Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne czym mogą teraz zaskoczyć to wprowadzenie opłaty za udział w loterii. Myślę, że w poniedziałek opublikują instrukcję.

odnosnie tej opłaty 30usd to ktos tam robił research dokładny i wyszło na to ze ta sprawa utkneła gdzies w kongresie czy izbie czy gdzieś tam, nie znam sie na legislacji w usa ale w kazdym razie w tym roku ma jej jeszcze nie być podobno ale zobaczymy na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oj tam, nie przesadzajcie już z tym fotografem od zdjęcia do losowania. Jak gość się nie będzie orientować to niech zrobi zdjęcie z proporcjonalnie większą ilością tła, a potem samemu w programie graficznym można zmniejszyć i wycentrować. Nawet było chyba takie narzędzie na internecie, gdzie dało się przerobić zdjęcie przesuwając głowę w odpowiednią ramkę (czymś takim się bawiłem już po zgłoszeniu, bo zdjęcie sam centrowałem bo dostałem e-mailem, ale zrobione było do innego dokumentu, a fotograf zaproponował że mi nagra nie docięte, aby do czegoś innego użyć). Ważne tylko by zrobił to zdjęcie z odpowiednim tłem/światłem i żeby was dobrze ustawił. No i sami też musicie niczego tam nie zasłaniać okryciami głowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to nie żaden problem aby zdjęcie przyciąć, czy wycentrować. Aczkolwiek jeśli mam gościowi zapłacić to niech to zrobi porządnie i tak jak chcę docelowo. Myślę, że dla fotografa znającego się choć odrobinę na programach graficznych to żadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce się sam pobawić swoim zdjęciem, to może za pośrednictwem tej stronki - prosty edytor zdjęć

http://www.egreencardphoto.com/

Nie mniej jednak, każde zdjęcie, nawet te od fotografa, wrzucić do "foto validatora", żeby być pewnym, iż nasza głowa mieści się w "ramach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie śpieszyli się specjalnie z podaniem instrukcji ;)

Instrukcja w języku polskim powinna być dostępna w ciągu najbliższych dni. Wymagania co do zdjęć się nie zmieniły.

P.S.

Forumowe obliczenia potwierdziły się drugi raz z rzędu, tak jak przewidywaliśmy - bierzemy udział w DV-2014. To dowodzi, że możemy liczyć na naszych matematyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowe obliczenia potwierdziły się drugi raz z rzędu, tak jak przewidywaliśmy - bierzemy udział w DV-2014. To dowodzi, że możemy liczyć na naszych matematyków ;)

Sławny już Bangladesz też jest drugi raz z rzędu poza loterią. ;)

Po przeczytaniu instrukcji, stwierdzam, że nie różni się ona praktycznie niczym od tej z DV-2013, oprócz wzmianki:

Entrant Status Check will be available on the E-DV website at www.dvlottery.state.gov starting May 1, 2013, and continuing through at least June 30, 2014.

Czyli ci co sobie zapomną sprawdzić status przed 30 czerwca mogą się rozczarować.

Ciekawe czym to jest spowodowane? Jak sądzicie? Czyżby fakt elastyczności elektronicznej rejestracji daje możliwość Departamentowi Stanu USA na lepsze kontrolowanie stosunku wysyłających papiery do wylosowanych, co z kolei pozwala prowadzić loterię trochę na raty? Ale za to bardziej efektywnie bo mniej papierów, lepszy background check. Np. teraz się wylosuje 50 tys., zobaczymy ile jest przysłanych papierów do lipca. Potem sobie stosowną ilość osób dolosujemy.

Moje wypociny to są na razie mrzonki, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać. Macie wyłapane jeszcze jakieś zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ci co sobie zapomną sprawdzić status przed 30 czerwca mogą się rozczarować.

Ciekawe czym to jest spowodowane? Jak sądzicie? Czyżby fakt elastyczności elektronicznej rejestracji daje możliwość Departamentowi Stanu USA na lepsze kontrolowanie stosunku wysyłających papiery do wylosowanych, co z kolei pozwala prowadzić loterię trochę na raty? Ale za to bardziej efektywnie bo mniej papierów, lepszy background check. Np. teraz się wylosuje 50 tys., zobaczymy ile jest przysłanych papierów do lipca. Potem sobie stosowną ilość osób dolosujemy.

Moje wypociny to są na razie mrzonki, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać. Macie wyłapane jeszcze jakieś zmiany?

May 2013 till June 2014. Rok i dwa miesiące to mało czasu, by status sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...