Skocz do zawartości

Wylot Do Usa


sabcia 85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Podstawową formą jest I-485 (Application to Register Permanent Residence or Adjust Status). Do tego dołączasz: G-325A (Biographic Information) oraz I-765 (Application for Employment Authorization - dokument, na podstawie którego dostaniesz zezwolenie na pracę, uwaga: karta jest za darmo, jeśli wysyłasz wszystko razem). Jeśli chcesz w najbliższym czasie podróżować poza USA, jeszcze przed otrzymaniem zielonej karty, musisz dodatkowo wypełnić I-131 (Application for Travel Document, niestety nie jest w cenie pakietu). Poza tym musisz dołączyć: Vaccination Documentation Worksheet (karta szczepień wypełniona przez lekarza wyznaczonego przez ambasadę w Polsce), ksero paszportu (strona z wizą i pieczątką wbitą po wjeździe oraz strona z danymi osobowymi), ksero I-94 (tego białego świstka Departure Record), ksero dowodu osobistego (obie strony), pełny akt urodzenia wraz z podpisanym przez siebie tłumaczeniem. Twój mąż musi wypełnić I-864 (Affidavit of Support), potrzebne będą też Twoje zdjęcia a la paszportowe (ja dołączałam bodajże cztery - dwa do I-485 i dwa do I-765, tak mi się wydaje, ale pewności nie mam). To mniej więcej tyle, ale nie polegaj na tym, co napisałam w 100% - koniecznie odwiedź uscis.gov i tam poszukaj dokładnie, jakie dokumenty będą potrzebne, spisałam to, co pamiętam, żeby dać Ci jakiś tam obraz, ile jest z tym roboty. "Pain in the ass" - jak napisał lochraven ;) Od siebie mogę poradzić dodatkowo, żebyś przed wysłaniem pięć razy sprawdziła wszystkie dokumenty punkt po punkcie - ja sprawdziłam tylko dwa ;) i okazało się, że nie podpisałam jednego świstka (a to oczywiście poskutkowało odesłaniem dokumentów i trochę czasu się zmarnowało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz w najbliższym czasie podróżować poza USA, jeszcze przed otrzymaniem zielonej karty, musisz dodatkowo wypełnić I-131 (Application for Travel Document, niestety nie jest w cenie pakietu).

i-131, gdy jest wysyłane z AOS, nie wymaga opłaty. Generalnie za $1070 można wysłać I-485, I-765 oraz I-131 za jednym zamachem.

ksero dowodu osobistego (obie strony)

Może jestem niedoinformowany, ale po co ksero dowodu osobistego? Z tego, co wiem, to dla władz USA dowód osobisty nie jest żadnym dokumentem tożsamości... Co innego paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wiedziałam, że o czymś zapomniałam, dlatego napisałam, żeby sabcia85 nie traktowała mojego wpisu jak 100% przewodnika tylko zajrzała jeszcze na stronę USCIS - na pewno dołączaliśmy rozliczenie podatkowe mojego męża za zeszły rok, ale zaświadczenia od pracodawcy nie - to było w pakiecie na K-1. W naszym przypadku jest tak, że mąż jest moim "sponsorem", ale podejrzewam, że jeśli ma się "sponsora" dodatkowego, to pewnie jeszcze jakieś dokumenty są potrzebne.

Edit:

jkb - hmm, ciekawa sprawa z tym I-131, ale nigdzie nie znalazłam informacji, żeby w pakiecie z AoS było to za darmo. Co do dowodu - przyznam szczerze, że już nie pamiętam, tyle tego było... ale wydaje mi się, że była wzmianka osobno o paszporcie i o drugim "state issued" dokumencie - ale teraz ręki sobie uciąć nie dam, ilość papierów była naprawdę ogromna, chwilowo nie mam czasu, żeby odnaleźć listę wymaganych dokumentów, z której korzystałam, zrobię to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb - hmm, ciekawa sprawa z tym I-131, ale nigdzie nie znalazłam informacji, żeby w pakiecie z AoS było to za darmo. Co do dowodu - przyznam szczerze, że już nie pamiętam, tyle tego było... ale wydaje mi się, że była wzmianka osobno o paszporcie i o drugim "state issued" dokumencie - ale teraz ręki sobie uciąć nie dam, ilość papierów była naprawdę ogromna, chwilowo nie mam czasu, żeby odnaleźć listę wymaganych dokumentów, z której korzystałam, zrobię to później.

http://www.uscis.gov...00045f3d6a1RCRD

Note: If you are filing Form I-131 Application Type B or D,

you filed a Form I-485 on/after July 30, 2007 with a fee, and the Form I-485 is still pending, then no additional fee is due for Form I-131.

Pozdrawiam!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, na to nie trafiłam... szkoda, aczkolwiek na razie i tak nigdzie się nie wybieram, więc dokument nie jest mi potrzebny :)

Ja rozumiem, ale jako informacja dla osoby pytającej to ważne, że może mieć Advance Parole bez wydawania ekstra kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dowodu nie moglam wyrobic do czasu gdy przynioslam potwierdzenie z uscis ze jestem na AOS. A 131 jest za darmo na 100% jak jest wysylamy razem.

Wiecie ile mniej wiecej trzeba czekac na green card? Bo kurcze wszystko wyslalam w marcu ( pod koniec) i wciaz czekam na wiadomosc z californi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...