Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Violonczela

Zreszta w ogóle jesli chodzi o zdjęcia to fajnie by było jakby Ci którzy zostali wylosowani wkleili swoje zdjęcia gdzieś tutaj oczywiście zamazujac tylko twarz całą ale może wiele jakis ogół jak włosy i jak generalnie wygląd zdjęcia niektórym cos rozjaśni i rozwieje wątpliwości...bo jak juz pisałem po 3 listopada zacznie się znowu fobia czy oby foto było dobre, czy nie za jasne nie za ciemne, czy mi odrzucą itd...

Ja wydrukowałam wymogi co do zdjęć z informacji ambasady USA, poszłam z nimi do fotografa, okazało się, że są takie same jak do wizy turystycznej (co do innych wiz, nie wiem). Zdjęcie przeszło, teraz czekam!! Pozdrawiam, miłgo dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Był taki temat - http://forum.usa.inf...-do-dv-lottery/

Użytkowniczka "Momi" została wylosowana mimo, iż fotograf złamał wymóg co do nieretuszowania zdjęcia.

Zgadza sie był taki temat, generalnie ta momi wydaje sie mało wiarygodna bo była na orum i jak wylosowała GC to znikneła nagle? nie ma pytań nie dzielei sie niczym na forum? jakies dziwne...

Co do jej retuszy to wydaje mi sie ze to jest tak jak z tym zdjęciem z ostatnich 6 m-cy nie może byc retuszu generalnei ale do takiego nikt sie nie przyczepi taki retusz nie zmienia jakos całej postaci....

Wg mnie chodzi o to że pisza ze retuszu nie może byc i tyle bo jak tak napisza to fotpgraf zrobi właśnie taki mały, jakby napisali że delikatny retusz może byc to by zaraz połowa robiła sobie totalny photoshop i totalną przemiane...jak jest naprawde nigdy sie nie dowiemy, ale skoro ta momi ma być wiarygodna ? i tak jest ze została wylosowana to jest tylko dowód na to że tam nie ma jakis algorytmów CIA i takie rzeczy im po prostu nie przeszkadzaja jak ten jej retusz delikatny

chyba w zdjeciu biometrycznym chodzi w ogole o odległosci oczu, nosa, i tym podobne, tak jak w odciskach palców...

większosc z was składa zgłoszenia w pierwszych dniach października tak z ciekawosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem tydzień temu, w poniedziałek. Wypełniałem i wysyłałem formularz używając Opery i wszystko przebiegło gładko i bezproblemowo. W zeszłym roku wysyłałem zgłoszenie w ostatni dzień, jakieś 2 - 3 godziny przed końcem zgłoszeń i też nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Momi" generalnie była mała afera ponieważ na początku z niedowierzaniem opisywała, że została wylosowana a później stwierdziła, że w zasadzie GC nie potrzebuje i nie będzie się o nią starać. To sprawiło, że co niektórzy zaczęli jej wyrzucać, że otrzymała taką szansę a później olewa sprawę.

Z tym retuszem to zgadzam się z tym co napisałeś. Myślę, że poważniejsze zmiany, mające wpływ na wygląd osoby są podstawą do dyskwalifikacji, natomiast drobne poprawki nie powinny skutkować wykluczeniem z loterii (pytanie czy w ogóle zdjęcia są jakoś sprawdzane pod kątem retuszowania). Na przykładach błędów jakie można popełnić przy robieniu zdjęcia ten Azjata miał dorysowaną brodę i wąsy - to był niedopuszczalny błąd odnośnie edycji zdjęć. O ile mnie pamięć nie myli to użytkownik "Rademedes" robił zdjęcie swoim znajomym i dostali GC mimo iż całkowicie zmienił tło zdjęcia.

Ja wysłałem zgłoszenie 12 października przez Firefoxa i nie miałem jakichkolwiek problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos zdjęć - ja robiłam swoje w wallgreensie. babeczka ustawiła mnie tyłlem do białych drzwi od jakiegoś magazynu i cyknęła fotkę zwykłą cyfrówką (wyglądającą jak jedna z pierwszych). potem pogrzebała chwilę w kompie i gotowe. zdjęcie spełniało ogółne wymagania ale nie sądzę, żeby było w 100% zgodne z wymaganiami podanymi w instruckcji. zostalam wylosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos zdjęć - ja robiłam swoje w wallgreensie. babeczka ustawiła mnie tyłlem do białych drzwi od jakiegoś magazynu i cyknęła fotkę zwykłą cyfrówką (wyglądającą jak jedna z pierwszych). potem pogrzebała chwilę w kompie i gotowe. zdjęcie spełniało ogółne wymagania ale nie sądzę, żeby było w 100% zgodne z wymaganiami podanymi w instruckcji. zostalam wylosowana.

No prosze czyli mamy dowód jasny że zwykłe zdjęcie zwykłą cyfrówką bez żadnych dodatkowych oświetleń, retuszy, tła specjalnego itd jest OK i zostało wylosowane...

Gratuluje szczęścia Justi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. W instrukcji do wypełenienia DV pisze, aby nie wpisywać żony/męże jeśli jest obywatelem lub stałym rezydentem USA. Mój mąż jest stałym rezydentem więc wychodzi na to, ze nie muszę go wpisywać lecz przy wypełnianiu gdy go nie wpiszę nie ma możliwości przejść dalej. Mam wpisać męża mimo, że pisze aby nie wpisywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłam zdjęcie to babeczka sprawdzała z linijką i jakąś siatką? na mojej fotce czy wymiary są dobre. To wsio. Raczej nie będą się tych fotek z zeszłego roku czepiać bo to byłby absurd! Jakbym poszła tak samo ubrana (poza zwykle ta sama do zdjęć) to jakby mogli mi odrzucić? Wyglądam tak samo. Zmarszczek nie policzą bo majątek na kremy wydaję :P

I mam straszną prośbę do wszystkich, owszem jestem przewrażliwiona ale nic mnie tak nie razi jak tam PISZE! Zamiast JEST NAPISANE! Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...