Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także uważam że powinna być opłata za aplikacje może nie 100$ ale powiedzmy 50$.

Co do biedniejszych krajów jeżeli ktos nie miałby pieniędzy aby zapłacić za złożenie aplikacji na GC ,to jak chcą wyjechać do USA.

Ta loteria powinna być dla tych którzy są zdecydowani wyemigrować ,a nie bo złożenie aplikacji jest za darmo ,a po wylosowaniu nie nie jade bo nie mam za co ,a bo nikogo nie znam.

O ile loteria to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 578
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak można mówić, że 100$ opłaty było by nie fair, bilet z PL kosztuje średnio około 1000$, z biedniejszych krajów jest pewnie jeszcze drożej. Opłata była by dobrą selekcją, a jeśli ktoś nie jest w stanie wydać takiej kwoty, nie będzie raczej w stanie wydać pieniędzy na wyjazd.

Myślę też, że fajnie by było jakby USA miało coś na zasadzie australijskiego "Skilled Migration", wtedy szanse zależały by od umiejętności, wykształcenia i "przydatności" w życiu publicznym.

Mi w tym roku się nie udało, na październik raczej nie liczę, ale z obliczeń które były przedstawiane wynika że w następnym roku też będziemy mogli wziąć udział. Rok oczekiwania poświęcę na naukę angielskiego w college oraz szkolenia i kursy IT. Wszystkim wylosowanym życzę powodzenia!

ucz sie ucz, wysylaj za rok jak my wszyscy natomiast rozczarowanie jest spowodowane matematyka. Za rok twoja szansa bedzie rowna jakiees 2% wiec nie ma co sie nastawiac za bardzo uda sie to sie uda nie to nie...jezeli jestes zdeterminowany lepszym wyborem beda studia w usa pozniej h1b pozniej GC oczekiwanie rok w rok na 1 maja i liczenie na cud jest strata czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej oplaty 100$ to uwazam ze jest to absolutne minimum. Ktos wczesniej pisal o 'biednych krajach' no ale przeciez sama procedura dostania karty kosztuje znacznie wiecej + przelot! To jak kogos nie bylo by stac na dodatkowe 100$, to jak nawet sie utrzyma na poczatku w USA?

ucz sie ucz, wysylaj za rok jak my wszyscy natomiast rozczarowanie jest spowodowane matematyka. Za rok twoja szansa bedzie rowna jakiees 2% wiec nie ma co sie nastawiac za bardzo uda sie to sie uda nie to nie...jezeli jestes zdeterminowany lepszym wyborem beda studia w usa pozniej h1b pozniej GC oczekiwanie rok w rok na 1 maja i liczenie na cud jest strata czasu...

A to w tym roku jaki byl % szansy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej oplaty 100$ to uwazam ze jest to absolutne minimum. Ktos wczesniej pisal o 'biednych krajach' no ale przeciez sama procedura dostania karty kosztuje znacznie wiecej + przelot! To jak kogos nie bylo by stac na dodatkowe 100$, to jak nawet sie utrzyma na poczatku w USA?

A to w tym roku jaki byl % szansy?

masz racje z ta opłatą za udział bo tak to kazdy z ulicy moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej oplaty 100$ to uwazam ze jest to absolutne minimum. Ktos wczesniej pisal o 'biednych krajach' no ale przeciez sama procedura dostania karty kosztuje znacznie wiecej + przelot! To jak kogos nie bylo by stac na dodatkowe 100$, to jak nawet sie utrzyma na poczatku w USA?

Sami siebie posłuchajcie rasiści - faszyści :P

A dlaczego nie $10k albo $100k, czy 500k? Przecież to byłyby najbardziej przydatne społeczeństwu jednostki, a nie takie kmioty jak Wy, czy ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oplata taka moglaby byc w wysokosci i $200, ale np. w formie depozytu zwrotnego, zwracanego w ambasadzie przed rozmowa - czyli de facto oplata za rozpatrzenie wniosku wizowego z loterii DV bylaby pomniejszona o ten depozyt. a w przypadku niewylosowania osoby, badz braku zaproszenia na rozmowe depozyt przepada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej oplaty 100$ to uwazam ze jest to absolutne minimum. Ktos wczesniej pisal o 'biednych krajach' no ale przeciez sama procedura dostania karty kosztuje znacznie wiecej + przelot! To jak kogos nie bylo by stac na dodatkowe 100$, to jak nawet sie utrzyma na poczatku w USA?

A to w tym roku jaki byl % szansy?

około 1,4% przy założeniu, że żadne aplikacje nie zostały odrzucone, z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierze ci co czujesz ja byłem 3 razy na wizie turystycznej osotatnim razem wrocilem pod koniec wrzesniej ubieglego roku tez codziennie rpaweie mysle . Byłem w NY było mi dobrze i cios mnie skusilo tu wrocić i ch.. wie do czego;( ok rodzina ale co dalej trzymaj sie w pazdzierniku beda dolosowywac a jak nie to za rok pewnie nastepne wyniki wiec glowa do góry trzymajcie sie

Ale jak byles na wizie turystycznej to mozesz znowu tam jechac do pol roku chyba ze przekroczyles ten czas i byles nielegalnie wtedy jak rozumiem masz bana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaty niewiele by dały podniosly prawdopodobienstwo z 1.4% do 3%???

Lepszym pomyslem bylyby oplaty roczne za green card dla posiadaczy ktorzy jezdza dorywczo tam do rodziny raz na rok...albo na zakupy...

jezeli osoba co przebywa poza usa załózmy 90 dni rocznie musiałaby zapłacic za greencard opłate roczna ze 2K USD szybko przerzuciłaby sie na vise turystyczna

dodatkowo odstraszyloby to aplikantów którzy chcieliby GC mieć ot tak na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...