Skocz do zawartości


dave.

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem, trzeba tu do USA przyjechać, żeby czegoś się o tym kraju dowiedzieć. Ja, kiedy jeszcze miałam naście lat i myślałam sobie jak to musi być w tej Ameryce, do której każdy chce pojechać, widziałam krainę złotem i ropą płynącą ;) Później zaczęłam więcej czytać na blogach, w wiadomościach, kiedy mój angielski był na tyle dobry, że potrafiłam zrozumieć wiadomości naoglądalam się CNN, przeczytałam też kilka dobrych książek opisująch amerykańskie życie i powoli mój obraz USA przestawał przypominać American Dream, ale mimo to, wciąż było w tym kraju coś pociagającego. Chciałam tu przyjechać, pożyć, doświadczyć, zobaczyć to i owo. I dopiero TERAZ, kiedy tu jestem na prawdę widzę jak jest. Także radzę Ci drogi Dave'ie, przyjedź sobie tutaj na jakieś Work&Travel tak jak Ci już radzili moi przedmówcy, w przeciwnym razie wyobraźnia może płatać figle, a póki sami czegoś nie doświadczymy, to USA może dla nas wyglądać jak w piosence Bruce'a Springsteena - American Land..."There's diamons in the sidewalks..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pierniczysz!!!! A ja wczoraj zapomnialam zamknac okno w lazience i tak przespalam cala noc! Teraz bede wszystko sprawdzac jeszcze dokladniej

Siedzialam sobie w pokoju i nagle uslyszalam dobijanie,wygladam a tu goly facet.Rozebrany do samych majtek.Mamroczacy cos do siebie.Zadzwonilam na policje,przyjechali,potem nawet w wiadomosciach o tym bylo.Chcieli nawet wywiad z nami przeprowadzac ale nie zgodzilam sie.Ja mieszkam blisko szpitala psychiatrycznego i blisko tzw meth zone takze dzieje sie czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzialam sobie w pokoju i nagle uslyszalam dobijanie,wygladam a tu goly facet.Rozebrany do samych majtek.Mamroczacy cos do siebie.Zadzwonilam na policje,przyjechali,potem nawet w wiadomosciach o tym bylo.Chcieli nawet wywiad z nami przeprowadzac ale nie zgodzilam sie.Ja mieszkam blisko szpitala psychiatrycznego i blisko tzw meth zone takze dzieje sie czasami.

Dobrze, ze mam wspollokatorow za sciana. W mojej czesci domu sa drzwi do ich czesci. Wystarczy ze owtorze te drzwi i wlaczy sie alarm i to jest moja strategia na tego typu przypadki ;)

Ja tez mieszkam w dosc przecietnej dzielnicy i raczej niz dziwnego tutaj jeszcze nie widzialam procz... calkiem nowego roweru wrzuconego do rowu na mojej "trasie" do marketu Target :P i ciaglych propozycji podwiezienie mnie gdziekolwiek ide - ciagle sa to jacys shady wygladajacy faceci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wlasciwie to skad sie wziela ta cala idea ZAPROSZEN do usa? Mi sie wielokrotnie to obijalo o uszy, ale nigdy nie slyszalam, zeby ktos z zaproszeniem wyemigrował. Kilka razy mnie pytano czy bym nie podesłała zaproszenia, bo ktos z moich znajomych chcial tez do usa wyjechac. A ja zawsze odpowiadalam, ze zaproszenie na urodziny moge wyslac, ale i tak mu to nic nie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciaglych propozycji podwiezienie mnie gdziekolwiek ide - ciagle sa to jacys shady wygladajacy faceci

Taa... ostatnio też mnie taki jeden zaczepił i nie powiem, spanikowałam - duża czarna furgonetka, gość wyglądający jak po ciężkich przejściach. Najpierw wolno za mną jechał, potem się zatrzymał, opuścił szybę i zaproponował podwózkę. Udałam, że nie widzę i nie słyszę, więc ruszył i ciągle powoli za mną i znów to samo - stop i jakaś gadka. Na szczęście akurat nadjechał mój mąż i facet zrezygnował, ale naczytałam się o przypadkach, gdzie kobiety były wciągane do takich furgonetek i lepiej nie mówić, co działo się dalej. Dodam - specjalnie dla Euro2012 - że kierowca furgonetki był biały i jechał za mną w bogatszej części miasta z kancelariami adwokackimi i innymi prywatnymi biznesami (problem w tym, że była niedziela i wszystko było pozamykane).

A co do zaproszeń - o ile dobrze pamiętam to w latach 80., żeby wyjechać do USA, trzeba było mieć zaproszenie. I to się pewnie ludziom utrwaliło - epoka zaproszeń już się skończyła, ale wielu jeszcze ją pamięta i pewnie myśli, że zaproszenie to nadal przepustka do USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze mam wspollokatorow za sciana. W mojej czesci domu sa drzwi do ich czesci. Wystarczy ze owtorze te drzwi i wlaczy sie alarm i to jest moja strategia na tego typu przypadki ;)

Ja tez mieszkam w dosc przecietnej dzielnicy i raczej niz dziwnego tutaj jeszcze nie widzialam procz... calkiem nowego roweru wrzuconego do rowu na mojej "trasie" do marketu Target :P i ciaglych propozycji podwiezienie mnie gdziekolwiek ide - ciagle sa to jacys shady wygladajacy faceci

Co do propozycji podwiezienia to zdarza mi sie od starszych ludzi-chyba wzbudzam zaufanie:)

A co do zaproszeń - o ile dobrze pamiętam to w latach 80., żeby wyjechać do USA, trzeba było mieć zaproszenie. I to się pewnie ludziom utrwaliło - epoka zaproszeń już się skończyła, ale wielu jeszcze ją pamięta i pewnie myśli, że zaproszenie to nadal przepustka do USA :)

Prawda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to byly dawne czasy ,czasy PRL z zaproszeniem i jakas tam pomoc

ale te czasyy dawno minely

Oczywiscie mozna zwrocic sie o pomoc do roznych organizacji i moze sie cos dobrze trafi a jak nie to sam czlowiek musi sobie radzic

Kolejne to majac kogos w USA dave myslisz ze mozesz liczyc?moze od tego zacznijmy ze mozesz na nic nie liczyc i mozesz sie nie zle przejechac,masz kogos,prosisz o pomoc a tutaj zadnej odpowiedzi i co wtedy ,,jak sie wtedy czujesz?jak widzisz mozesz miec i 100 znajomych a prawie zadnej pomocy nie dostac ..od takie zycie realne

Piszesz tez ze znasz Polske ale gdzie byles ze tak zle sie czules,ze tak zle jest?moze wymien choc pare miejsc ze wszedzie jest zle i nie dobrze ..bo o USA mowisz tak jakbys byl w kazdym miejscu i Stanie ..a przeciez co Stan i miejsce to bedzie inaczej :)

Tak masz prawo sie pytac i pytac czy cos jest prawdziwe ale odrob tez sam lekcje domowa,zapoznaj sie dobrze z forum ,,wieloma dzialami,tematami ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...