Skocz do zawartości

Interview


linkilink

Rekomendowane odpowiedzi

@jkb - obchodzi - jednym z wymogów DVLottery jest posiadanie średniego wykształcenia lub 2 letniego doświadczenia zawodowego w odpowiednim zawodzie (...).

Czytaj ze zrozumieniem. Ważne jest, że szkołę (liceum) skończył, mało ważne którą. Ewidentnie pomyłka polegała na pomyleniu nazwy LO, co moim zdaniem nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Po prostu popraw to na rozmowie i tyle... Wzięcie dyplomu, jak ktoś wcześniej wspomniał, może być niezłym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja w swoim DS miałam pomyloną datę ostatniego powrotu z USA (zamiast sierpień napisałam lipiec). ponadto w rubryce, gdzie trzeba było napisać swój SSN zaznaczyłam, że chcę otrzymać nowy. podczas rozmowy z konsulem po prostu powiedziałam jej, że są tam dwa błędy i wszytsko było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze mialem mu dosłac pełną nazwe i adres szkoly.... pamietalem jaka to szkola jest,chcialem sie poradzić ale nie ma to jak przeczytac odrazu że sie jest debilem... mimo wszystko dzieki za reakcje, rozmowa przebiegła milo i pomyslnie...dalo sie wszystko wytlumaczyć na szczescie jest jeszcze duzo zyczliwych którzy wysłuchaja i potrafią zrozumieć że czlowiek jest tylko czlowiekiem i rzeczą ludzką jest popełniać błedy...pozdrawiam... Justi_87 dzieki za odp. ( taką która byla potrzebna i pomocna, bez oceniania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze mialem mu dosłac pełną nazwe i adres szkoly.... pamietalem jaka to szkola jest,chcialem sie poradzić ale nie ma to jak przeczytac odrazu że sie jest debilem... mimo wszystko dzieki za reakcje, rozmowa przebiegła milo i pomyslnie...dalo sie wszystko wytlumaczyć na szczescie jest jeszcze duzo zyczliwych którzy wysłuchaja i potrafią zrozumieć że czlowiek jest tylko czlowiekiem i rzeczą ludzką jest popełniać błedy...pozdrawiam... Justi_87 dzieki za odp. ( taką która byla potrzebna i pomocna, bez oceniania)

kolego gary87 piszesz na forum ze masz problem i ze "rozmowa lada dzień", piszesz coś niedokładnie a nastepnie znikasz na tydzień z forum to czego sie spodziewałes ? Wyraźnie napisałem Ci w dwóch moich postach że może źle sie wyraziłeś a jesli tak to napisz dokładnie...niepamiętanie nazwy a adresu szkoły to dwie różne rzeczy, to tak jak nie pamietać imienia żony a nie pamiętać jej peselu...różnica kolosalna...jak ktos mi powie nie znam peselu zony- to ok, jak ktoś mi powie nie znam imienia mojej żony to powiem debil albo kretacz... inaczej sie nie da...

Miej pretensje tylko do siebie...pisałeś " nie pamiętałem nazwy szkoły" a teraz piszesz "chodziło mi o adres "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Ważne jest, że szkołę (liceum) skończył, mało ważne którą. Ewidentnie pomyłka polegała na pomyleniu nazwy LO, co moim zdaniem nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Po prostu popraw to na rozmowie i tyle... Wzięcie dyplomu, jak ktoś wcześniej wspomniał, może być niezłym pomysłem.

Jak widzę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (sam zacząłeś) - kwestia pomyłki, o której pisał gary87, w moim odczuciu, w kraju takim jak nasz (i oczywiście nie tylko nasz - są np. kraje, z których emigrują całe rzesze "lekarzy" z dyplomami ukończenia tamtejszych uczelni medycznych), powinna wzbudzać podejrzenie pracownika konsularnego, szególnie, że jednym z podstawowych wymogów udziału w DVLottery jest posiadanie średniego wykształcenia lub dwuletniego doświadczenia zawodowego. Na naszym forum pojawiały się wcześniej tematy, zakładane przez osoby, piszące o "znajomych", w takiej a nie innej sytuacji (mikun przytoczył parę z tych wątków).

