ale z obliczeń które były przedstawiane wynika że w następnym roku też będziemy mogli wziąć udział. Rok oczekiwania poświęcę na naukę angielskiego w college oraz szkolenia i kursy IT. Wszystkim wylosowanym życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też, że fajnie by było jakby USA miało coś na zasadzie australijskiego "Skilled Migration", wtedy szanse zależały by od umiejętności, wykształcenia i "przydatności" w życiu publicznym.

USA nie ma takich potrzeb jak Aus i Can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...