Skocz do zawartości

Zielona Karta - Badania Lekarskie...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Musze zrobic badania w zwiazku z ubieganiem sie o zielona karte. Mam juz termin spotkania w Ambasadzie i potrzebuje wczesniej wykonac badania. Interesuje mnie generalnie jakich lekarzy tam odwiedze? Najbardziej zalezy mi na tym, czy jest wsrod lekarzy dentysta i czy nieleczone zeby eliminuja mnie z wszelkich staran...? Bo wlasnie chore zeby to moj obecny problem, a pewnie nie zdaze ich wyleczyc do dnia badan. Wybaczcie, moze to brzmi smiesznie ale jednak dla mnie jest to mega wazna kwestia...

Z gory podziekowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A jakie masz ob?bo czasami moze to dac znac ze cos nie tak jest ale wtedy to bys musial miec nie zle zepsute te zeby ;)

a tak na powaznie to nigdy nie spotkalem sie z takim czyms aby sprawdzali zeby :)

ale lecac do USA nalezy je miec wyleczone :) z racji tego ze sa duze koszta tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Musze zrobic badania w zwiazku z ubieganiem sie o zielona karte. Mam juz termin spotkania w Ambasadzie i potrzebuje wczesniej wykonac badania. Interesuje mnie generalnie jakich lekarzy tam odwiedze? Najbardziej zalezy mi na tym, czy jest wsrod lekarzy dentysta i czy nieleczone zeby eliminuja mnie z wszelkich staran...? Bo wlasnie chore zeby to moj obecny problem, a pewnie nie zdaze ich wyleczyc do dnia badan. Wybaczcie, moze to brzmi smiesznie ale jednak dla mnie jest to mega wazna kwestia...

Z gory podziekowal :)

Masz robione badania krwi na AIDS ,RTG płuc i pamiętam że jakieś szczepienie.Potem idziesz do jednego lekarza z listy wskazanej przez Konsulat USA w Warszawie. Najlepiej wizytę zrobić w Poznaniu bo masz wszystko w jednym miejscu ( w jednym budynku) . W Warszawie musisz zaliczyć trzy miejsca. Zębów możesz nie mieć wcale i to Cię nie zdyskwalifikuje .Próchnica i ubytki też nie stanowią problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Musze zrobic badania w zwiazku z ubieganiem sie o zielona karte. Mam juz termin spotkania w Ambasadzie i potrzebuje wczesniej wykonac badania. Interesuje mnie generalnie jakich lekarzy tam odwiedze? Najbardziej zalezy mi na tym, czy jest wsrod lekarzy dentysta i czy nieleczone zeby eliminuja mnie z wszelkich staran...? Bo wlasnie chore zeby to moj obecny problem, a pewnie nie zdaze ich wyleczyc do dnia badan. Wybaczcie, moze to brzmi smiesznie ale jednak dla mnie jest to mega wazna kwestia...

Z gory podziekowal :)

Jak widać z powyższego post'u - administracja amerykańska działa bardzo szybko i sprawnie.

Tak jak moi przedmówcy - sugeruje wyleczyć zęby w Polsce - ponieważ ich leczenie na terenie kraju, do którego się udajesz, będzie kosztowało Cię fortunę (np. leczenie kanałowe 7-ki górnej to koszt około usd 1 tys bez wypełnienia, tutaj (w Polsce) na miejscu możesz juz za tą kwotę mieć implant zębowy).

Podczas badań oceniany jest ogólny stan zdrowia potencjalnego imigranta, jak również wykonywane są niezbędne szczepienia.

Osoby chorujące na choroby przewlekłe muszą skonsultować sie ze swoim lekarzem prowadzącym w Polsce nt dalszego leczenia poza krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o ile nic się nie zmieniło - badań już w Poznaniu się nie robi obecnie jak ktoś wyżej zasugerował. W Wawie można w 2 miejscach załatwić temat z tego co pamiętam - krew i RTG na Waryńskiego a później wizyta u lekarza. Jak ktoś chce taniej to wtedy krew na Koszykowej -żeby po tej samej stronie Wisły i blisko :). Trzeba zobaczyć na mapę i sobie ustalić - tylko do lekarza wizytę trzeba wcześniej ustalić a badania od ręki - jak załatwisz lekarza na popołudnie to i wynik krwi odbierzesz i RTG :)

tu link do strony na temat badań z ambasady - masz tu wszystko: http://photos.state.gov/libraries/poland/275705/cons_iv/IV-F11-POL%20Medical%20examinations%20information%20rev_Apr11_2012.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc :) Ja dostalem pismo i co niektorzy macie racje. Badania robi sie w Warszawie badz w Krakowie. I z tego co czytam, to jakies rtg, pobierania itd robi sie o jednej godzinie, a odbior jest po poludniu najczesciej, wiec nie wiem, czy w moim przypadku nie skonczy sie hotelem. Jestem z Dolnego Slaska, wiec pewnie rusze na Krakow... Dla zainteresowanych, Zielona Karte zaczalem robic w lipcu zeszlego roku. Z pomoca prawnika po stronie amerykanskiej. Na 25 czerwca w Warszawie mam rozmowe z Konsulem... Fajnie? Rok czasu przy naprawde calkiem dobrej organizacji. Mowie tu o wizie malzenskiej (zona polko-amerykanka)ze slubem w Polsce. Ale dzieki z tymi zebami :D

Pozdrowienia. Jesli ktos ma pytania o GC to piszcie, naprawde stalem sie wybitnym specjalista w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...