Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, za bardzo nie wiem w którym wątku pisać no ale tutaj spytam:

1) Pytanie być może naiwne, ale czy termin wypełnienia zgłoszenia elektronicznego ma znaczenie? W sensie, czy jeżeli wypełnię podanie wcześniej to bedzie to miało jakikolwiek wpływ na dalszy proces losowania? Pytam ponieważ w październiku bedę miał obronę magisterską (i inny tytuł zawodowy) i nie wiem czy lepiej wypełnić formularz przez czy po obronie (a być może nie ma to żadnego znaczenia).

2) Drugie pytanie odnośnie kraju urodzenia i kraju kwalifikującego do wzięcia udziału w loterii. W tym miejscu muszę wytłumaczyć moją "sytuację życiową". Moi rodzicie są polakami i posiadają polskie obywatelstwo, ja urodziłem się w Niemczech, jednak również posiadam polskie obywatelstwo. Czy w takiej sytuacji muszę/mogę skorzystać z zasady przypisania do innego kraju (mianowicie Polski) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termin wysłania zgłoszenia nie ma znaczenia mozesz wysłac kiedy chcesz byle by w terminie przyjmowania zgłoszeń...

Co do kraju to ja dokładnie nie wiem , poczytaj instrukcję i FAQ, jak masz podójne obywatelstwo to wydaje mi sie ze mozesz wybrac kraj ale jeden, napewno nie dwa bo cie zdyskalifikuja....ale 100% pewnosci nie mam czy jakis kraj ma pierszenstwo czy wybierasz zaraz pewnie ktos bardziej kompetentny ci odpisze...

Ja bym ci doradzał wysłac zgłoszenie przypisane do Niemiec, dlaczego? z każdego kraju w europie jesli nie przekraczasz teoretycznie 3500 wylosowanych kart masz identyczne szanse.

Natomiast teoretycznie jak limit dla jakiegoś kraju zostanie osiagniety - te 3500 wylosowań - choć w praktyce jest to wiecej - byc moze wylosowań jest wiecej a kart i tak mozna dostac 3500 na kraj... to już dalej Cie nie beda losowac i ten kraj odpada i dalej komputer losuje zgłoszenia z innych krajów bo ten jeden ma juz np 6000 wylosowań i tyle napewno starczy zeby zapelnic 3500 kart.

Polska w zeszłym roku wylosowała ok 2000 niemcy 1200 to nadal daleko do limitu ale jest kryzys i nie wiadomo jak w tym roku bedzie...Jak masz mozliwośc wysłania na niemcy to raczej wyślij na niemczy bo jak sie okaże w listopadzie że z Polski wysłało 3 razy tyle ludzi co w zesżłym roku to będziesz pluł sobie w brodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za bardzo nie wiem w którym wątku pisać no ale tutaj spytam:

1) Pytanie być może naiwne, ale czy termin wypełnienia zgłoszenia elektronicznego ma znaczenie? W sensie, czy jeżeli wypełnię podanie wcześniej to bedzie to miało jakikolwiek wpływ na dalszy proces losowania? Pytam ponieważ w październiku bedę miał obronę magisterską (i inny tytuł zawodowy) i nie wiem czy lepiej wypełnić formularz przez czy po obronie (a być może nie ma to żadnego znaczenia).

2) Drugie pytanie odnośnie kraju urodzenia i kraju kwalifikującego do wzięcia udziału w loterii. W tym miejscu muszę wytłumaczyć moją "sytuację życiową". Moi rodzicie są polakami i posiadają polskie obywatelstwo, ja urodziłem się w Niemczech, jednak również posiadam polskie obywatelstwo. Czy w takiej sytuacji muszę/mogę skorzystać z zasady przypisania do innego kraju (mianowicie Polski) ?

Wystarczy przeczytać uważnie instrukcję do loterii wizowej. Odpowiedzi na pytania :

1. Termin wysłania zgłoszenia do loterii nie ma znaczenia, szanse na wylosowanie są równie niezależnie od tego czy wyślesz zgłoszenie 5 czy 15 października. Wykształcenie masz zaznaczyć takie jakie posiadasz w chwili wypełniania wniosku, w przypadku wylosowania odeślesz wymagane formularze z aktualnym poziomem wykształcenia. Rzecz ostatnia, nie zaleca się zwlekania z wysłaniem wniosku gdyż w ostatnich dniach okresu rejestracji serwery mogą być obciążone (z powodu dużej liczby ludzi którzy na ostatnią chwilę próbują wziąć udział w losowaniu) i możesz mieć problemy z wysłaniem zgłoszenia.

2. "Osoba pochodząca z kraju, który spełnia kryteria kwalifikujące do udziału w loterii: W większości

przypadków jest to państwo urodzenia. Jednak, istnieją dwa inne przypadki kwalifikujące do udziału w

loterii. Pierwszy, jeśli ktoś urodził się w kraju wykluczonym z udziału w loterii, lecz współmałżonek jest

urodzony w kraju mającym prawo uczestniczenia, można uznać za własny kraj urodzenia małżonka pod

warunkiem, że mąż i żona są wymienieni na zgłoszeniu loteryjnym, oboje otrzymają wizy i wjadą razem

do Stanów Zjednoczonych. Drugi, jeśli ktoś urodził się w państwie wykluczonym z udziału w loterii, ale

żadne z jego rodziców nie urodziło się ani nie mieszkało tam na stałe w chwili urodzenia uczestnika,

osoba taka może przyjąć pochodzenie z kraju urodzenia jednego z rodziców, pod warunkiem, że jest to

kraj uczestniczący w programie loterii DV-2014."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję czytałem jednak dylemat nadal istnieje. To co wkleiłeś dotyczy sytuacji, kiedy ktoś urodził się w kraju, który nie może przystępować do loterii i chce "przywłaszczyć" sobie kraj urodzenia rodziców/współmałżonków.

W tym roku zarówno osoby urodzone w Niemczech jak i w Polsce mogą wypełniać formularze. Czy będąc osobą, która na stałe mieszka w polsce i posiada wszystkie dokumenty w po polsku mogę bez problemów wpisać Niemcy

jako kraj kwalifikujący do udziału w loterii? Czy w takiej sytuacji dalszy proces wyglada identycznie jak dla osoby, która urodziła się w Polsce? Bo jeżeli to co mikun pisał odnośnie liczby zgłoszeń to prawda to faktycznie wolałbym "zwiększyć" swoje szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...