Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą rodziną/znajomymi... albo się ich ma albo nie. Mogą pomóc ale nie muszą, nic pewnego ale oczywiście dobrze by było mieć do kogo się udać na początku swojej emigracji. Chciałem natomiast podkreślić, że nie ma takiej sytuacji jak...

...ponieważ adres na początek musisz mieć.

"a kwestia podawania adresu, na który ma zostać przysłana GC nie ma tu nic do rzeczy." - ma do rzeczy to, że wyklucza sytuację w której wysiadasz z samolotu i się zastanawiasz czy śpisz u rodziny, w hotelu czy w kartonie. Cała emigracja jest kosztowna i ja przykładowo nie mogę wychodzić z założenia, że w razie czego ktoś mi w USA pomoże (dając dach nad głową) i oszczędzę trochę pieniędzy bo nie mam tam nikogo.

otóż nie wyklucza, ponieważ adres, na który ma zostac wysłana gc nie musi być twoim adresem zamieszkania. tak na przykład jest w moim przypadku - osoba, której adres podałam we wniosku to nie ta sama osoba, z ktora zamierzam mieszkać po przylocie.

poza tym, jak już wspomniałam wcześniej, celem mojej wypowiedzi było jedynie podkreślenie, iż posiadanie kogoś USA nieco ułatwia sprawę. więc spór o adres jest tu zupełnie niepotrzebny. peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

także nadal nie wiadomo, czy to będzie 'hotel czy karton' ;)

narazie popracuję nad lepszym lokum, ale jeśli plan zacznie się sypać .... obyś nie wykrakał ;)

oj pracuj pracuj bo supertraveller ma cos extra :)

http://4.bp.blogspot.com/-cpBFCKV56Eo/Te_uDZZZAhI/AAAAAAAADQw/1qvexqESW3c/s1600/homeless%2BUSA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź. ja miałam na mysli jedynie to, że pomoc rodziny/znajomych (odnośnie powyższego postu Violonczeli), przynajmniej na samym początku, jest bardzo przydatna. jasne, że możesz zatrzymać się w hostelu. ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami i nie ułatwia sprawy znalezienia mieszkania.

a kwestia podawania adresu, na który ma zostać przysłana GC nie ma tu nic do rzeczy.

zrozumiałam..,odpowiadam, choć zdaje sobie sprawę, iż to jest już "bicie piany". Masz rację, posiadanie kochanej rodziny, na która można liczyć, zawsze i wszędzie , a szczególnie na emigracji...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już padło takie pytanie w sumie przydało by się zrobić dobre FAQ z poprzedniej Loterii by się pytania nie powtarzały i było czytelniej niż przelecenie tych wszystkich stron ale to taka moja mała dygresja

a pytanie moje jest następujące: czy zdjęcie do Loterii 2014 mogę użyć z Loterii 2013 w sumie przez rok się nie zmieniłem i raczej wytyczne co do zdjęcia też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba wyraznie pisze w instrukcji ze zdjecie ma byc wazne max 6 miesiecy a ze sie nie zmieniles to inna sprawa

pare osob tutaj wysyla stare zdjecia ale to ich sprawa co bedzie dalej z aplikacja,rozmowa,moim zdaniem i tego sie bede trzymac lepiej wyslac nowe zdjecie i zaplacic nawet te pare zl .I tyle w tym temacie

I teraz czy mamy o tym tez pisac ?odpowiadac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...