Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko oplata za rozpatrzenie wnioskow zniechecilaby wieksze rzesze ludzi, poniewaz wiekszosc osob nie ma pojecia o calej procedurze zwiazanej z GC. Wysylaja wnioski masowo - bo jest za darmo i nie interesuje ich co jest dalej czy sa jakies oplaty, ile wynosza itd. W wielu przypadkach taka oplata za podtrzymanie waznosci GC wyszlaby dopiero po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 578
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no tak polak jak jest cos za darmo to sle i nie mysli co bedzie dalej...

Myślisz, że tylko Polak? Sądzę, że narodowość nie ma tu nic do rzeczy.

Tak odnośnie tematu to też mi się wydaje, że ta informacja odnośnie dodatkowego losowania to tylko ich zabezpieczenie w razie jakichkolwiek problemów. Tylko, że to jest tylko moje zdanie, a mogę się mylić. Zobaczymy w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawdopodobieństwa wylosowania to realnie było ono z pewnością większe niż te ~ 1,4%. Odrzuconych wniosków z powodu błędów w zdjęciach, podwójnych zgłoszeń itd. pewnie trochę się uzbierało i przypuszczam, że realne szanse wynosiły pomiędzy 2-5%. Szanse oczywiście można było podwoić jeżeli składało się wnioski jako małżeństwo lub jako para i wtedy po wylosowaniu można się pobrać i dopisać do wniosku małżonka/małżonkę.

Teraz przejdę do drugiej sprawy. Jak już niektórzy zauważyli mamy do czynienia z dwoma ciekawymi komunikatami :

1. DV 2013 Entrants: Please keep your confirmation number until at least September 2013, even if you are not selected on May 1, 2012. The Department of State may select more DV 2013 entries on October 1, 2012.

Ten widnieje na stronie podawanej przeze mnie w pierwszym poście.

2. Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. More entries will be selected in early October 2012, so please keep your confirmation information until at least that time.

To z kolei możemy przeczytać po sprawdzeniu swojego statusu i dowiedzeniu się o nie wylosowaniu.

Tak więc z jednej strony mamy informację, że dodatkowe osoby mogą zostać wolosowane w październiku, natomiast drugi komunikat mówi, że dodatkowe osoby zostaną wylosowane na początku października.

Przydałaby się jasna informacja na ten temat, tak czy inaczej ja swojego numeru potwierdzającego jeszcze nie wyrzucam do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to wszystko traktowac z przymruzeniem oka i sie nie nastawiac, za rok szanse będą marne jak teraz kilka osob na sto wylosuje i tyle...

nawiasem mowiac my jako sojusznik ameryki i jako nieliczny w europie kupujacy ich samoloty bojowe powinnismy wynegocjowac sobie program specjalnych jakiś wiz na kilka lat z mozliwoscia pracy, program jakiejs wymiany kulturowej itd niektore kraje z tego co wiem jak chyba australia maja takie programy osobne plus kraje z nafta maja jakies dodatkowe wizy...

Podczas wizyty obany w europie, premier Irlandii chciał wynegocjowac jakis osobny program dla swojego kraju//

natomiast nasi debilni politycy przescigaja sie w walce o zniesienie wiz bo naród o tym marzy bo naród nie rozumie że jak nie bedzie wiz to i tak i tak trzeba bedzie sie ustawic w dluga kolejkę na Newark i stac z niemcami anglikami jako visitors, i odpowiadac na te same pytania itd...

Założe sie że spora wiekszośc ludzi nie zdaje sobie sprawy ze zniesienie wiz nie daje nikomu mozliwosci pracy w USA ani siedzenia tam Bóg wie ile czasu

BTW mysle ze wiekszosc Polaków z loterii równiez mysli ze to jest jak mango gdynia wysylam zgloszenie, na poczcie odbieram green card i moge sobie latac dozywotnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wręcz odwrotnie nasi nawet nie wspominają, gdyż większość ("baranów do strzyżenia") by im wyjechała z kraju i gdzie znajdą takich tanich niewolników - 80% pensji - 1500 zł to niewiele więcej niż chińczycy w fabrykach, szczególnie że na emigrację decydują się jednostki samodzielne, odważne chcące coś w życiu zmienić, osiągnąć, żyć inaczej - niekoniecznie mieć ale po prostu żyć i cieszyć się dniem codziennym, w końcu odetchnąć - czego sobie i innych życzę w przyszłej loterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wręcz odwrotnie nasi nawet nie wspominają, gdyż większość ("baranów do strzyżenia") by im wyjechała z kraju i gdzie znajdą takich tanich niewolników - 80% pensji - 1500 zł to niewiele więcej niż chińczycy w fabrykach, szczególnie że na emigrację decydują się jednostki samodzielne, odważne chcące coś w życiu zmienić, osiągnąć, żyć inaczej - niekoniecznie mieć ale po prostu żyć i cieszyć się dniem codziennym, w końcu odetchnąć - czego sobie i innych życzę w przyszłej loterii

jestem zaskoczony twoja opinią :)

Codziennie oglądając telewizję i czytając polskie gazety wnioskuje ze tu jest raj ;)

PRLu nie ma ale propaganda pozostała solidna...

aby żyło sie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami siebie posłuchajcie rasiści - faszyści :P

A dlaczego nie $10k albo $100k, czy 500k? Przecież to byłyby najbardziej przydatne społeczeństwu jednostki, a nie takie kmioty jak Wy, czy ja...

tym, ktorych stac by bylo na oplate w wysokosci $500K pewnie na wylosowaniu w DV nie zalezy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...