Odnosiłem sie do sytuacji forumowicza gary87, który stwierdził, że nie pamiętał szkoły średniej do której chodził. Pomyłka np LO IX na LO XI jest czeskim błędem i można to wyjaśnić, ale np. pomyłka LO VI a LO XXXII? Oops?

Nie mniej jednak - forumowicz gary87 w ten czy inny sposób (nie wiemy jaki) wyjaśnił pomyłkę przed urzędnikiem państwowym i otrzymał wizę imigracyjną, czym zakończył wątek dotyczący jego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gary abys spotykal same takie osoby na swojej drodze,ze mozesz cos wytlumaczyc,wyjasnic a do tego nie bedziesz oceniony .A do tego ktos Ci uwierzy-zaufa ze to byla pomylka,ktos jest czlowiekiem i ma prawo do tego aby cos zrobic nie tak a do tego ktos powie ze jest ok i powie ze mozesz dalej zyc i Ci ufam :)

jak takie osoby spotkasz w wiekszosci to wygrales los na loterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (sam zacząłeś)

Źle widzisz.

- kwestia pomyłki, o której pisał gary87, w moim odczuciu, w kraju takim jak nasz (i oczywiście nie tylko nasz - są np. kraje, z których emigrują całe rzesze "lekarzy" z dyplomami ukończenia tamtejszych uczelni medycznych), powinna wzbudzać podejrzenie pracownika konsularnego, szególnie, że jednym z podstawowych wymogów udziału w DVLottery jest posiadanie średniego wykształcenia lub dwuletniego doświadczenia zawodowego. Na naszym forum pojawiały się wcześniej tematy, zakładane przez osoby, piszące o "znajomych", w takiej a nie innej sytuacji (mikun przytoczył parę z tych wątków).

No dobrze, ale skończył szkołę? Skończył. Ma świadectwo? Ma. A zatem warunki spełnia.

Odnosiłem sie do sytuacji forumowicza gary87, który stwierdził, że nie pamiętał szkoły średniej do której chodził. Pomyłka np LO IX na LO XI jest czeskim błędem i można to wyjaśnić, ale np. pomyłka LO VI a LO XXXII? Oops?

Nie mniej jednak - forumowicz gary87 w ten czy inny sposób (nie wiemy jaki) wyjaśnił pomyłkę przed urzędnikiem państwowym i otrzymał wizę imigracyjną, czym zakończył wątek dotyczący jego przypadku.

I więc właśnie. Dostał wizę? Dostał. Przecież miał wymagane wykształcenie, co jasno przedstawił w swoim poście. Nie rozumiem czemu więc przytaczasz wymóg ukończenia szkoły średniej jako możliwy problem. Gdybyśmy rozmawiali o fraud, to może wtedy tak, ale argumentacja w stylu, cytuję:

jednym z wymogów DVLottery jest posiadanie średniego wykształcenia lub 2 letniego doświadczenia zawodowego w odpowiednim zawodzie (...).

trochę mija się z celem w tym przypadku... Problemem ewidentnie nie jest brak szkoły.

Bottom line, ważne, że wiza jest. Miłego życia w Juesej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje juz zakończyc tą dyskusję bo to bez sensu...

jezeli ktos pisze na tym forum że nie znał nazwy swojej szkoły, nastepnie pisze że miał dosłać smsem swojemu prawnikowi i kuzynowi zaufanemu i tak tez zrobił, nastepnie kuzyn zaufany prawnik wpisał sobie w papiery z smsa inna nazwę szkoły i adres to jak można nie mieć podejrzeń do takiego kogoś ?

następnie kolega gary pisze żeby nikomu nie ufac nawet zufanemu prawnikowi kuzynowi i nastepnie ma pretensje że na forum gary'emu nie ufaja po takim poście...no ludzie!!!

chyba nie jestesmy tu po to aby pomagac w przekretach więc jak komus cos "smierdzi" to uważam że trzeba napisać swoje obawy i prosić o wyjaśnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...